"Достық –өмір азығы" 7-сынып.Қазақ тілі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Ә.ЖАНКЕЛДИН АТЫНДАҒЫ №100 ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕБІ
ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМІ ТАСИМОВА МИРАШ
РАХМЕТАЛИЕВНА
Сабақтың тақырыбы:
Достық –өмір азығы
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары :О5. Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру.
Ж4.Эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты
берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз
көзқарасын жазу (дискуссивті эссе)
1 слайд
Ә.ЖАНКЕЛДИН АТЫНДАҒЫ №100 ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕБІ ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМІ ТАСИМОВА МИРАШ РАХМЕТАЛИЕВНА Сабақтың тақырыбы: Достық –өмір азығы Сабақ негізделген оқу мақсаттары :О5. Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру. Ж4.Эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе)
2 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ :
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша
проблемаларды анықтайды;Эссе құрылымы мен даму желісін
біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Проблемалық
сұрақтарды құрастырады;Тақырыпқа байланысты берілген
мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептерін анықтайды.
Кейбір оқушылар орындай алады : Тақырыпқа байланысты
берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары мен себептеріне өз
көзқарастарын жазады .
Тілдік мақсаттар:
Дискуссивті эссе,проблемалық сұрақтар, даму
желісі,тақырып, философ, афоризмдер,цитата
2 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ : Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша проблемаларды анықтайды;Эссе құрылымы мен даму желісін біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Проблемалық сұрақтарды құрастырады;Тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептерін анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады : Тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары мен себептеріне өз көзқарастарын жазады . Тілдік мақсаттар: Дискуссивті эссе,проблемалық сұрақтар, даму желісі,тақырып, философ, афоризмдер,цитата
3 слайд
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ:
О5. Мәтін бойынша проблеманы анықтайды.
Проблемалық сұрақтарды құрастырады.
Ж4.Эссе құрылымы мен даму желісін
сақтайды
Тақырыпты анықтайды
Өзіндік көзқарасын жазады
Көтерілген мәселенің шешімін табады
3 слайд
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ: О5. Мәтін бойынша проблеманы анықтайды. Проблемалық сұрақтарды құрастырады. Ж4.Эссе құрылымы мен даму желісін сақтайды Тақырыпты анықтайды Өзіндік көзқарасын жазады Көтерілген мәселенің шешімін табады
4 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ:
Ұйымдастыру.
Жағымды психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін «Дөңгелек бойындағы
ду қол шапалақ» жаттығуы.
«Пазл» әдісімен суреттерді құрастыру
арқылы топқа бөлу.
Ой шақыру: «Екі дос» мультфильмі
(2 мин.)
4 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ: Ұйымдастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру үшін «Дөңгелек бойындағы ду қол шапалақ» жаттығуы. «Пазл» әдісімен суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлу. Ой шақыру: «Екі дос» мультфильмі (2 мин.)
5 слайд
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ:
Мәтінді оқып, көтерілген мәселені анықтаңыз.
Көтерілген мәселелер бойынша проблемалық
сұрақтар құрастырыңыз.«Кір жаятын жіп» әдісі
бойынша құрастырған сұрақтарын жіпке іліп
шығады.
Сергіту: «Кілт кімде?» ойыны.
Сіз бүгінгі таңдағы достық қарым-
қатынасқа қандай баға бересіз?
Тақырыпқа байланысты берілген мәселенің
оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне
өз көзқарасыңызды білдіріп, дискуссивті эссе
жазыңыз (220 сөз).
5 слайд
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ: Мәтінді оқып, көтерілген мәселені анықтаңыз. Көтерілген мәселелер бойынша проблемалық сұрақтар құрастырыңыз.«Кір жаятын жіп» әдісі бойынша құрастырған сұрақтарын жіпке іліп шығады. Сергіту: «Кілт кімде?» ойыны. Сіз бүгінгі таңдағы достық қарым- қатынасқа қандай баға бересіз? Тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасыңызды білдіріп, дискуссивті эссе жазыңыз (220 сөз).
6 слайд
САБАҚТЫҢ СОҢЫ: ЖЕЛКЕНДІ КЕМЕ
БАҒАЛАУ:
САҒАТ ТІЛІ
6 слайд
САБАҚТЫҢ СОҢЫ: ЖЕЛКЕНДІ КЕМЕ БАҒАЛАУ: САҒАТ ТІЛІ
7 слайд
Қабілетті
оқушылармен
жұмыс: « Буриме»
әдісімен берілген
бірнеше ұйқастар
беріп,өлең жолдарын
құрастыруды
тапсырамын. Үлгерімі төмен
оқушылармен жұмыс:
Тапсырма нәтижелі шығуы
үшін, көбірек бағыт-бағдар
бере отырып, тірек сөздер мен
мақал- мәтелдерді,өлең
жолдарын қалай қолдану
керектігінде түсіндіріп өттім.Саралау
7 слайд
Қабілетті оқушылармен жұмыс: « Буриме» әдісімен берілген бірнеше ұйқастар беріп,өлең жолдарын құрастыруды тапсырамын. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс: Тапсырма нәтижелі шығуы үшін, көбірек бағыт-бағдар бере отырып, тірек сөздер мен мақал- мәтелдерді,өлең жолдарын қалай қолдану керектігінде түсіндіріп өттім.Саралау
8 слайд
ҚОРЫТЫНДЫ
Әр ұстаз оқу тәрбие жұмысына шығармашылықпен қарап,
жаңартылған бағдарлама мазмұнына сай, сабақты
түрлендіру мақсатында оқытудың түрлі әдістерін
пайдаланса, игі нәтижеге жетері сөзсіз.Осыған дейін
тәжірибемде сабақтың мақсатын тек өзімізге бағыттап
қоятынбыз.Тәрбиелі,дамытушылық,білімділік деп
алып,оқушыға сабақты қалай түсіндіріп,не үйретіп,неге
тәрбиелейтіндігіміз туралы айтатынбыз. Осы курста оқу
мақсаттарын қалай қолдануды үйрендім.Сабақ тек қана
оқушыға бағытталып,спирал әдісімен төменнен жоғарыға
қарай қамтылып өтетінін меңгердік.Әр сабаққа рефлексия
жасап, кері байланыс беру, саралау оқушының сабақтан
алатын біліміне септігін тигізеді.
8 слайд
ҚОРЫТЫНДЫ Әр ұстаз оқу тәрбие жұмысына шығармашылықпен қарап, жаңартылған бағдарлама мазмұнына сай, сабақты түрлендіру мақсатында оқытудың түрлі әдістерін пайдаланса, игі нәтижеге жетері сөзсіз.Осыған дейін тәжірибемде сабақтың мақсатын тек өзімізге бағыттап қоятынбыз.Тәрбиелі,дамытушылық,білімділік деп алып,оқушыға сабақты қалай түсіндіріп,не үйретіп,неге тәрбиелейтіндігіміз туралы айтатынбыз. Осы курста оқу мақсаттарын қалай қолдануды үйрендім.Сабақ тек қана оқушыға бағытталып,спирал әдісімен төменнен жоғарыға қарай қамтылып өтетінін меңгердік.Әр сабаққа рефлексия жасап, кері байланыс беру, саралау оқушының сабақтан алатын біліміне септігін тигізеді.
9 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА
РАХМЕТ!
9 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!