Қашықтық сабақ "Алгоритмді программалау" 8сыныптар үшін
Қашықтық сабақ "Алгоритмді программалау" 8сыныптар үшін

#1 слайд
Батырбек Өтеп
атындағы
мамандандырылған
«Өнер» мектеп-
интернаты КММ
ИНФОРМАТИКА
8 сыныптар үшін
Пән мұғалімі : Тулебаева Шолпан Кошкаровна
1 слайд
Батырбек Өтеп атындағы мамандандырылған «Өнер» мектеп- интернаты КММ ИНФОРМАТИКА 8 сыныптар үшін Пән мұғалімі : Тулебаева Шолпан Кошкаровна
#2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
5.3. Алгоритмді программалау .
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
8.5.3.1- өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру
8.5.3.2- программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының
компоненттерін білу және қолдану
8.5.3.3- таңдау және қайталау операторларын программаны
өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану(С/С++, Python, Delphi,
Lazarus)
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: 5.3. Алгоритмді программалау . Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты: 8.5.3.1- өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру 8.5.3.2- программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану 8.5.3.3- таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus)
#3 слайд
Барлық оқушылар: кіріктірілген ортада таңдау және қайталау
операторларын қолданып есептің моделін
құру және кіріктірілген ортаның
компоненттерін білу, түсіну
Оқушылардың
басым бөлігі: Программалау ортасында жасалған
қосымшаларды пайдалану жолдарын
зерттей отырып, ұсыныстарды жасау.
Кейбір оқушылар: Lazarus программасын өңдеуде
тапсырма мақсаттарының
орындалуы кезінде жинақтауСабақтың мақсаты:
Бағалау критериі
* кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын
қолданып есептің моделін біледі және түсінеді
* Программалардың компоненттерін біледі және қолданады
* Lazarus программасын өңдеуде тапсырма мақсаттарының
орындалуы кезінде жинақтай алады
3 слайд
Барлық оқушылар: кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын қолданып есептің моделін құру және кіріктірілген ортаның компоненттерін білу, түсіну Оқушылардың басым бөлігі: Программалау ортасында жасалған қосымшаларды пайдалану жолдарын зерттей отырып, ұсыныстарды жасау. Кейбір оқушылар: Lazarus программасын өңдеуде тапсырма мақсаттарының орындалуы кезінде жинақтауСабақтың мақсаты: Бағалау критериі * кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын қолданып есептің моделін біледі және түсінеді * Программалардың компоненттерін біледі және қолданады * Lazarus программасын өңдеуде тапсырма мақсаттарының орындалуы кезінде жинақтай алады
#4 слайд
•
Алгоритмді
әзірлеу•
Ағылшын тілі,
оpыс тілі,
математика •
Сөйлеу мәдениеті мен
өзгенің пікірін тыңдау
дағдылары
қалыптасады.•
Сабақтың тілдік
мақсаттары : Сабақ
барысында тиісті
терминалогия мен тілді
пайдалана алады
•
Пәндік лексика және
терминология :
•
шартты алдын – ала тексеру,
While,цикл денесі,қайталану
шартты циклдерімен танысады.
Тілдік
мақсаттар Құндылық
тарға баулу
Алдыңғы
білімПəнаралық
байланысОйлау
дағдылаpы: білу,
түсіну, қолдану
4 слайд
• Алгоритмді әзірлеу• Ағылшын тілі, оpыс тілі, математика • Сөйлеу мәдениеті мен өзгенің пікірін тыңдау дағдылары қалыптасады.• Сабақтың тілдік мақсаттары : Сабақ барысында тиісті терминалогия мен тілді пайдалана алады • Пәндік лексика және терминология : • шартты алдын – ала тексеру, While,цикл денесі,қайталану шартты циклдерімен танысады. Тілдік мақсаттар Құндылық тарға баулу Алдыңғы білімПəнаралық байланысОйлау дағдылаpы: білу, түсіну, қолдану
#5 слайд
С а б а қ т ы ң б а р ы с ы
Сабақтың
басы
•
Ұйымдастыру;
•
“ шаттық шеңбері
бойымен” тұрғызып
"Жүректен жүрекке"бір-
біріне жақсы тілектер
айтады, сабаққа сәттілік
тілейді .
•
Топқа біріктіру;
•
Алдыңғы білімді
пысықтау: “зымыран
сұрақтары” әдісі
•
Мақсат «зымыран
сұрақтары » әдісі
•
Үй тапсырмасын не жаңа сабақты
бекіту мақсатында оқушыларға
сұрақтар қойылып, жауабы
тыңдалады. Оқушы сұрақтарға
нақты жауап беру керек. Сабақтың
ортасы
•
Жаңа сабақ тақырыбымен
және мақсатымен таныстыру,
•
«Миға шабуыл» әдісі арқылы
тақырыпты оқуға
тапсырмалар беріледі.
тақырыпты постер қорғау
арқылы ұсынамын.
•
Керекті мағлұматтарды
дәптерлеріне жазады.
•
Оқушылар берілген
тақырыпты оқиды. Топтар
жауаптарын постер арқылы
қорғайды.
•
Өзгелерді тыңдай отырып, өз
білімін толықтырады. Сабақтың
соңы
•
Кері байланыс
•
«Сиқырлы
сандық» әдісі
•
Мақсаты: Оқушыларды
сабақ соңында бағалауға
пайдаландым
•
.
5 слайд
С а б а қ т ы ң б а р ы с ы Сабақтың басы • Ұйымдастыру; • “ шаттық шеңбері бойымен” тұрғызып "Жүректен жүрекке"бір- біріне жақсы тілектер айтады, сабаққа сәттілік тілейді . • Топқа біріктіру; • Алдыңғы білімді пысықтау: “зымыран сұрақтары” әдісі • Мақсат «зымыран сұрақтары » әдісі • Үй тапсырмасын не жаңа сабақты бекіту мақсатында оқушыларға сұрақтар қойылып, жауабы тыңдалады. Оқушы сұрақтарға нақты жауап беру керек. Сабақтың ортасы • Жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру, • «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. тақырыпты постер қорғау арқылы ұсынамын. • Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. • Оқушылар берілген тақырыпты оқиды. Топтар жауаптарын постер арқылы қорғайды. • Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Сабақтың соңы • Кері байланыс • «Сиқырлы сандық» әдісі • Мақсаты: Оқушыларды сабақ соңында бағалауға пайдаландым • .
#6 слайд
1-тапсырма
Топтық жұмыс
Қабілеттілігі
жоғар,
қажеттілігі
төмен,
қажеттілігі
орташа
балалардың
ойлау қабілетін
дамыту үшін
Дескриптор:
Құралсаймандар
тақтасынан
батырмалардың
функциясын
анықтайды
ҚБ «басбармақ» әдісі.
2-тапсырма
Жеке жұмыс
Қажеттілігі төмен
оқушының ойлау
қабілетін
дамытып,пәнге
деген
қызығушылығын
арттыру 3-тапсырма
Жұптық жұмыс
оқушылардың
жұптасып
жұмыс істеуінің
арқасында
қажеттілігі
орташа
балалар
жұбымен ортақ
жұптық әңгіме
жүріп
талқыланады
Дескриптор:
Алгоритм бойынша
программаны
жинақтай алады.
ҚБ «Фигуралар
арқылы бағалау»
әдісі.
Дескриптор:
Программа түзіп оны
қолдана алады
ҚБ: « саусақ бойынша
бағалау» әдісі.
6 слайд
1-тапсырма Топтық жұмыс Қабілеттілігі жоғар, қажеттілігі төмен, қажеттілігі орташа балалардың ойлау қабілетін дамыту үшін Дескриптор: Құралсаймандар тақтасынан батырмалардың функциясын анықтайды ҚБ «басбармақ» әдісі. 2-тапсырма Жеке жұмыс Қажеттілігі төмен оқушының ойлау қабілетін дамытып,пәнге деген қызығушылығын арттыру 3-тапсырма Жұптық жұмыс оқушылардың жұптасып жұмыс істеуінің арқасында қажеттілігі орташа балалар жұбымен ортақ жұптық әңгіме жүріп талқыланады Дескриптор: Алгоритм бойынша программаны жинақтай алады. ҚБ «Фигуралар арқылы бағалау» әдісі. Дескриптор: Программа түзіп оны қолдана алады ҚБ: « саусақ бойынша бағалау» әдісі.
#7 слайд
С
аралау•
Саралау
•
Оқушылаpдың жеке
қабілеттеpін ескеpе
отыpып, қабілеті төмен
және қабілеті орта,
қабілеті жоғары
оқушыларға деңгейіне
байланысты кезең-
кезеңге бөліп
тапсырмалар беремін.
•
Компьютеp аpқылы
тапсыpмалаpды
оpындайды.
Б
ағалау •
Бағалау
•
Дескриптор
aрқылы бaғaлaу,
Aуызшa мaдaқтaу,
ынтaлaндыру,
топты «Бас
баpмақ» бойыншa
қaлыптaстырушы
бaғaлaуды іске
aсыру.
•
Оқушылаpды
тапсыpманы
оpындауы
бойынша мадақтау
аpқылы
бағалаймын.
Д
енсаулы
қ ж
әне қауіпсізд
ік техникасы
н сақтау •
Денсаулық,
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
•
Қауіпсіздік
еpежелеpін
талапқа сай
сақтау,
оқушылаpдың
компьютеp
алдында
дұpыс отыpу,
дұpыс
пайдалануы
еpежелеpін
сақталуын
қадағалау.
7 слайд
С аралау• Саралау • Оқушылаpдың жеке қабілеттеpін ескеpе отыpып, қабілеті төмен және қабілеті орта, қабілеті жоғары оқушыларға деңгейіне байланысты кезең- кезеңге бөліп тапсырмалар беремін. • Компьютеp аpқылы тапсыpмалаpды оpындайды. Б ағалау • Бағалау • Дескриптор aрқылы бaғaлaу, Aуызшa мaдaқтaу, ынтaлaндыру, топты «Бас баpмақ» бойыншa қaлыптaстырушы бaғaлaуды іске aсыру. • Оқушылаpды тапсыpманы оpындауы бойынша мадақтау аpқылы бағалаймын. Д енсаулы қ ж әне қауіпсізд ік техникасы н сақтау • Денсаулық, қауіпсіздік техникасын сақтау • Қауіпсіздік еpежелеpін талапқа сай сақтау, оқушылаpдың компьютеp алдында дұpыс отыpу, дұpыс пайдалануы еpежелеpін сақталуын қадағалау.
#8 слайд
Алдымызға нақты мақсат қоя білсек,
біз алмайтын асу, біз жеңбейтін белес
болмайтынына сенімдіміз.
Назар салып
тыңдағандарыңызға рахмет!
8 слайд
Алдымызға нақты мақсат қоя білсек, біз алмайтын асу, біз жеңбейтін белес болмайтынына сенімдіміз. Назар салып тыңдағандарыңызға рахмет!
шағым қалдыра аласыз













