Материалдар / Ашық сабақ XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сынып оқушыларына ХҮІІІ ғасырдағы қазақ халқының материалдық мәдениетінің дамуы туралы жақсы түсінік қалыптастыруға жақсы үлес қосады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2018
1423
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Қазақстан тарихы пән мұғалімі:Н.Еспанов сынып: 8 “Ғ” №59 жалпы орта білім беретін мектебі

1 слайд
Қазақстан тарихы пән мұғалімі:Н.Еспанов сынып: 8 “Ғ” №59 жалпы орта білім беретін мектебі

1 слайд

Қазақстан тарихы пән мұғалімі:Н.Еспанов сынып: 8 “Ғ” №59 жалпы орта білім беретін мектебі

Сабақ тақырыбы •XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті •Зерттеу сұрағы: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегей

2 слайд
Сабақ тақырыбы •XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті •Зерттеу сұрағы: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегейлігі неде?

2 слайд

Сабақ тақырыбы •XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті •Зерттеу сұрағы: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегейлігі неде?

Оқу мақсаты 7.2.2.4 –қолданбалы өнердің жетістіктерін бағалау

3 слайд
Оқу мақсаты 7.2.2.4 –қолданбалы өнердің жетістіктерін бағалау

3 слайд

Оқу мақсаты 7.2.2.4 –қолданбалы өнердің жетістіктерін бағалау

Сабақ мақсаттары •Барлығы:Халықтың материалдық мәдениеті туралы біледі •Көпшілігі: Халықтың материалдық мәдениеті туралы дерек

4 слайд
Сабақ мақсаттары •Барлығы:Халықтың материалдық мәдениеті туралы біледі •Көпшілігі: Халықтың материалдық мәдениеті туралы деректерді қолданады •Кейбірі:Халықтың материалдық мәдениеті құндылықтарын анықтайды

4 слайд

Сабақ мақсаттары •Барлығы:Халықтың материалдық мәдениеті туралы біледі •Көпшілігі: Халықтың материалдық мәдениеті туралы деректерді қолданады •Кейбірі:Халықтың материалдық мәдениеті құндылықтарын анықтайды

Тілдік мақсат •Тілдік мақсат Экспедициялардың келу мақсатын, зерттеу бағыттарын анықтау үшін топта дерек көздерді зерттейді (ай

5 слайд
Тілдік мақсат •Тілдік мақсат Экспедициялардың келу мақсатын, зерттеу бағыттарын анықтау үшін топта дерек көздерді зерттейді (айтылым, тыңдалым және оқылым дағдылары). •Пәнге қатысты лексика мен терминология •экспедиция •отаршылдық •шекаралық комиссия •бекіністер шебі •форпост •ауыз әдебиеті •жырау •жыршы •Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер •Ресей империясы қазақ жерін зерттеуге мүдделі болды, себебі... •П. Рычковтың еңбегінде... •Паллас экспедициясының мақсаты... •Ақындар мен жыраулардың шығармашылығындағы негізгі ой... •Деректерге сүйене отырып... •Деректерге сүйене отырып, қандай нәтиже шығаруға болады?

5 слайд

Тілдік мақсат •Тілдік мақсат Экспедициялардың келу мақсатын, зерттеу бағыттарын анықтау үшін топта дерек көздерді зерттейді (айтылым, тыңдалым және оқылым дағдылары). •Пәнге қатысты лексика мен терминология •экспедиция •отаршылдық •шекаралық комиссия •бекіністер шебі •форпост •ауыз әдебиеті •жырау •жыршы •Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер •Ресей империясы қазақ жерін зерттеуге мүдделі болды, себебі... •П. Рычковтың еңбегінде... •Паллас экспедициясының мақсаты... •Ақындар мен жыраулардың шығармашылығындағы негізгі ой... •Деректерге сүйене отырып... •Деректерге сүйене отырып, қандай нәтиже шығаруға болады?

Бағалау критерийлері •Халықтың материалдық мәдениеті туралы түсіндіреді •Халықтың материалдық мәдениеті туралы деректерді қол

6 слайд
Бағалау критерийлері •Халықтың материалдық мәдениеті туралы түсіндіреді •Халықтың материалдық мәдениеті туралы деректерді қолданады •Халықтың материалдық мәдениеті туралы бағалау жасайды

6 слайд

Бағалау критерийлері •Халықтың материалдық мәдениеті туралы түсіндіреді •Халықтың материалдық мәдениеті туралы деректерді қолданады •Халықтың материалдық мәдениеті туралы бағалау жасайды

Құндылықтарды дарыту:«Мәңгілік Ел» идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып табылатын азаматтық және жалпыұлттық идея қазақ

7 слайд
Құндылықтарды дарыту:«Мәңгілік Ел» идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып табылатын азаматтық және жалпыұлттық идея қазақстандықтардың бойында патриоттық сезімі, ұлттық сана- сезімі, ұлттық рухы, азаматтылығы мен әлеуметтік белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиет-сапаларды жетілдіру Пәнаралық байланыстар:Қазақ әдебиеті, география

7 слайд

Құндылықтарды дарыту:«Мәңгілік Ел» идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып табылатын азаматтық және жалпыұлттық идея қазақстандықтардың бойында патриоттық сезімі, ұлттық сана- сезімі, ұлттық рухы, азаматтылығы мен әлеуметтік белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиет-сапаларды жетілдіру Пәнаралық байланыстар:Қазақ әдебиеті, география

Ұйымдастыру кезеңі •Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,назарларын сабаққа аударып,сабақ мақсаттарымен таныстыру •Оқушыларға қазақ

8 слайд
Ұйымдастыру кезеңі •Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,назарларын сабаққа аударып,сабақ мақсаттарымен таныстыру •Оқушыларға қазақ халқының материалдық мәдениетіне не жататыны туралы ой бөлісемін. • Оқулықтағы мәліметтерге сүйене отырып, оқушылардан сабақ тақырыбы қандай болуы мүмкіндігін сұраймын. Дескриптор: •Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды

8 слайд

Ұйымдастыру кезеңі •Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,назарларын сабаққа аударып,сабақ мақсаттарымен таныстыру •Оқушыларға қазақ халқының материалдық мәдениетіне не жататыны туралы ой бөлісемін. • Оқулықтағы мәліметтерге сүйене отырып, оқушылардан сабақ тақырыбы қандай болуы мүмкіндігін сұраймын. Дескриптор: •Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды

Топтық Жұмыс: Сынып оқушыларын төрт топқа бөлемін: Оқушылар оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып топ аттарына қарай өнім жасап

9 слайд
Топтық Жұмыс: Сынып оқушыларын төрт топқа бөлемін: Оқушылар оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып топ аттарына қарай өнім жасап шығады •1-топ: Зергерлер •2-топ: Тігіншілер •3-топ: Тарихшылар •4-топ Дизайнерлер •Әр топ алдын-ала жинақтаған материалдарды топ атына сәйкес іріктеп алады.   Дескриптор: •Оқушылар тақырыпқа байланысты өнім жасайды •Оқушылар материалдық мәдениет туралы талдау жасайды

9 слайд

Топтық Жұмыс: Сынып оқушыларын төрт топқа бөлемін: Оқушылар оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып топ аттарына қарай өнім жасап шығады •1-топ: Зергерлер •2-топ: Тігіншілер •3-топ: Тарихшылар •4-топ Дизайнерлер •Әр топ алдын-ала жинақтаған материалдарды топ атына сәйкес іріктеп алады.   Дескриптор: •Оқушылар тақырыпқа байланысты өнім жасайды •Оқушылар материалдық мәдениет туралы талдау жасайды

Интерпретация Оқушылар жұмыстарының нәтижесінде ХІХ ғасырдағы ұлттық киімді заманауи үлгіге бейімдеп, ХХІ ғасырдың «бренд» ма

10 слайд
Интерпретация Оқушылар жұмыстарының нәтижесінде ХІХ ғасырдағы ұлттық киімді заманауи үлгіге бейімдеп, ХХІ ғасырдың «бренд» маркасын көрсетуі керек. Оқушылар жаңа киім үлгісін жасап шығуы керек.Бірақ киім үлгісі қазақтың материалдық мәдениеті критерилеріне сай болу керек.   Дескриптор: •Материалдық мәдениетке бағалау жасайды •Біріге отырып жаңа нәрсе жасап шығады

10 слайд

Интерпретация Оқушылар жұмыстарының нәтижесінде ХІХ ғасырдағы ұлттық киімді заманауи үлгіге бейімдеп, ХХІ ғасырдың «бренд» маркасын көрсетуі керек. Оқушылар жаңа киім үлгісін жасап шығуы керек.Бірақ киім үлгісі қазақтың материалдық мәдениеті критерилеріне сай болу керек.   Дескриптор: •Материалдық мәдениетке бағалау жасайды •Біріге отырып жаңа нәрсе жасап шығады

Бағалау •Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы топтар бір-бірін бағалайды •Басбармақ жоғарыға қарай = Жақсы. •Басбармақ

11 слайд
Бағалау •Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы топтар бір-бірін бағалайды •Басбармақ жоғарыға қарай = Жақсы. •Басбармақ көлденең = Орта. •Басбармақ төмен қарай = Төмен.

11 слайд

Бағалау •Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы топтар бір-бірін бағалайды •Басбармақ жоғарыға қарай = Жақсы. •Басбармақ көлденең = Орта. •Басбармақ төмен қарай = Төмен.

12 слайд

12 слайд

Үйге тапсырма •:§-15-16-17-18 тірек сызба жасау

13 слайд
Үйге тапсырма •:§-15-16-17-18 тірек сызба жасау

13 слайд

Үйге тапсырма •:§-15-16-17-18 тірек сызба жасау