1 слайд
“ Бөлтірікті қанша
асырасаңда,
орманға қарап ұлиды”
Мұхтар Әуезов
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: М.Әуезовтың “Көксерек”әңгімесінің
мазмұнын түсіндіру.
Дамытушылық: Әңгімені оқи отырып,өз ойын толық
жеткізе білуге, шығармашылыққа баули отырып, ой
өрісін дамыту.
Тәрбиелік: Адамгершілік қасиетке, адалдыққа,
үлкенді тыңдауға тәрбиелеу.
3 слайд
« Атомдар мен молекулалар »
Әр қатысушы- жеке атомдар .Жүргізушінің айтуы
бойынша атомдар қозғалысқа түседі , бір-бірімен жеңіл
қақтығысқа түседі . Жүргізуші қанша атомның
қосындысынан молекула құралатынын айтады , сол кезде
сол санға сай бірігіп тұра қалу керек . Молекула
құрамына кірмей қалғандар ойыннан шығады.
Топқа бөлу
1 – топ: Адам - тірі ағза, сөйлейді, тыныс алады, жүреді.
2 – топ: Табиғат – барлық тіршілік ортасы
4 слайд
Адам мен табиғаттың байланысы туралы бейнебаян
көрейік
5 слайд
Сабақтың түрі:
Ашық сабақ
Сабақтың әдісі:
Сұрақ-жауап, талдау, іздену.
Сабақтың көрнекілігі:
Суреттер, слайд, кесте, тақта т.бСабақтың барысы:
6 слайд
Бедел ТұрсынбаевҮй тапсырмасын сұрау
Алғашқы
көмек
7 слайд
Жаңа сабаққа дайындық
8 слайд
Мұхтар Әуезов
“ Көксерек”
(Повестен үзінді)
(1897-1961) Жаңа сабақ:
9 слайд
Әуезов Мұхтар Омарханұлы
(1897-1961) – 1897 жылы
28 қыркүйекте Шығыс
Қазақстан облысы Шыңғыс
болысында көшпелі қазақ
отбасында дүниеге келген.
Қазақ әдебиетінің классигі,
жазушы, қоғам қайраткері,
филология ғылымының
докторы, профессор, Қазақ КСР ҒА-ның
академигі, Қазақ КСР-нің еңбек сіңірген ғылым
қайраткері.
10 слайд
Оқулықпен жұмыс
“ Бөлтірікті қанша
асырасаңда,
орманға қарап ұлиды”
Мұхтар Әуезов
11 слайд
Д ә п т е р ж ә н е
т а қ т а м е н ж ұ м ы с
К ө кс е р е к ке
с и п ат т а м а ж а зу.
12 слайд
13 слайд
Сергіту сәті
14 слайд
?
? ? ?Сабақты қорыту:
15 слайд
Сабақты бекіту:
“ Бөлтірікті қанша
асырасаңда,
орманға қарап ұлиды”
Мұхтар Әуезов
16 слайд
17 слайд
Үйге тапсырма:
Көксерек
Оқу, түсінік айту.
18 слайд
БАҒАЛАУ
19 слайд
Әңгімедегі басты
кейіпкер
кім деп ойлайсың?
20 слайд
Көксерек туралы ауыл
адамдары қандай
пікірлер айтты?
21 слайд
Көксерек “ұрлық пен
адал астың айырмасы
не екенін ұға алмады”
дегенді қалай
түсінесің?
22 слайд
М.Әуезов кім?
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз