Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру 5 сынып Жаңартылған білім бойынша




1 слайд
№26 орта жалпы білім беретін мектеп
Айсина Дарига Куттыгалиевна
Математика 5 сынып
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
5.2 А Жай бөлшектерге амалдар
қолдану
Күні: 14.11.2017
1 слайд
№26 орта жалпы білім беретін мектеп Айсина Дарига Куттыгалиевна Математика 5 сынып Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2 А Жай бөлшектерге амалдар қолдану Күні: 14.11.2017

2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
(оқу бағдарламасына сілтеме)
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру.
Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру. (2 сабақ)
5.1.2.16 Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру
Жай бөлшектерді аралас сандарды салыстыру
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың бәрі: Жай бөлшектерді, аралас сандарды
ортақ бөлімге келтіруді біледі.
Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп,
координаталық сәуледе кескіндеуді біледі.
Кейбір оқушылар: Ортақ бөлімге келтіруді, аралас сандарды
салыстыруды шығармашылықпен қолданады, талдайды,
жинақтайды.
Оқушылардың көпшілігі: Бөлшектің негізгі қасиетін
қолданады, бөлшектерді қысқартады және ортақ бөлімге
келтіреді, талдайды.
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру. (2 сабақ) 5.1.2.16 Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру Жай бөлшектерді аралас сандарды салыстыру Сабақтың мақсаты: Оқушылардың бәрі: Жай бөлшектерді, аралас сандарды ортақ бөлімге келтіруді біледі. Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, координаталық сәуледе кескіндеуді біледі. Кейбір оқушылар: Ортақ бөлімге келтіруді, аралас сандарды салыстыруды шығармашылықпен қолданады, талдайды, жинақтайды. Оқушылардың көпшілігі: Бөлшектің негізгі қасиетін қолданады, бөлшектерді қысқартады және ортақ бөлімге келтіреді, талдайды.

3 слайд
Бағалау критерийлері:
Білім алушы
•Бөлшектердің ортақ бөлімін, ең кіші ортақ бөлімін анықтайды, жай бөлшектерді ең
кіші ортақ бөлімге келтіреді.
•Бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, бөлшектерді қысқартады және ортақ бөлімге
келтіреді.
•Кез –келген бөлшекті ортақ бөлімге келтіруді шығармашылықпен қолданады.
Жай бөлшектің негізгі қасиетін қысқартуда және ортақ бөлімге келтіруде қолданады,
салыстырады; Пәнге қатысты лексика мен терминология:Бөлшектің негізгі қасиеті,
толықтауыш көбейткіш, ең кіші ортақ бөлім, ең кіші ортақ еселік, аралас санның бүтін
бөлігі және бөлшек бөліктері қысқартылмайтын бөлшек. Диалогқа қатысты тіркестер:
бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру үшін...керек: бөлшектерді салыстыру
үщін ...керек. натурал санды жаңа бөлімге келтіру үшін...керек;
Өткен тақырыптармен
байланыс, өмірмен байланыс,
қазақ тілімен байланыс және
тарихи мағлұмат.
•Жалпыға бірдей еңбек қоғамы, қарым қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік
•Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке бағытталған құндылықтар
ашықтық пен ынтымақтастықты қалыптастыру, өмір бойы білім алу.
Тілдік мақсаттар:
Құндылықтарға баулу:
Пəнаралық байланыс:
Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады, жай
бөлшектердің негізгі қасиеті, бұрыс бөлшекті аралас
санға айналдыру және керісінше, бөлшектерді ортақ
бөлімге келтіруді біледі, түсінеді.
Алдыңғы білім:
3 слайд
Бағалау критерийлері: Білім алушы •Бөлшектердің ортақ бөлімін, ең кіші ортақ бөлімін анықтайды, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіреді. •Бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, бөлшектерді қысқартады және ортақ бөлімге келтіреді. •Кез –келген бөлшекті ортақ бөлімге келтіруді шығармашылықпен қолданады. Жай бөлшектің негізгі қасиетін қысқартуда және ортақ бөлімге келтіруде қолданады, салыстырады; Пәнге қатысты лексика мен терминология:Бөлшектің негізгі қасиеті, толықтауыш көбейткіш, ең кіші ортақ бөлім, ең кіші ортақ еселік, аралас санның бүтін бөлігі және бөлшек бөліктері қысқартылмайтын бөлшек. Диалогқа қатысты тіркестер: бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру үшін...керек: бөлшектерді салыстыру үщін ...керек. натурал санды жаңа бөлімге келтіру үшін...керек; Өткен тақырыптармен байланыс, өмірмен байланыс, қазақ тілімен байланыс және тарихи мағлұмат. •Жалпыға бірдей еңбек қоғамы, қарым қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік •Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке бағытталған құндылықтар ашықтық пен ынтымақтастықты қалыптастыру, өмір бойы білім алу. Тілдік мақсаттар: Құндылықтарға баулу: Пəнаралық байланыс: Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады, жай бөлшектердің негізгі қасиеті, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру және керісінше, бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді біледі, түсінеді. Алдыңғы білім:

4 слайд
Жоспарланған кезеңдері: Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Сабақтың басы: 1. Ұйымдастыру бөлімі.
(10 мин) 2. Жағымды ахуал қалыптастыру.
Сабақтың барысы:
Эпиграф:
«Сен де бір кірпіш... Дүниеге кетігін тап та ,бар - қалан!»
Абай
Қуанамын мен де, (өзімді көрсетемін)
Қуанасың сен де, (жанындағы досымды көрсетемін)
Қуанайық, достарым, (бір біріміздің қолымыздан ұстаймыз)
Арайлап атқан күнге (қолдарымызды жоғары көтереміз)
4 слайд
Жоспарланған кезеңдері: Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Сабақтың басы: 1. Ұйымдастыру бөлімі. (10 мин) 2. Жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақтың барысы: Эпиграф: «Сен де бір кірпіш... Дүниеге кетігін тап та ,бар - қалан!» Абай Қуанамын мен де, (өзімді көрсетемін) Қуанасың сен де, (жанындағы досымды көрсетемін) Қуанайық, достарым, (бір біріміздің қолымыздан ұстаймыз) Арайлап атқан күнге (қолдарымызды жоғары көтереміз)

5 слайд
«Миға шабуыл» өткен сабақ бойынша қайталау: 1-2 оқушыдан Бөлшектерді ортақ
бөлімге келтіру алгоритмін тұжырымдау сұралады.
Бөлшектерді жаңа бөлімге келтірудің әртүрлі жағдайлары бойынша топқа бөлу:
1. Бір бөлшектің бөлімі екінші бөлшектің бөлімінің бөлгіші : ЕКОЕ ( 24 ; 8)
2. Бөлімдері өзара жай сандар : ЕКОЕ (7; 9)
3. Бөлімдерінің ортақ бөлгіші бар: ЕКОЕ (6; 9)
Құпия сөз! ( Жеке, топтық жұмыс) программаланған тапсырма орындау.
Ң
1 топ
1) Бөлшекті қысқартыңдар:
2) Аралас санға түрлендір
3) Бұрыс бөлшекке түрлендір
4)Қысқартып аралас санға
айналдыр
5) х-тің қандай мәнінде теңдік
тура:
2 топ
1) Аралас санға айналдыр
2) Аралас санға айналдыр
3) 5 санын бөлімі 4 болатын
жай бөлшекпен алмастыр
4) Қысқартып аралас санға
айналдыр
5) бөлшегінің бөлімін 36-ға
келтіру үшін нешеге көбейту
керек?
3 топ
1) Бөлшекті қысқартыңдар:
2) Аралас санның бөлшек
бөлігін қысқартыңдар:
3) Бұрыс бөлшекке айналдыр
4) Аралас санның бөлшек бөлігін
қысқартыңдар:
5) Қысқартып аралас санға айналдыр:
6) 6 санын бөлімі 6 болатын жай
бөлшекпен алмастыр;
7) ЕKОЕ (4,9) табыңдар
5 слайд
«Миға шабуыл» өткен сабақ бойынша қайталау: 1-2 оқушыдан Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру алгоритмін тұжырымдау сұралады. Бөлшектерді жаңа бөлімге келтірудің әртүрлі жағдайлары бойынша топқа бөлу: 1. Бір бөлшектің бөлімі екінші бөлшектің бөлімінің бөлгіші : ЕКОЕ ( 24 ; 8) 2. Бөлімдері өзара жай сандар : ЕКОЕ (7; 9) 3. Бөлімдерінің ортақ бөлгіші бар: ЕКОЕ (6; 9) Құпия сөз! ( Жеке, топтық жұмыс) программаланған тапсырма орындау. Ң 1 топ 1) Бөлшекті қысқартыңдар: 2) Аралас санға түрлендір 3) Бұрыс бөлшекке түрлендір 4)Қысқартып аралас санға айналдыр 5) х-тің қандай мәнінде теңдік тура: 2 топ 1) Аралас санға айналдыр 2) Аралас санға айналдыр 3) 5 санын бөлімі 4 болатын жай бөлшекпен алмастыр 4) Қысқартып аралас санға айналдыр 5) бөлшегінің бөлімін 36-ға келтіру үшін нешеге көбейту керек? 3 топ 1) Бөлшекті қысқартыңдар: 2) Аралас санның бөлшек бөлігін қысқартыңдар: 3) Бұрыс бөлшекке айналдыр 4) Аралас санның бөлшек бөлігін қысқартыңдар: 5) Қысқартып аралас санға айналдыр: 6) 6 санын бөлімі 6 болатын жай бөлшекпен алмастыр; 7) ЕKОЕ (4,9) табыңдар

6 слайд
Талап, еңбек, терең ой
Қанағат, рақым ойлап қой
Бес асыл іс көнсеңіз.
Абай
ҚБ: «Мадақтау» әдісі
БОЛАШАҚТЫҢ
БАҒДАРЫ
Тарихи мағлұмат:
2014 ж17 қаңтарында Қазақстан жолы -2050 жолдауында «Мәңгілік
ел »- бұл қазақстандықтарды біріктіретін жалпыұлттық
құндылықтар және еліміздің болашағының іргетасын құрайды
делінген. «Мәңгілік ел » идеясы қазақстандықтардың бойында
патриоттық сезімі,әлеуметтік белсенділігі жоғары бәсекеге
қабілетті тұлғаға тән қасиет сапаларды жетілдіруге бағытталған.
6 слайд
Талап, еңбек, терең ой Қанағат, рақым ойлап қой Бес асыл іс көнсеңіз. Абай ҚБ: «Мадақтау» әдісі БОЛАШАҚТЫҢ БАҒДАРЫ Тарихи мағлұмат: 2014 ж17 қаңтарында Қазақстан жолы -2050 жолдауында «Мәңгілік ел »- бұл қазақстандықтарды біріктіретін жалпыұлттық құндылықтар және еліміздің болашағының іргетасын құрайды делінген. «Мәңгілік ел » идеясы қазақстандықтардың бойында патриоттық сезімі,әлеуметтік белсенділігі жоғары бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиет сапаларды жетілдіруге бағытталған.

7 слайд
Сабақтың ортасы
(20 мин)
Оқулықпен жұмыс: Жаңа сабақты толық меңгерту үшін сыни тұрғыдан
ойлаудың «Спиралдық оқыту» әдісі бойынша деңгейлік тапсырмалар.
А деңгейі «Ойлан. Жұптас. Бөліс» серіктестікті оқыту әдісі дағдыны
дамытуға арналған есептер шығарылады.
№462. Жұлдызшаның орнына тиiстi санды тауып, қойыңдар:
және ; 2топ:және ; 3топ:және ;
Кері байланыс, ой толғаныс Себеп-салдарлық стратегия
ҚБ: «Бағдаршам»
№464.(ауызша) Натурал санды берілген жай бөлшекпен бөлiмi бiрдей жай
бөлшек түрiнде түрлендіріңдер:
1) 7 және 2) 4 және 5 3) және 4
Қ Б: Жарайсыңдар!
7 слайд
Сабақтың ортасы (20 мин) Оқулықпен жұмыс: Жаңа сабақты толық меңгерту үшін сыни тұрғыдан ойлаудың «Спиралдық оқыту» әдісі бойынша деңгейлік тапсырмалар. А деңгейі «Ойлан. Жұптас. Бөліс» серіктестікті оқыту әдісі дағдыны дамытуға арналған есептер шығарылады. №462. Жұлдызшаның орнына тиiстi санды тауып, қойыңдар: және ; 2топ:және ; 3топ:және ; Кері байланыс, ой толғаныс Себеп-салдарлық стратегия ҚБ: «Бағдаршам» №464.(ауызша) Натурал санды берілген жай бөлшекпен бөлiмi бiрдей жай бөлшек түрiнде түрлендіріңдер: 1) 7 және 2) 4 және 5 3) және 4 Қ Б: Жарайсыңдар!

8 слайд
В деңгейі №466. Бөлшектердi қысқартып, оларды ең кiшi ортақ бөлiмге келтiрiңдер:
1); 3) ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі
№486 (топтық) Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, координаталық сәуледе
кескіндеңдер:
1); 2) ; ; ; 3) ; ; ;
Бағыттаушы сұрақ: Бірлік кесінді неше бөлік болған жақсы?
Нәтиже : талқылайды, салыстырады, қорытынды шығарады.
№470. (шығармашылық жаттығу ) Мәдина гүлдер салынған 8 гүлсалғышты квадрат пішінді
демалыс бөлмесінің әрбір қабырғасының тұсына 3 гүлсалғыштан қойды. Мәдина гүлсалғыштарды
қалай орналастырды?
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
№471
О
. Тапқырлыққа есеп: Әкесі үш ұлына мұраға 2 үйді қалдырып, оны тең бөліп алуды тапсырды.
2 үйді үлкен ұлы мен ортаншы ұлы алып, ең кіші ұлына олардың әрқайсысы 500 динардан ақша берді.
Бір үйдің бағасы неше динар болған?
А. 2000 динар; В. 1500 динар; С. 1800 динар; D. 1200 динар;
ҚБ: « от шашу»
8 слайд
В деңгейі №466. Бөлшектердi қысқартып, оларды ең кiшi ортақ бөлiмге келтiрiңдер: 1); 3) ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі №486 (топтық) Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, координаталық сәуледе кескіндеңдер: 1); 2) ; ; ; 3) ; ; ; Бағыттаушы сұрақ: Бірлік кесінді неше бөлік болған жақсы? Нәтиже : талқылайды, салыстырады, қорытынды шығарады. №470. (шығармашылық жаттығу ) Мәдина гүлдер салынған 8 гүлсалғышты квадрат пішінді демалыс бөлмесінің әрбір қабырғасының тұсына 3 гүлсалғыштан қойды. Мәдина гүлсалғыштарды қалай орналастырды? ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» №471 О . Тапқырлыққа есеп: Әкесі үш ұлына мұраға 2 үйді қалдырып, оны тең бөліп алуды тапсырды. 2 үйді үлкен ұлы мен ортаншы ұлы алып, ең кіші ұлына олардың әрқайсысы 500 динардан ақша берді. Бір үйдің бағасы неше динар болған? А. 2000 динар; В. 1500 динар; С. 1800 динар; D. 1200 динар; ҚБ: « от шашу»

9 слайд
С деңгейі зерттейді, талқылайды, проблемалық жағдайды шешеді
№ 472. Жай бөлшекпен жазыңдар:
бөлікте неше:үлес бар?
Мұғалім:Бағыттаушы сұрақтар қойылады:Бөлшек нені білдіреді? Оқушылар өмірмен
байланыстырып шығарады.Мұндай қорытындыға қалай келдің? ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі
№475 (қиынырақ есеп). Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріңдер:
;
Қосымша есеп: ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі
Суретте ұзындықтары бiрдей үш кесiндi берiлген. Бiрiншi кесiндiнiң - сi, екiншi кесiндiнiң
- сi, үшiншi кесiндiнiң сi боялған
Қай бөлшек үлкен, қай бөлшек кiшi? Бөлшектердi өсу ретiмен жазыңдар. Өз дәлелдеуіңді
тұжырымда, бөліс
ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі
9 слайд
С деңгейі зерттейді, талқылайды, проблемалық жағдайды шешеді № 472. Жай бөлшекпен жазыңдар: бөлікте неше:үлес бар? Мұғалім:Бағыттаушы сұрақтар қойылады:Бөлшек нені білдіреді? Оқушылар өмірмен байланыстырып шығарады.Мұндай қорытындыға қалай келдің? ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі №475 (қиынырақ есеп). Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріңдер: ; Қосымша есеп: ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі Суретте ұзындықтары бiрдей үш кесiндi берiлген. Бiрiншi кесiндiнiң - сi, екiншi кесiндiнiң - сi, үшiншi кесiндiнiң сi боялған Қай бөлшек үлкен, қай бөлшек кiшi? Бөлшектердi өсу ретiмен жазыңдар. Өз дәлелдеуіңді тұжырымда, бөліс ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі

10 слайд
Сабақтың соңы: (15 мин)
Тақырыптың түйіні ретінде «Тұжырымдамалық карта» ойыны ойналады 1 мин ішінде 5
сөйлем айту: Кез келген екі бөлшекті бірдей бөлімге, яғни ортақ бөлімге келтіруге болады.
Бөлшектер көбінесе ең кіші ортақ бөлімге келтіріледі. Жай бөлшектерді, аралас сандарды ең кіші
ортақ бөлімге келтіруді білеміз.Ең кіші ортақ бөлім ең кіші ортақ еселік болады.
Рефлексия пирамидасы бойынша бірнеше оқушы ой қорытады.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:
Бағалау критерийi Дескриптор
Ойлау дағдыларының деңгейлері: қолдану, талдау,жинақтау.
1 нұсқа
1) Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіріңіз:
а) және
2) Жұлдызша орнына тиісті санды қойыңыз:
꞊
б) Натурал санды жай бөлшекке түрлендіріңіз: 7 және
3) бөлшектерін ортақ бөлімге келтіріңдер.
ә) бөлшектердің бөлімдерін 100-ге келтіріңдер
б) бөлшектердің бөлімдерін 1000-ға келтіріңдер
1) - Ең кіші ортақ еселігін табуды біледі
- Толықтауыш көбейткішті таба алады
- Ең кіші ортақ бөлімге келтіруді біледі
2) - Бөлшектердің қасиетін қолдана
біледі.
- Ортақ бөлімге келтіруді қолданып
есептің шешімін табады.
3) – Бөлшектердің қасиетін қолданады
- Бірнеше санның ең кіші ортақ бөлімін
таба алады
- Қорытынды шығарады,жауабын жазады.
10 слайд
Сабақтың соңы: (15 мин) Тақырыптың түйіні ретінде «Тұжырымдамалық карта» ойыны ойналады 1 мин ішінде 5 сөйлем айту: Кез келген екі бөлшекті бірдей бөлімге, яғни ортақ бөлімге келтіруге болады. Бөлшектер көбінесе ең кіші ортақ бөлімге келтіріледі. Жай бөлшектерді, аралас сандарды ең кіші ортақ бөлімге келтіруді білеміз.Ең кіші ортақ бөлім ең кіші ортақ еселік болады. Рефлексия пирамидасы бойынша бірнеше оқушы ой қорытады. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары: Бағалау критерийi Дескриптор Ойлау дағдыларының деңгейлері: қолдану, талдау,жинақтау. 1 нұсқа 1) Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіріңіз: а) және 2) Жұлдызша орнына тиісті санды қойыңыз: ꞊ б) Натурал санды жай бөлшекке түрлендіріңіз: 7 және 3) бөлшектерін ортақ бөлімге келтіріңдер. ә) бөлшектердің бөлімдерін 100-ге келтіріңдер б) бөлшектердің бөлімдерін 1000-ға келтіріңдер 1) - Ең кіші ортақ еселігін табуды біледі - Толықтауыш көбейткішті таба алады - Ең кіші ортақ бөлімге келтіруді біледі 2) - Бөлшектердің қасиетін қолдана біледі. - Ортақ бөлімге келтіруді қолданып есептің шешімін табады. 3) – Бөлшектердің қасиетін қолданады - Бірнеше санның ең кіші ортақ бөлімін таба алады - Қорытынды шығарады,жауабын жазады.

11 слайд
Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
•Критериалды бағалау бойынша Блум
таксономиясының анықтаңыз,
талқылаңыз, қорытындылаңыз деген
сөздерімен нұсқау беріледі .
•Белсенді оқыту тәсілдері:
«Миға шабуыл», «Ойлан. Жұптас.
Бөліс» серіктестікті оқыту әдісі , «Әр
адам әрқайсысын оқытады»
қолданылады.
• Саралау бойынша оқушылардың
қажеттіліктерін қанағаттандыру
мақсатында деңгейлік тапсырмалар
орындалады.
•Кері байланыс ретінде ой толғаныс:
Себеп-салдарлық стратегия
алынады.
Қалыптастырушы бағалау
әдістері:
«Мадақтау» әдісі ,
«Бағдаршам»,
«Екі жұлдыз, бір тілек»
«Қошеметтеу» әдісі
Табыс пирамидасы:
Еске
сақтау
керек маңызды
бір
нəрсе
Сіз көбірек білгіңіз келетін екі
нәрсе
Сіз бұрыннан білетін үш нəрсе
Сіз үйренген төрт нəрсе
Оқушылардың жас ерекшелігін
ескере отырып АКТ құралы
интербелсенді тақтаны денсаулыққа
зияндылығын және нормативке сай
10 минут қолдану
11 слайд
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау •Критериалды бағалау бойынша Блум таксономиясының анықтаңыз, талқылаңыз, қорытындылаңыз деген сөздерімен нұсқау беріледі . •Белсенді оқыту тәсілдері: «Миға шабуыл», «Ойлан. Жұптас. Бөліс» серіктестікті оқыту әдісі , «Әр адам әрқайсысын оқытады» қолданылады. • Саралау бойынша оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында деңгейлік тапсырмалар орындалады. •Кері байланыс ретінде ой толғаныс: Себеп-салдарлық стратегия алынады. Қалыптастырушы бағалау әдістері: «Мадақтау» әдісі , «Бағдаршам», «Екі жұлдыз, бір тілек» «Қошеметтеу» әдісі Табыс пирамидасы: Еске сақтау керек маңызды бір нəрсе Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе Сіз бұрыннан білетін үш нəрсе Сіз үйренген төрт нəрсе Оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып АКТ құралы интербелсенді тақтаны денсаулыққа зияндылығын және нормативке сай 10 минут қолдану

12 слайд
Сабақ бойынша
рефлексия
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.
Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
Сабақ мақсаттары
немесе оқу
мақсаттары
шынайы,
қолжетімді болады.
Барлық оқушылар
оқу мақсатына қол
жеткізеді . Өзін –өзі
бағалайды, топ
басшысы бағалайды.
Белсенді оқыту тәсілі:саралау,оқушылардың қажеттіліктерін
қанағаттандыру орындалды. «Тұжырымдамалық карта» ойыны
барысында олар «Бір минут» тапсырмасын орындаған кезде алған
барлық ақпаратты жинақтайды және құрылымдайды.
Критериалды бағалау Блум таксономиясын қолданылады.
Әлеуметтік қарым-қатынас :оқушылар позитивтік ,конструктивтік,
шығармашалық қағидаттарды ұстанады
12 слайд
Сабақ бойынша рефлексия Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болады. Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізеді . Өзін –өзі бағалайды, топ басшысы бағалайды. Белсенді оқыту тәсілі:саралау,оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру орындалды. «Тұжырымдамалық карта» ойыны барысында олар «Бір минут» тапсырмасын орындаған кезде алған барлық ақпаратты жинақтайды және құрылымдайды. Критериалды бағалау Блум таксономиясын қолданылады. Әлеуметтік қарым-қатынас :оқушылар позитивтік ,конструктивтік, шығармашалық қағидаттарды ұстанады

13 слайд
Назарларыңызғ
а рахмет!
13 слайд
Назарларыңызғ а рахмет!