Қазақ тілінен ашық сабақ презентациясы Лепті сөйлем.Қазақстан картасы 2-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Д.А.Қонаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен МКМ
Сабақтың тақырыбы:
«Лепті сөйлем. Қазақстан картасы»
2- сынып
Бастауыш сынып мұғалімі: Зхиева Зәуре Дәулетқызы
1 слайд
Д.А.Қонаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен МКМ Сабақтың тақырыбы: «Лепті сөйлем. Қазақстан картасы» 2- сынып Бастауыш сынып мұғалімі: Зхиева Зәуре Дәулетқызы
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
«Лепті сөйлем.
Қазақстан картасы»
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: «Лепті сөйлем. Қазақстан картасы»
3 слайд
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға
байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке
қатысу
2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес
тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған
сөздерді табу Сабақтың мақсаты:
3 слайд
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу Сабақтың мақсаты:
4 слайд
Шаттық шеңбері:
-Бір жерден шыққан тілегі,
Елім деп соққан жүрегі.
Білімді ұрпақ көбейсін,
Асқақтап біздің Әнұран!
Жасасын Қазақстан!
4 слайд
Шаттық шеңбері: -Бір жерден шыққан тілегі, Елім деп соққан жүрегі. Білімді ұрпақ көбейсін, Асқақтап біздің Әнұран! Жасасын Қазақстан!
5 слайд
Топқа бөліну:
І топ:- «Сөйлем» тобы
ІІ топ: - «Хабарлы сөйлем» тобы
ІІІ топ:- «Сұраулы сөйлем» тобы
ІҮ топ:- «Лепті сөйлем»тобы
5 слайд
Топқа бөліну: І топ:- «Сөйлем» тобы ІІ топ: - «Хабарлы сөйлем» тобы ІІІ топ:- «Сұраулы сөйлем» тобы ІҮ топ:- «Лепті сөйлем»тобы
6 слайд
«Мен саған, сен маған..»
-Әрбір топ бір-біріне өтілген
тақырыптар бойынша сұрақтар
қояды,жауап алады,бағалайды
6 слайд
«Мен саған, сен маған..» -Әрбір топ бір-біріне өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қояды,жауап алады,бағалайды
7 слайд
Оқылым:
-«Қазақстан картасы» өлеңді түсініп оқы
-Өлең не туралы?
-Өлең неліктен «Қазақстан картасы» деп
аталды деп ойлайсың?
Жазылым:
-Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап
7 слайд
Оқылым: -«Қазақстан картасы» өлеңді түсініп оқы -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Қазақстан картасы» деп аталды деп ойлайсың? Жазылым: -Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап
8 слайд
Сергіту сәті:
-Сен неге айғайлай бересің?
Сөйлемге қандай мағына бересің?
Жөн-жосығыңды түсіндірші
Жазуда қандай жерде келесің?
-Мен ылғи айғайлай бермеймін,
Қуана да, күле де білемін.
Кейде өкініп, ренжісем де,
Көбінесе көтеріңкі, көңілді жүрсем де.
Сөйлемдерге көтеріңкі дауыс беремін.
Сөйлемнің соңында келемін.
8 слайд
Сергіту сәті: -Сен неге айғайлай бересің? Сөйлемге қандай мағына бересің? Жөн-жосығыңды түсіндірші Жазуда қандай жерде келесің? -Мен ылғи айғайлай бермеймін, Қуана да, күле де білемін. Кейде өкініп, ренжісем де, Көбінесе көтеріңкі, көңілді жүрсем де. Сөйлемдерге көтеріңкі дауыс беремін. Сөйлемнің соңында келемін.
9 слайд
І топ: - Сөздерден сөйлем құра.
-Сөйлем дегеніміз не?
ІІ топ: - Сөздерден сөйлем құра.
-Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
ІІІ топ: - Сөздерден сөйлем құра.
-Сұраулы сөйлем дегеніміз не?
ІҮ топ: - Сөздерден сөйлем құра.
-Лепті сөйлем дегеніміз не? Топтық тапсырмалар:
«Сөздерді сөйлет»
9 слайд
І топ: - Сөздерден сөйлем құра. -Сөйлем дегеніміз не? ІІ топ: - Сөздерден сөйлем құра. -Хабарлы сөйлем дегеніміз не? ІІІ топ: - Сөздерден сөйлем құра. -Сұраулы сөйлем дегеніміз не? ІҮ топ: - Сөздерден сөйлем құра. -Лепті сөйлем дегеніміз не? Топтық тапсырмалар: «Сөздерді сөйлет»
10 слайд
Кері байланыс:
«Рефлексиялық шеңбер»
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді.
-Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?
-Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?
-Сабақта қандай қиындықтар туындады?
-Ұсыныстарың?
10 слайд
Кері байланыс: «Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді. -Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? -Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? -Сабақта қандай қиындықтар туындады? -Ұсыныстарың?