1 слайд
Шаттық шеңбері
Ой түйіндеу: Олай болса, балалар әрдайым бір-бірімізге, күлліп
әлемге сүйіспеншілікпен қарап, ішкі тыныштығымызды сақтай
отырып, нұр жібере жүрейік.
2 слайд
Үй тапсырмасын сұрау
Аквариум әдісі
3 слайд
Шаттық шеңбері
4 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Қуыршақтар
5 слайд
Сабақтың мақсаты:
4.5.1.2. жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/
жазбаша тілде қолдану.
4.5.1.3. өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің
грамматикалық категорияларын ауызекі және
жазба тілде қолдану.
4.5.1.5.сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап
жәй сөйлемдер құрастыру.
6 слайд
Дағды: Айтылым және жазылым (грамматика)
Қасиеттері: мейірімділік, кішіпейілділік,
сабырлылық, сыйластық
Сабақтың міндеттері:
Осындай, ұрыншақ, сотқар, қызғаншақ,
жалқау
7 слайд
Жаңа сөздер:
Осындай –
Ұрыншақ,сотқар –
Жомарт –
Қызғаншақ –
Жалқау –
8 слайд
Жаңа сөздер:
Осындай – Такой
Ұрыншақ,сотқар – Задира, драчун
Жомарт – Щедрый
Қызғаншақ – Жадный, ревнивый
Жалқау – Ленивый
9 слайд
10 слайд
ЖОҚ, МЕН ҚУЫРШАҚТАРЫМДЫ
ЕШКИМГЕ БЕРМЕЙМИН ***
БҰЛ ҚЫЗҒАНШАҚ (ЖАДНАЯ)Конфет алыңыз, менде конфет көп
*** бұл жомарттылық (щедрый)
11 слайд
ЖОҚ, МЕН ШАРШАДЫМ ***
БҰЛ ҚУЫРШАҚ ЖАЛҚАУ
(ЛЕНИВАЯ) Мен гүлге су құямын ***
бұл еңбекқор қуыршақ
(Трудолюбивая)
12 слайд
ЕСТЕ САҚТА!!!
МЕН -мын/-мін
-бын/-бін (ж,з)
-пын/-пін
(қ,к,п,с,т,ш) мейірімді мін
еңбекқор мын
жомарт пын
СЕН - сың
- сің мейірімді сің
еңбекқор сың
жомарт сың
СІЗ - сыз
- сіз мейірімді сіз
еңбекқор сыз
жомартсыз
ОЛ
----
13 слайд
Қажет қосымшаны жалғап айт!
....мын ....мін ....пын ....пін ....бын ....бін
тәрбиелі
ақылды
көңілсіз
жомарт
Үміт
Алмаз
14 слайд
15 слайд
Тиісті қосымшаны жалғап жаз.
Сен күшті...., мықты.... . Ауыр заттарды көтере
аласың.Сіз ақылды.... . Кітап оқи аласыз.
Ол еңбекқор... . Үй жинай алады, тамақ пісіре
алады.
16 слайд
17 слайд
2-тапсырма (а) өлеңді мәнерлеп оқы
Айтқан тілді алмайсын,
Оқуға да бармайсың.
Сөйлеші, қуыршағым,
Неге осындай болғансың?
Ұрыншақсың, сотқарсың
Қызғаншақсың, жалқаусың
Сөйлеші, қуыршағым,
Неге осындай болғансың?
Ол мектепке барады.
Ылғи бестік алады,
Жұмсай қалсаң егер де,
Құлыншақтай шабады.
Үйді жинап, жуады.
Құстарға жем шашады.
Шаңын сүртіп бөлменің
Тап – таза қып жинайды
18 слайд
Жақсы қасиеттер Жаман қасиеттер
Ол мектепке барады. Айтқан тілді алмайды.
ҰРЫНШАҚ,
СОТҚАР,
ҚЫЗҒАНШАҚ,
ЖАЛҚАУ
19 слайд
20 слайд
ҮЙ ЖҰМЫСЫ
2 – тапсырма 60 бет
Өлеңді жаттау
21 слайд
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар өздерінің
ойыншық кейіпкері туралы айтып береді.
Оқулықта
берілген үлгіні басшылыққа алады.
Мұғалім оқушыларға пысықтау сұрақтарын қояды.
Сендердің қандай сүйікті ойыншықтарың бар?
Ойыншықты сендерге кім сыйлады?
Сен ойыншығыңмен сөйлесесің бе?
Рефлексия. «Білім ағашы» оқушылар бүгінгі сабақта
алма түсіне байланысты білім ағашына іледі.
22 слайд
23 слайд
Мен жақсы түсіндім және басқаға да
түсіндіре аламын.
Я хорошо понял и могу объяснить и другому.
Меш ештене түсінбей қалдым.
Я ничего не понял.
Мен түсіндім, бірақ барлығын емес.
Я понял но не все.
24 слайд
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру
Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін
міндетті түрде тексеруі керек.
Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс
табуы тиіс.
Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы),
оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек.
Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері
байланыс жүргізудің маңызы зор.
Бағалау критерийлері
•
Жіктік жалғауларын қолданыстық тұрғыдан меңгереді.
•
Диалогке түсіп, өз ойын еркін жеткізеді.
. Айтылым дағдысы дамиды.
25 слайд
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз