Бір таңбалы сандарды қосу және азайту
Бір таңбалы сандарды қосу және азайту

#1 слайд
Н. ИСМАЙЛОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕБІ
Мұғалімі: Г. Тилеуова
Сынып: 1 “А”
Пәні: “Математика”
ҰМЖ бөлімі: “Сандар мен цифрлар”
Сабақтың тақырыбы:
“Бір таңбалы сандарды қосу және азайту”
1 слайд
Н. ИСМАЙЛОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕБІ Мұғалімі: Г. Тилеуова Сынып: 1 “А” Пәні: “Математика” ҰМЖ бөлімі: “Сандар мен цифрлар” Сабақтың тақырыбы: “Бір таңбалы сандарды қосу және азайту”
#2 слайд
Осы сабақта
қол жеткізетін
оқу мақсаты:
Сабақ
мақсаты:
1.1.1.2. Бір таңбалы сандарды
оқу,жазу,салыстыру.
1.1.1.3. Бір таңбалы сандардың
құрамын анықтау, есептеу
Барлық оқушылар: Сандарды
таниды, салыстырады.
Көптеген оқушылар: Сандарды
тура және кері санайды.
Кейбір оқушылар: Сандарды қосып,
өрнек құрастыра алады
Бағалау
критерийі:
Сандарды танып, санай алады.
Сандарды қатыстырып, өрнек
құрап,мәнін табады
2 слайд
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты: Сабақ мақсаты: 1.1.1.2. Бір таңбалы сандарды оқу,жазу,салыстыру. 1.1.1.3. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтау, есептеу Барлық оқушылар: Сандарды таниды, салыстырады. Көптеген оқушылар: Сандарды тура және кері санайды. Кейбір оқушылар: Сандарды қосып, өрнек құрастыра алады Бағалау критерийі: Сандарды танып, санай алады. Сандарды қатыстырып, өрнек құрап,мәнін табады
#3 слайд
Тілдік
мақсаттары:
Құндылықтар
ға баулу:
Қосылғыш,Қосылғыш,қосындының мәні
Азайғыш,азайтқыш,айырманың мәні
Бір-біріне құрмет.
Табиғатты аялау
Пәнаралық
байланыс:
Сауат ашу, дүниетану
АКТ қолдану:
Іздену, шешім қабылдау
Бастапқы
білім:
Сандарды ажыратады, тура және
кері санай алады
3 слайд
Тілдік мақсаттары: Құндылықтар ға баулу: Қосылғыш,Қосылғыш,қосындының мәні Азайғыш,азайтқыш,айырманың мәні Бір-біріне құрмет. Табиғатты аялау Пәнаралық байланыс: Сауат ашу, дүниетану АКТ қолдану: Іздену, шешім қабылдау Бастапқы білім: Сандарды ажыратады, тура және кері санай алады
#4 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Жағымды
ахуал
қалыптастыру
“Сандарды таңда”
әдісі
Топқа біріктіру
1.Тура және кері
санайды
2.Сандарды
жалғастырады
“Сұрақты қағып ал”
әдісі
“Суреттер
сөйлейді” әдісі
4 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Жағымды ахуал қалыптастыру “Сандарды таңда” әдісі Топқа біріктіру 1.Тура және кері санайды 2.Сандарды жалғастырады “Сұрақты қағып ал” әдісі “Суреттер сөйлейді” әдісі
#5 слайд
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ
Т.Ж.
“Ойлан, жұптас,
бөліс” әдісі
1.Мысалдарды
құрастырады.
2.Мәнін табады
Д.Ж.
“Ұқыптымын,
шапшаңмын” әдісі
1.Белгісіз қосылғышты
табады.
2.Өрнек құрады
3.Таңбаларды қояды
“Қоянға көмектесу”
1.Сәйкестендіреді
2.Шапшаң шешеді
Сергіту
сәті
Кері
байланыс
“Тілек
ағашы”
САБАҚТЫҢ СОҢЫ
5 слайд
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ Т.Ж. “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі 1.Мысалдарды құрастырады. 2.Мәнін табады Д.Ж. “Ұқыптымын, шапшаңмын” әдісі 1.Белгісіз қосылғышты табады. 2.Өрнек құрады 3.Таңбаларды қояды “Қоянға көмектесу” 1.Сәйкестендіреді 2.Шапшаң шешеді Сергіту сәті Кері байланыс “Тілек ағашы” САБАҚТЫҢ СОҢЫ
#6 слайд
САРАЛАУ
Сабақ барысында “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісінде
оқушылар:
1.Есеп құрастырады.
2. Құрамын анықтайды.
“Ұқыптымен шапшаңмын” әдісінде
1.Белгісіз қосылғышты табады.
2.Таңбаларды қояды.
Бұл тәсілдер бүгінгі тақырыпты меңгертуде өте тиімді,
қызықты, сәтті болды.
БАҒАЛАУ
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУДЫ ӨЗ КЕЗЕҢІНДЕ “ЫМ-
ИШАРА”, “БАРМАҚ” ӘДІСІ АРҚЫЛЫ ОРЫНДАП
ОТЫРАМЫН.
6 слайд
САРАЛАУ Сабақ барысында “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісінде оқушылар: 1.Есеп құрастырады. 2. Құрамын анықтайды. “Ұқыптымен шапшаңмын” әдісінде 1.Белгісіз қосылғышты табады. 2.Таңбаларды қояды. Бұл тәсілдер бүгінгі тақырыпты меңгертуде өте тиімді, қызықты, сәтті болды. БАҒАЛАУ ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУДЫ ӨЗ КЕЗЕҢІНДЕ “ЫМ- ИШАРА”, “БАРМАҚ” ӘДІСІ АРҚЫЛЫ ОРЫНДАП ОТЫРАМЫН.
#7 слайд
МЕНІҢ ТҮЙГЕНІМ
Оқу мақсатын бағдарламадан тауып, өз орнына қою қиындық
келтірді.Сабақ мақсатына бағалау критерийін жасау
ойландырды.
Әр тапсырмаға дескриптор қою мен үшін жаңалық болды.
Оқушының сыныптан сыныпқа ауысуына қарай тақырып
күрделеніп, оралып отырады.
Әріптестерімнен тәжірибе алмасуда көптеген тиімді
“ДЖИГСО”, “Стоп кадр”, “Әлективти тест” әдістемелерді өз
тәжірибеме қостым. Жаңартылған білім аясында оқу мен
үшін өте тиімді екенін түсіндім.
Жаңартылған білім мазмұнын қолдана отырып,оқыту білім
сапасын арттыруда ең тиімді тәсіл екендігіне көз жеткіздім.
7 слайд
МЕНІҢ ТҮЙГЕНІМ Оқу мақсатын бағдарламадан тауып, өз орнына қою қиындық келтірді.Сабақ мақсатына бағалау критерийін жасау ойландырды. Әр тапсырмаға дескриптор қою мен үшін жаңалық болды. Оқушының сыныптан сыныпқа ауысуына қарай тақырып күрделеніп, оралып отырады. Әріптестерімнен тәжірибе алмасуда көптеген тиімді “ДЖИГСО”, “Стоп кадр”, “Әлективти тест” әдістемелерді өз тәжірибеме қостым. Жаңартылған білім аясында оқу мен үшін өте тиімді екенін түсіндім. Жаңартылған білім мазмұнын қолдана отырып,оқыту білім сапасын арттыруда ең тиімді тәсіл екендігіне көз жеткіздім.
#8 слайд
Назарларыңызға
рахмет!
8 слайд
Назарларыңызға рахмет!
шағым қалдыра аласыз













