Lesson study: САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУ
Lesson study: САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУ

#1 слайд
«Мен ең ,ең,ең ....»
жалғастырып
өзіне тән жақсы сөздер
жазу.
1 слайд
«Мен ең ,ең,ең ....» жалғастырып өзіне тән жақсы сөздер жазу.
#2 слайд
От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы
топқа бөлу
2 слайд
От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу
#3 слайд
От, Су, Күн, Ай суреттері От, Су, Күн, Ай суреттері
арқылы топқа бөлу арқылы топқа бөлу
От. Қай кезде де, қандай жағдайда да от
болып жанып, өз білімдерін насихаттай
білетін жандар.
Су. Жандары жақсылықты сүйетін,
көңілдері судай таза, жаңалықтарға жаны
құмар жандар.
Күн. Жанындағыларға жылу сыйлап
жарқырап жүретін сәуле шашып
белсенділікпен жұмыс жасайтын жандар.
Ай. Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға
мойымайтын ержүрек, батыл жандар.
3 слайд
От, Су, Күн, Ай суреттері От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу арқылы топқа бөлу От. Қай кезде де, қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар. Су. Жандары жақсылықты сүйетін, көңілдері судай таза, жаңалықтарға жаны құмар жандар. Күн. Жанындағыларға жылу сыйлап жарқырап жүретін сәуле шашып белсенділікпен жұмыс жасайтын жандар. Ай. Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын ержүрек, батыл жандар.
#4 слайд
Пип Уилсон ағашыПип Уилсон ағашы
4 слайд
Пип Уилсон ағашыПип Уилсон ағашы
#5 слайд
КоучингКоучинг
Тақырыбы:
Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша
әдіс
Мақсаты:
- жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді
меңгерту;
-СТО –ны дамыту, өзбетінше әрі топта жұмыс жасау;
- қатысқан педагогтардың кәсіби деңгейін жетілдіру;
- мұғалімдер кәсіби бірлестігін құрастыруға дайындық
жүргізу.
5 слайд
КоучингКоучинг Тақырыбы: Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс Мақсаты: - жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді меңгерту; -СТО –ны дамыту, өзбетінше әрі топта жұмыс жасау; - қатысқан педагогтардың кәсіби деңгейін жетілдіру; - мұғалімдер кәсіби бірлестігін құрастыруға дайындық жүргізу.
#6 слайд
6 слайд
#7 слайд
Lesson StudyLesson Study әдісін әдісін
мектептерде қолданумектептерде қолдану
LS Макота Йошида АҚШ пен
Ұлыбританияда жаңа тәсілдің
таныстырылымын жасағаннан кейін,
Жапониядан тыс жерлерде 2007
жылдан бастап танымал болды.
7 слайд
Lesson StudyLesson Study әдісін әдісін мектептерде қолданумектептерде қолдану LS Макота Йошида АҚШ пен Ұлыбританияда жаңа тәсілдің таныстырылымын жасағаннан кейін, Жапониядан тыс жерлерде 2007 жылдан бастап танымал болды.
#8 слайд
Lesson study/Lesson study/зерттеу сабағызерттеу сабағы
Зертеу сабағы қарапайым идея
болып табылады . Егер сіз оқытуды
жақсартқыңыз келсе, онда басқа
мұғалімдермен бірге жұмыс істеу-
жоспарлау, бақылау және сабақ
бойынша ой жүгіртудің қаншалықты
маңызды екені анық емес пе?
(Lewis, 2002)
8 слайд
Lesson study/Lesson study/зерттеу сабағызерттеу сабағы Зертеу сабағы қарапайым идея болып табылады . Егер сіз оқытуды жақсартқыңыз келсе, онда басқа мұғалімдермен бірге жұмыс істеу- жоспарлау, бақылау және сабақ бойынша ой жүгіртудің қаншалықты маңызды екені анық емес пе? (Lewis, 2002)
#9 слайд
Оқытуды жақсартуОқытуды жақсарту
9 слайд
Оқытуды жақсартуОқытуды жақсарту
#10 слайд
Lesson study – Lesson study – дің басты дің басты
мақсатымақсаты
Оқушыларға
білім алуға
көмектесу
Топ
мүшелерінің
кәсіби дамуына
ықпал ету
Lesson study – дің басты
мақсаты
10 слайд
Lesson study – Lesson study – дің басты дің басты мақсатымақсаты Оқушыларға білім алуға көмектесу Топ мүшелерінің кәсіби дамуына ықпал ету Lesson study – дің басты мақсаты
#11 слайд
Lesson study – дің
ерекшеліктері
Жеке
оқушылардың
қажеттіліктер
іне қарап
оқыту
Мұғалімдерме
н біріге
отырып жұмыс
істеу
11 слайд
Lesson study – дің ерекшеліктері Жеке оқушылардың қажеттіліктер іне қарап оқыту Мұғалімдерме н біріге отырып жұмыс істеу
#12 слайд
12 слайд
#13 слайд
Мұғалімдердің зерттеуіМұғалімдердің зерттеуі
Оқытудағы
жаңашылдықты бағалау
Іс –әректтегі зерттеу
кәсіби жұмыстың
кейбір аспектілерін
жақсартады
Кейс –стади-
сыныптағы оқыту мен
оқуды зерттеуді
қарастырады
13 слайд
Мұғалімдердің зерттеуіМұғалімдердің зерттеуі Оқытудағы жаңашылдықты бағалау Іс –әректтегі зерттеу кәсіби жұмыстың кейбір аспектілерін жақсартады Кейс –стади- сыныптағы оқыту мен оқуды зерттеуді қарастырады
#14 слайд
14 слайд
#15 слайд
НәтижедеНәтижеде
Lesson Study
Тәжірибелік білімді
әріптестерімен бөліседі
Әріптестер бір –біріне
көмектеседі
Оқушылардың маңызды
білім алуына жағдай
туады.
15 слайд
НәтижедеНәтижеде Lesson Study Тәжірибелік білімді әріптестерімен бөліседі Әріптестер бір –біріне көмектеседі Оқушылардың маңызды білім алуына жағдай туады.
#16 слайд
Сабақты жоспарлау, Сабақты жоспарлау,
бақылау және бақылау және
талдау сызба-картасыталдау сызба-картасы
Сабақ барысында қол
жеткізген табысы мен
жетістігі
А-деңгейлі оқушы В-деңгейлі оқушы С-деңгейлі оқушы
Сабақ
кезеңдері
Оқушыларға
қойылатын
сұрақтар
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
Ұйымдастыру
кезеңі
Үй
тапсырмасын
тексеру
Жаңа
тақырып
Бекіту
Кері
байланыс
/сұхбат/
16 слайд
Сабақты жоспарлау, Сабақты жоспарлау, бақылау және бақылау және талдау сызба-картасыталдау сызба-картасы Сабақ барысында қол жеткізген табысы мен жетістігі А-деңгейлі оқушы В-деңгейлі оқушы С-деңгейлі оқушы Сабақ кезеңдері Оқушыларға қойылатын сұрақтар Күтілетін нәтиже Оқушының жауабы Күтілетін нәтиже Оқушының жауабы Күтілетін нәтиже Оқушының жауабы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру Жаңа тақырып Бекіту Кері байланыс /сұхбат/
#17 слайд
Әр сабақ дер кезінде Әр сабақ дер кезінде
талқылануы керекталқылануы керек
Сәтті тұстары
Сәтсіз тұстары
Келесі сабақта нені жақсарту
керек
17 слайд
Әр сабақ дер кезінде Әр сабақ дер кезінде талқылануы керекталқылануы керек Сәтті тұстары Сәтсіз тұстары Келесі сабақта нені жақсарту керек
#18 слайд
Сабақты зерттеу барысындағы бақылаудаСабақты зерттеу барысындағы бақылауда
Бақылау барысында неге көңіл бөлетініңізді
алдын ала келісіңіз
Бақылаушылардың көңілін аудару үшін
бірнеше негізгі оқушыларды таңдап алуға
болады
Әр оқушы қалай үйреніп жатқанын бақылау
керек
Барлық оқушыларды бақылау үшін тұрып
тұрған жөн
Бақылау нәтижелерімен пікір алмасу үшін
бақылауды өзіңіз істейтін буындағы
әріптестеріңізбен өткізген жөн
18
18 слайд
Сабақты зерттеу барысындағы бақылаудаСабақты зерттеу барысындағы бақылауда Бақылау барысында неге көңіл бөлетініңізді алдын ала келісіңіз Бақылаушылардың көңілін аудару үшін бірнеше негізгі оқушыларды таңдап алуға болады Әр оқушы қалай үйреніп жатқанын бақылау керек Барлық оқушыларды бақылау үшін тұрып тұрған жөн Бақылау нәтижелерімен пікір алмасу үшін бақылауды өзіңіз істейтін буындағы әріптестеріңізбен өткізген жөн 18
#19 слайд
Let’s find differences between this lesson and your lessonLet’s find differences between this lesson and your lesson
Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком, Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком,
который проводите выкоторый проводите вы
Осы сабақ пен сіз өткізетін сабақ арасындағы айырмашылықты Осы сабақ пен сіз өткізетін сабақ арасындағы айырмашылықты
табайық табайық
19 слайд
Let’s find differences between this lesson and your lessonLet’s find differences between this lesson and your lesson Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком, Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком, который проводите выкоторый проводите вы Осы сабақ пен сіз өткізетін сабақ арасындағы айырмашылықты Осы сабақ пен сіз өткізетін сабақ арасындағы айырмашылықты табайық табайық
#20 слайд
How do you observe the lesson
Как проводить наблюдение урока
Сабақты бақылау
20 слайд
How do you observe the lesson Как проводить наблюдение урока Сабақты бақылау
#21 слайд
21
Discussion of Lesson Study
Lesson Study ды талдау
21 слайд
21 Discussion of Lesson Study Lesson Study ды талдау
#22 слайд
22
22 слайд
22
#23 слайд
23
23 слайд
23
#24 слайд
Рефлексия
«Алақандар». Әр қатысушы
А-4 форматына өз алақанын
салады. Бас бармаққа- не
бойынша жұмыс жасау
керек, сұқ саусаққа – қандай
жаңалықпен таныстым,
ортаншы саусаққа - маған
жетпегені....., аты жоқ
саусаққа - коучингтегі
психологиялық ахуал 10
балмен санағанда ......,
шынашаққа - барлығынан
ұнағаны......
24 слайд
Рефлексия «Алақандар». Әр қатысушы А-4 форматына өз алақанын салады. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен таныстым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені....., аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 балмен санағанда ......, шынашаққа - барлығынан ұнағаны......
шағым қалдыра аласыз













