1 слайд
Павлодар облысы,Екібастұз қаласы
№ 11 ЖОББМ КММ-нің
бастауыш сынып мұғалімі:
Смаилова Назгуль Жанбырбаевна
Бөлім:Мен және табиғат
Тақырыбы: Ғ дыбысы және әрпі
2 слайд
Оқу мақсаты
Сабақ
мақсаттары Бағалау
критерийлері
1.1.9.3 Әріпті тану,
ажырату,оны
дыбыспен
сәйкестендіру
1.1.9.3 Сөздің буыннан
тұратынын түсіну
және сөздегі буын санын
анықтау
1.1.8. 1Берілген сюжетті
сурет бойынша әңгіме
құрап айту
1.3.8.1 Жазу жолын
жоларалық кеңістікті,
жолдың жоғарғы және
төмен сызығын сақтап,
әріп элементтерін
каллиграфиялық
талаптарға сай жазу Барлығы :
Әріптерді таниды,
оқиды,жазады,
ажыратады,
дыбыстарды
сәйкестендіреді
Көбі: Сөздің
буыннан тұратынын
түсінеді,сөздегі
буын санын
анықтайды
Кейбірі: Берілген
сюжетті сурет
бойынша шағын
әңгіме құрап
айтады - Әріптерді таниды,
оқиды, жазады,
ажыратады және
дыбыспен
сәйкестендіреді.
- Сөздің буыннан
тұратынын түсініп,
сөз қанша буыннан
құралатынын
анықтай алады.
- Сурет бойынша
шағын әңгіме
құрап айта алады
3 слайд
Белсенді әдіс –тәсілдерБелсенді әдіс –тәсілдері
Айналмалы
бекет
әдісі Бірге
Ойланайық
әдісі
Ширату
әдісі
Алты қадам
әдісі
4 слайд
Саралау
“ Айналмалы
бекет”
-Интер белсенді
тақта арқылы
әңгіме құрату,
-дыбыстық
талдау,жасау
-дыбыс пен
әріпті таныту.
-дәптермен
жұмыс
Дескриптор:
- ғ әріпін танысып
оқиды,дыбыстық
талдау жасайды,
буынға бөледі “ Бірге
Ойланайық”
-топтық жұмыс
-постер қорғау
Дескриптор:
Оқушылар
тақырыпқа сай
суреттер іріктеп
алады. “ Ширату
әдісі”
-жұмбақ
шешуін
ым-ишара
мен көрсету
Дескриптор:
Ғ дыбысы бар
Сөздерді
қолданады,тіл
байлығы дамиды,
ойлау қабілеті
дамиды . “ Алты қадам”
-мұғалім
сұрақтар
қояды,әр қадам
басқан сайын
сұрақтарға
Жауап береді
5 слайд
Қалыптастырушы бағалау
“ Бас бармақ” “ Шапалақ” Смайлик Фейрверк
Кері байланыс
Ғарышқа қону сабақ соңында бір сөзден
жазып,зымыранға жабыстырады
6 слайд
Ықшам сабақЫқшам сабақ
Ықшам сабақта жүргізілген
жұмыстың еңбегі зор екен.
Критериалды бағалаудың
түрлерін сабақ барысында
қолдануды.Белсенді оқу
әдіс-тәсілдерді сабақта тиімді
тапсырмалар арқылы
мақсатқа шығуды білдім.
Тапсырмаға сай дескриптор
құра білуді,сабақта
проблема туғызу және
оның шешу жолдарын
табу үшін түрткі сұрақтар
арқылы уақытты тиімді
пайдалануды үйрендім. Менің түйіндемемМенің түйіндемем
Жаңартылған білім беру
мазмұны бойынша
түсінгенім.Белсенді оқыту
әдіс-тәсілдерді және саралау
әдісін сабақ барысында тиімді
пайдалануды.Айтылым-
тыңдалым-жазылым
-оқылым оқу дағдыларын
сабақта қолдануды.
Зерттеу жұмыстарын
ұйымдастыруды және қысқа
мерзімді жоспар құруды
үйрендім.Болашақта осы
курстан үйренгендерімді
практика жүзінде қолданамын
7 слайд
Назарларыңызға
рахмет
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз