"Дүниежүзі елдерінің географиялық жағдайы"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі елдерінің географиялық жағдайы
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары(оқу
бағдарламасына сәйкес) 7.6.1.1. Қазақстандық компонентті қосымша
қолдану негізінде елдерді географиялық орнына
байланысты топтастырады.
Сабақтың мақсаты Карта бойынша елдердің географиялық орнына
сипаттама бере алу, елдің ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын анықтау, оның қолайлы
және қолайсыз жақтарын талқылап айта алу
Бағалау критерийлері Елдердің географиялық орналасуын біледі,
анықтайды. Елдің географиялық орналасуының
қолайлы және қолайсыз жақтарын талқылап айта
алады.
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі елдерінің географиялық жағдайы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сәйкес) 7.6.1.1. Қазақстандық компонентті қосымша қолдану негізінде елдерді географиялық орнына байланысты топтастырады. Сабақтың мақсаты Карта бойынша елдердің географиялық орнына сипаттама бере алу, елдің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау, оның қолайлы және қолайсыз жақтарын талқылап айта алу Бағалау критерийлері Елдердің географиялық орналасуын біледі, анықтайды. Елдің географиялық орналасуының қолайлы және қолайсыз жақтарын талқылап айта алады.
2 слайд
Тілдік мақсаттар Пән бойынша сөздер мен терминдер : мемлекеттер,
шекаралар, физикалық сипаттамалары, арал, түбек,
материктік, архипелаг, астаналары, мұхиттар Тақырып
бойынша термин сөздерге 3 тілде сипаттама беру
арқылы сөздік қорын байыту
Құндылықтарға
баулу Құндылықтарға бағдарланған тәсіл «Мәңгілік ел»
Қазақстандық патриотизм және ынтымақтастық
жауапкершілік, құрмет, өмір бойы оқып-үйрену.
(тәрбие элементтері) Өз өмір жағдайларын шекаралас
орналасқан елдермен салыстыру
Пәнаралық
байланыс Тарих пәнімен тығыз байланысты, себебі әр елдің
тарихын, құрылымын білуде оқу базасын толықтырады.
АКТ, физика
Алдыңғы білім Мемлекеттердің бір-біріне қатысты орналасуы. Арал,
түбек, материктік, архипелаг ұғымдары. Картада
елдердің географиялық орналасуын көрсету және
сипаттау.Оқушылар «саяси карта», «мемлекет»
«егеменді» түсініктерін білуі қажет
2 слайд
Тілдік мақсаттар Пән бойынша сөздер мен терминдер : мемлекеттер, шекаралар, физикалық сипаттамалары, арал, түбек, материктік, архипелаг, астаналары, мұхиттар Тақырып бойынша термин сөздерге 3 тілде сипаттама беру арқылы сөздік қорын байыту Құндылықтарға баулу Құндылықтарға бағдарланған тәсіл «Мәңгілік ел» Қазақстандық патриотизм және ынтымақтастық жауапкершілік, құрмет, өмір бойы оқып-үйрену. (тәрбие элементтері) Өз өмір жағдайларын шекаралас орналасқан елдермен салыстыру Пәнаралық байланыс Тарих пәнімен тығыз байланысты, себебі әр елдің тарихын, құрылымын білуде оқу базасын толықтырады. АКТ, физика Алдыңғы білім Мемлекеттердің бір-біріне қатысты орналасуы. Арал, түбек, материктік, архипелаг ұғымдары. Картада елдердің географиялық орналасуын көрсету және сипаттау.Оқушылар «саяси карта», «мемлекет» «егеменді» түсініктерін білуі қажет
3 слайд
Сабақтың
басы
“ Шетелд
ік
амандас
у ”
“ Мозайк
а” әдісі Сен мені
білесің бе? “ Ой
шақыру”
стратегияс
ы
3 слайд
Сабақтың басы “ Шетелд ік амандас у ” “ Мозайк а” әдісі Сен мені білесің бе? “ Ой шақыру” стратегияс ы
4 слайд
Сабақтың ортасы
Мақсаты:
тақырыпты түгелдей қамту. Әр топқа негізгі
ойларын айтқызу“ Ирек”
стратегияс
ы
Бағалау критерийлері
Дескриптер
1.Елдерді географиялық орнына
байланысты анықтау
2.Картадан архипелаг елдерді
анықтау
3.Түбектегі елдерді анықтау
4. Мұхитқа шыға алмайтын елдерді
анықтау 1.Картадан дүниежүзі бойынша
аралдардағы елдерді анықтайды.
2.Картадан дүниежүзі бойынша
архипелагтағы елдерді анықтайды
3.Картадан дүниежүзі бойынша
түбектегі елдерді анықтайды.
4.Картадан дүниежүзі бойынша
мұхитқа шыға алмайтын елдерді
анықтайды.
4 слайд
Сабақтың ортасы Мақсаты: тақырыпты түгелдей қамту. Әр топқа негізгі ойларын айтқызу“ Ирек” стратегияс ы Бағалау критерийлері Дескриптер 1.Елдерді географиялық орнына байланысты анықтау 2.Картадан архипелаг елдерді анықтау 3.Түбектегі елдерді анықтау 4. Мұхитқа шыға алмайтын елдерді анықтау 1.Картадан дүниежүзі бойынша аралдардағы елдерді анықтайды. 2.Картадан дүниежүзі бойынша архипелагтағы елдерді анықтайды 3.Картадан дүниежүзі бойынша түбектегі елдерді анықтайды. 4.Картадан дүниежүзі бойынша мұхитқа шыға алмайтын елдерді анықтайды.
5 слайд
Мақсаты: жаңа термин сөздердің мағынасын
түсініп, 3 тілде айта білуМақсаты: тақырыпты меңгеру барысында
термин сөздерді табу.
Мысалы: Кебүт,галепихра т.б.“ Араб
сауаттылығы”
“ Мені түсін”
5 слайд
Мақсаты: жаңа термин сөздердің мағынасын түсініп, 3 тілде айта білуМақсаты: тақырыпты меңгеру барысында термин сөздерді табу. Мысалы: Кебүт,галепихра т.б.“ Араб сауаттылығы” “ Мені түсін”
6 слайд
Саралап оқыту
Мақсаты:
екі елге
салыстырмалы
географиялық
сипаттама беруМақсаты: Берілген
кескін картадан
мемлекеттерді
географиялық орнына
қарай топтастыру Топтық жұмыс
Салыстыру
Жұппен жұмыс
Сипаттау“ Жеке жұмыс”
Топтастыру
Мақсаты:
бір елдің
географиялық
орнын сипаттау
Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау
6 слайд
Саралап оқыту Мақсаты: екі елге салыстырмалы географиялық сипаттама беруМақсаты: Берілген кескін картадан мемлекеттерді географиялық орнына қарай топтастыру Топтық жұмыс Салыстыру Жұппен жұмыс Сипаттау“ Жеке жұмыс” Топтастыру Мақсаты: бір елдің географиялық орнын сипаттау Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау
7 слайд
Сабақтың соңы
Шульманның “Үш көмекшісі”
Оқушы ойланып, қолмен жасап,
тілмен жеткізеді “ Модельдеу” әдісі
Мақсаты: Әрбір топқа бүгінгі
сабақта айтылған елдің біреуіне
қатысты сол елдің символы
болатын заттың макетін
моделдеу. Кері байланыс
Менің түсінгенім......
Маған түсінуге қиын болғаны..........
Менің ұсынысым......................
Мақсаты:
Кері байланыс сөйлемді аяқтау,
оқушылардың жазғаны бойынша
білім деңгейін білу, келесі сабақты
жоспарлау
7 слайд
Сабақтың соңы Шульманның “Үш көмекшісі” Оқушы ойланып, қолмен жасап, тілмен жеткізеді “ Модельдеу” әдісі Мақсаты: Әрбір топқа бүгінгі сабақта айтылған елдің біреуіне қатысты сол елдің символы болатын заттың макетін моделдеу. Кері байланыс Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым...................... Мақсаты: Кері байланыс сөйлемді аяқтау, оқушылардың жазғаны бойынша білім деңгейін білу, келесі сабақты жоспарлау