Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару.
Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару.

#1 слайд
Циолковский атындағы №84 жалпы орта мектебі
8«б» сынып
Математика пәнінің мұғалімі: Карабалаева С.А.
1 слайд
Циолковский атындағы №84 жалпы орта мектебі 8«б» сынып Математика пәнінің мұғалімі: Карабалаева С.А.
#2 слайд
16.10.17.
Сынып жұмысы
§4. Квадрат түбірлері бар
өрнектерді түрлендіру.
Көбейткішті түбір белгісінің
алдына шығару.
2 слайд
16.10.17. Сынып жұмысы §4. Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару.
#3 слайд
Сабақтың мақсаты:Көбейткішті түбір белгісінің алдына
шығару жайлы түсінік алады, оны қолданып есептер
шығаруға үйренеді.
Күтілетін нәтиже:Квадрат түбірі бар өрнектерді ,
квадрат түбірдің қасиеттерінің формулаларын
пайдаланып түрлендіріп , ықшамдап,өрнектің мәнін
табады. Білімдерін бекітеді, оны практикада
тапсырмаларды орындауда пайдаланады.
Деректер: тақта, интербелсенді тақта,оқулық, үлестірмелі кеспе
қағаздар, постерге арналған флипчарт, маркерлер, «Бес саусақ»
әдісімен кері байланыс парақшасы, «Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі
(Өзін-өзі бағалау мониторингі)сабақты бағалау парақшасы.
Әдіс тәсілдер: «Жүзім шоқтары», «Пирамида құру», «Сәйкестендіру
кестесі», «Ойсергек»
3 слайд
Сабақтың мақсаты:Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару жайлы түсінік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді. Күтілетін нәтиже:Квадрат түбірі бар өрнектерді , квадрат түбірдің қасиеттерінің формулаларын пайдаланып түрлендіріп , ықшамдап,өрнектің мәнін табады. Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады. Деректер: тақта, интербелсенді тақта,оқулық, үлестірмелі кеспе қағаздар, постерге арналған флипчарт, маркерлер, «Бес саусақ» әдісімен кері байланыс парақшасы, «Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі (Өзін-өзі бағалау мониторингі)сабақты бағалау парақшасы. Әдіс тәсілдер: «Жүзім шоқтары», «Пирамида құру», «Сәйкестендіру кестесі», «Ойсергек»
#4 слайд
Ұйымдастыру. Топқа біріктіру.
Сәлемдесу, «Қос шеңбер» әдісімен
жағымды атмосфералық орта
қалыптастыру,«Пазл » әдісімен үш топқа
біріктіру.
4 слайд
Ұйымдастыру. Топқа біріктіру. Сәлемдесу, «Қос шеңбер» әдісімен жағымды атмосфералық орта қалыптастыру,«Пазл » әдісімен үш топқа біріктіру.
#5 слайд
Үй тапсырмасын тексеру.
№ 65.
№ 66.
2
5 слайд
Үй тапсырмасын тексеру. № 65. № 66. 2
#6 слайд
Жүзім шоқтары. (Қызығушылығын ояту).
·
А В С
Көбейтіндінің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы...
Бөліндінің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы...
Дәреженің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы...
Салыстыр:
6 слайд
Жүзім шоқтары. (Қызығушылығын ояту). · А В С Көбейтіндінің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы... Бөліндінің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы... Дәреженің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы... Салыстыр:
#7 слайд
Жүзім шоқтары. (Қызығушылығын ояту).
2
·
А В С
Көбейтіндінің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы
Бөліндінің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы.
Дәреженің
арифметикалық
квадрат түбірінің
формуласы
Салыстыр:
7 слайд
Жүзім шоқтары. (Қызығушылығын ояту). 2 · А В С Көбейтіндінің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы Бөліндінің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы. Дәреженің арифметикалық квадрат түбірінің формуласы Салыстыр:
#8 слайд
Жаңа сабақ. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару.
«Пирамида құру» әдісі (Мағынаны ажырату)
1-ші топ
2-ші топ
3-ші топ
, 2
8 слайд
Жаңа сабақ. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару. «Пирамида құру» әдісі (Мағынаны ажырату) 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ , 2
#9 слайд
Сергіту сәті
1; 3; 6; 10; 15;....келесі санды тап
9 слайд
Сергіту сәті 1; 3; 6; 10; 15;....келесі санды тап
#10 слайд
Тест тапсырмалары «Ойлан,жұптас, пікірлес»
1.Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
2. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
3. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
4.Өрнекті ықшамда.
5.Өрнектің мәнін тап.
6. Өрнектің мәнін тап.
10 слайд
Тест тапсырмалары «Ойлан,жұптас, пікірлес» 1.Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 2. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 3. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 4.Өрнекті ықшамда. 5.Өрнектің мәнін тап. 6. Өрнектің мәнін тап.
#11 слайд
Тест тапсырмалары «Ойлан,жұптас, пікірлес»
1.Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
2. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
3. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар.
4.Өрнекті ықшамда.
5.Өрнектің мәнін тап.
6. Өрнектің мәнін тап.
11 слайд
Тест тапсырмалары «Ойлан,жұптас, пікірлес» 1.Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 2. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 3. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар. 4.Өрнекті ықшамда. 5.Өрнектің мәнін тап. 6. Өрнектің мәнін тап.
#12 слайд
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі (Өзін-өзі бағалау мониторингі)
,
5
12 слайд
«Тепе-теңдік дөңгелегі» әдісі (Өзін-өзі бағалау мониторингі) , 5
#13 слайд
Рефлексия мен кері байланыс
«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ‒басты мәселе.Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?
Балалы үйрек‒бірлесу.Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым?Кімге
көмек бердім?
Ортан терек‒ойлану.Мен бүгін қандай білім мен тіәжірибе алдым?
Шылдыр шүмек‒шынайылық.Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?
Кішкентай бөбек‒ көңіл-күй ахуалы.Мен сабақта өзімді қалайша
сезіндім?
13 слайд
Рефлексия мен кері байланыс «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ‒басты мәселе.Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балалы үйрек‒бірлесу.Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым?Кімге көмек бердім? Ортан терек‒ойлану.Мен бүгін қандай білім мен тіәжірибе алдым? Шылдыр шүмек‒шынайылық.Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек‒ көңіл-күй ахуалы.Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?
#14 слайд
§4. №70,№71 № 72,
№ 73
14 слайд
§4. №70,№71 № 72, № 73
#15 слайд
Сау
болыңыздар!
15 слайд
Сау болыңыздар!
#16 слайд
Клименко Л.В.
№10 топ трен
ер Нурпеисова
А.Т.6. «Сауалнама» әдісі
Мектеп оқушыларына шағын сауалнама ұсынылады, оны сабақтың
қандай элементтеріне ерекше назар аударылуына байланысты өзгертуге,
толықтыруға болады. Білім алушылардан өз жауабын дәлелдеуді сұрауға
болады.
1. Сабақта мен … жұмыс істедім
2. Мен сабақта өз жұмысыма…
3. Сабақ маған …көрінді
4. Сабақта мен…
5. Менің көңіл-күйім…
6. Сабақ материалы маған…
7. Үй тапсырмасы маған …
көрінеді
Белсенді/енжар
Ризамын/риза емеспін
Қысқа/ұзын болып
Шаршамадым/шаршадым
Жақсы болды/нашарлады
Түсінікті/түсініксіз
Пайдалы/пайдасыз
Қызықты/зеріктіретін
Жеңіл/қиын
Қызықты/қызықсыз
16 слайд
Клименко Л.В. №10 топ трен ер Нурпеисова А.Т.6. «Сауалнама» әдісі Мектеп оқушыларына шағын сауалнама ұсынылады, оны сабақтың қандай элементтеріне ерекше назар аударылуына байланысты өзгертуге, толықтыруға болады. Білім алушылардан өз жауабын дәлелдеуді сұрауға болады. 1. Сабақта мен … жұмыс істедім 2. Мен сабақта өз жұмысыма… 3. Сабақ маған …көрінді 4. Сабақта мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақ материалы маған… 7. Үй тапсырмасы маған … көрінеді Белсенді/енжар Ризамын/риза емеспін Қысқа/ұзын болып Шаршамадым/шаршадым Жақсы болды/нашарлады Түсінікті/түсініксіз Пайдалы/пайдасыз Қызықты/зеріктіретін Жеңіл/қиын Қызықты/қызықсыз
#17 слайд
Клименко Л.В.
№10 топ трен
ер Нурпеисова
А.Т.5. «Қосу-алу-қызықты» әдісі
Осы жаттығуды уақыттың болуына байланысты ауызша да, жазбаша да
орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын
кестені толтыру ұсынылады. «Қ» бағанына – «қосу» - сабақта
ұнағанның барлығы жазылады, жағымды эмоция тудырған немесе
оқушының пікірі бойынша оған қандай да бір мақсатқа жету үшін
пайдалы болған ақпарат және жұмыс нысандары. «А» бағанына –
«алу» – сабақта ұнамағанның барлығы, жалықтырғыш көрінген,
жақтырмаған, түсініксіз болған немесе оқушының пікірі бойынша оған
қажетсіз, пайдасыз болып көрінген ақпарат жазылады. «Қыз» бағанына
– «қызықты» – оқушылар сабақта солар туралы білген барлық қызықты
фактілерді, осы проблема бойынша тағы нені білгісі келетінін,
мұғалімге қоятын сұрақтарын жазады.
Қосу Алу Қызықты
17 слайд
Клименко Л.В. №10 топ трен ер Нурпеисова А.Т.5. «Қосу-алу-қызықты» әдісі Осы жаттығуды уақыттың болуына байланысты ауызша да, жазбаша да орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын кестені толтыру ұсынылады. «Қ» бағанына – «қосу» - сабақта ұнағанның барлығы жазылады, жағымды эмоция тудырған немесе оқушының пікірі бойынша оған қандай да бір мақсатқа жету үшін пайдалы болған ақпарат және жұмыс нысандары. «А» бағанына – «алу» – сабақта ұнамағанның барлығы, жалықтырғыш көрінген, жақтырмаған, түсініксіз болған немесе оқушының пікірі бойынша оған қажетсіз, пайдасыз болып көрінген ақпарат жазылады. «Қыз» бағанына – «қызықты» – оқушылар сабақта солар туралы білген барлық қызықты фактілерді, осы проблема бойынша тағы нені білгісі келетінін, мұғалімге қоятын сұрақтарын жазады. Қосу Алу Қызықты
#18 слайд
Клименко Л.В.
№10 топ трен
ер Нурпеисова
А.Т.
1. «Табыс сатысы».
Іс-әрекет кезеңдерін бөлуге және тақтада
жазуға болады. Сабақ соңында оқушыларға
табысқа апаратын баспалдақ түрінде әрбір
кезеңде өз жұмысын бағалауын ұсыну.
Мен оны істемеймін.
Мен оны істей алмаймын (істеу білмеймін, қолымнан келмейді)
Мен оны істегім келеді!
Мен оны қалай істей аламын?
Мен тырысып көремін...
Мен оны істей аламын!
Мен оны істеймін!
Бұл оп-оңай ғой!
18 слайд
Клименко Л.В. №10 топ трен ер Нурпеисова А.Т. 1. «Табыс сатысы». Іс-әрекет кезеңдерін бөлуге және тақтада жазуға болады. Сабақ соңында оқушыларға табысқа апаратын баспалдақ түрінде әрбір кезеңде өз жұмысын бағалауын ұсыну. Мен оны істемеймін. Мен оны істей алмаймын (істеу білмеймін, қолымнан келмейді) Мен оны істегім келеді! Мен оны қалай істей аламын? Мен тырысып көремін... Мен оны істей аламын! Мен оны істеймін! Бұл оп-оңай ғой!
#19 слайд
Клименко Л.В.
№10 топ трен
ер Нурпеисова
А.Т.9. «Өзін-өзі бағалау парағы»
Ләззат алдым
Ештеңе
түсінбедім
Таң қалдым
Жаңа нәрсе
білдім
Жаңа нәрсе
білдім
Ренжідім
Я
19 слайд
Клименко Л.В. №10 топ трен ер Нурпеисова А.Т.9. «Өзін-өзі бағалау парағы» Ләззат алдым Ештеңе түсінбедім Таң қалдым Жаңа нәрсе білдім Жаңа нәрсе білдім Ренжідім Я
#20 слайд
Клименко Л.В.
№10 топ трен
ер Нурпеисова
А.Т.
10. Өзін-өзі бақылау парағы
Бүкіл сабақ бойы жүргізіледі.
Оқушының тегі,
аты_____________________________
Тапсырма түрі Белгі
20 слайд
Клименко Л.В. №10 топ трен ер Нурпеисова А.Т. 10. Өзін-өзі бақылау парағы Бүкіл сабақ бойы жүргізіледі. Оқушының тегі, аты_____________________________ Тапсырма түрі Белгі
#21 слайд
13. «Үш М және Ә»
Оқушыларға сабақ барысында жақсы
орындаған үш мәселені атап, сабақта
олардың жұмысын жақсартатын бір
әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады.
.Филиал «АО НЦПК
«Өрлеу» группа №8
Клименко Л.В
тренер Нурпеисова
А.Т.
21 слайд
13. «Үш М және Ә» Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені атап, сабақта олардың жұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады. .Филиал «АО НЦПК «Өрлеу» группа №8 Клименко Л.В тренер Нурпеисова А.Т.
#22 слайд
17. «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз»
Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалар өз
қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалар
Ереже шығанағында қалады.
БІЛІМ ТЕҢІЗІ
ЕРЕЖЕ ШЫҒАНАҒЫ
Клименко Л.В. №10
топ тренер
Нурпеисова А.Т.
22 слайд
17. «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалар өз қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалар Ереже шығанағында қалады. БІЛІМ ТЕҢІЗІ ЕРЕЖЕ ШЫҒАНАҒЫ Клименко Л.В. №10 топ тренер Нурпеисова А.Т.
шағым қалдыра аласыз













