Қаңқа құпиясы
Қаңқа құпиясы

#1 слайд
« Еңбек » ж.о.м бастауыш сынып
мұғалімі:Юсупова Айдана Серікқызы
Сабақ тақырыбы: Қаңқа құпиясы.
Оқу
мақсаты 2.2.2.1. Ауа райының адам өмірі мен
шаруашылық іс әрекетін оң және кері әсерін
талдау.
Сабақ
мақсаттары Барлық оқушылар білу керек: қаңқаның
құрылымын анықтайды.
Көптеген оқушылар білу керек: Дұрыс сымбатты
сақтаудың маңыздылығын түсіндіру.
Кейбір оқушылар білу керек:Қаңқа бөліктерінің
қызметі туралы айтады.
Бағалау
критерийле
рі Оқушы оқу мақсатына
жетеді,қаңқаның құрылымын
анықтайды.
1 слайд
« Еңбек » ж.о.м бастауыш сынып мұғалімі:Юсупова Айдана Серікқызы Сабақ тақырыбы: Қаңқа құпиясы. Оқу мақсаты 2.2.2.1. Ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс әрекетін оң және кері әсерін талдау. Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар білу керек: қаңқаның құрылымын анықтайды. Көптеген оқушылар білу керек: Дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. Кейбір оқушылар білу керек:Қаңқа бөліктерінің қызметі туралы айтады. Бағалау критерийле рі Оқушы оқу мақсатына жетеді,қаңқаның құрылымын анықтайды.
#2 слайд
Белсенд і оқыту әдістері
Суреттегі балаларды
салыстыр және
сұраққа жауап бер.
- Қайсысы денесін
дұрыс ұстап келеді?
- Қай балаға денесін
дұрыс ұстау туралы
кеңес берер едің?
- Партада қалай
отыру керек?
- Оның дене
сымбатына қандай
әсері бар??
- Неліктен? «Салыстыр»
әдісі. (ЖЖ)
Суреттегі қаңқа
бөліктеріне қара.
Олар не үшін
қажет деп
ойлайсыңдар?(Т) «Ішінде не
бар» әдісі.. Ұ.ж «Сұрақ-
жауап» әдісі
Жаңа сабақты
ашу мақсатында
проблема
тастаймын. -
Ғимаратқа қаңқа
не үшін керек?
- Сенің денеңе не
тіреу бола алады?
Іс әрекет негізінде көңілді оқиды.
2 слайд
Белсенд і оқыту әдістері Суреттегі балаларды салыстыр және сұраққа жауап бер. - Қайсысы денесін дұрыс ұстап келеді? - Қай балаға денесін дұрыс ұстау туралы кеңес берер едің? - Партада қалай отыру керек? - Оның дене сымбатына қандай әсері бар?? - Неліктен? «Салыстыр» әдісі. (ЖЖ) Суреттегі қаңқа бөліктеріне қара. Олар не үшін қажет деп ойлайсыңдар?(Т) «Ішінде не бар» әдісі.. Ұ.ж «Сұрақ- жауап» әдісі Жаңа сабақты ашу мақсатында проблема тастаймын. - Ғимаратқа қаңқа не үшін керек? - Сенің денеңе не тіреу бола алады? Іс әрекет негізінде көңілді оқиды.
#3 слайд
Саралау әдістері
( ДЖ) «Мен не
білемін?» әдісі. А. Қаңқа суретін пайдаланып,
бөліктерінің атауын жазып
шық.
В. Дене сымбатының дұрыс
қалыптасуы үшін сенің іс-
әрекетің?
С. Неліктен дене сымбаты
қисаяды?Саралау тапсырмасы іске асады.
Тапсырмалар оқушылардың қажеттіліктерін
қанағаттандырады. Деңгейлік тапсырмалар
беріледі.
3 слайд
Саралау әдістері ( ДЖ) «Мен не білемін?» әдісі. А. Қаңқа суретін пайдаланып, бөліктерінің атауын жазып шық. В. Дене сымбатының дұрыс қалыптасуы үшін сенің іс- әрекетің? С. Неліктен дене сымбаты қисаяды?Саралау тапсырмасы іске асады. Тапсырмалар оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандырады. Деңгейлік тапсырмалар беріледі.
#4 слайд
Бағалау критерийлері
(Т) Ширату тапсырмасы: «Сурет
салайық» әдісі арқылы алдыңғы білім
бағаланады.
Ұ.ж «Сұрақ-жауап» әдісі жаңа сабақты
түсінгенін анықтау мақсатында берілді.
«Салыстыр» әдісі. (ЖЖ) Жаңа сабақты
қаншалықты меңгергені бағалау мақсатында
берілді.
4 слайд
Бағалау критерийлері (Т) Ширату тапсырмасы: «Сурет салайық» әдісі арқылы алдыңғы білім бағаланады. Ұ.ж «Сұрақ-жауап» әдісі жаңа сабақты түсінгенін анықтау мақсатында берілді. «Салыстыр» әдісі. (ЖЖ) Жаңа сабақты қаншалықты меңгергені бағалау мақсатында берілді.
#5 слайд
Ықшам сабаққа қорытынды
Тәжірибе алмасу ықшам сабақты ұйымдастыру барысында
“Ішінде не бар”, “Сұрақ-жауап”, “” “Мен не білемін”,
«Салыстыр» әдістерін өз қоржыныма салдым. Ықшам сабақ
барысында бағалау критерийін түсіндім, қысқа мерзімді
жоспарды жасауды, түрлі әдіс тәсілдерді менгердім.
Тренердің кері байланысын өзіме түртіп алдым. Кері байланыс
арқылы тапсырмаларда нақты дескриптор құру керек екендігін
түсіндім.
Әріптестерімнің кері байланысы арқылы мұғалім оқушыға
бағыт бағдар беріп, оқушыны ізденіс үстінде болуға көбірек
көңіл бөлуді ұсынды. Белсенді оқыту әдістері мен саралап
оқыту әдістерінің айырмашылығын білдім
Мен алдағы уақытта оқыту әдіс - тәсілдерін өз сабақтарымда
тиімді пайдаланып, оқушыларға сапалы білім мен саналы
тәрбие беремін деп сенемін. Үйренген, білгендерімді өз
тәжірибемде пайдаланып, ХХІ ғасырдың жас ұрпағын
тәрбиелеймін.
5 слайд
Ықшам сабаққа қорытынды Тәжірибе алмасу ықшам сабақты ұйымдастыру барысында “Ішінде не бар”, “Сұрақ-жауап”, “” “Мен не білемін”, «Салыстыр» әдістерін өз қоржыныма салдым. Ықшам сабақ барысында бағалау критерийін түсіндім, қысқа мерзімді жоспарды жасауды, түрлі әдіс тәсілдерді менгердім. Тренердің кері байланысын өзіме түртіп алдым. Кері байланыс арқылы тапсырмаларда нақты дескриптор құру керек екендігін түсіндім. Әріптестерімнің кері байланысы арқылы мұғалім оқушыға бағыт бағдар беріп, оқушыны ізденіс үстінде болуға көбірек көңіл бөлуді ұсынды. Белсенді оқыту әдістері мен саралап оқыту әдістерінің айырмашылығын білдім Мен алдағы уақытта оқыту әдіс - тәсілдерін өз сабақтарымда тиімді пайдаланып, оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие беремін деп сенемін. Үйренген, білгендерімді өз тәжірибемде пайдаланып, ХХІ ғасырдың жас ұрпағын тәрбиелеймін.
шағым қалдыра аласыз













