1 слайд
Алматы облысы Жамбыл ауданы
“ Таңбалытас орта мектебі “ КММ
Тарих пәнінің мұғалімі
Азимбаев Арман
2 слайд
Сабақтың тақырыбы : Қазақстандағы әскери өнеркәсіп кешені.
Оқу мақсаттары: 9.3.2.1. –XX ғасырдың II жартысындағы әскери- өнеркәсіп кешендерінің
Қазастанға тигізген зардаптарын талдау.
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар:
Қазақстан аумағындағы әскери-өнеркәсіп кешендерінің құрылу себептерін айқындайды.
Оқушылардың басым бөлігі:
Қазақстандағы әскери-өнеркәсіп кешендерінің зардаптарын таолдайды.
Кейбір оқушылар: XX ғасырдың II жартысындағы әскери-өнеркәсіп кешендерінің
зардаптары мен Қазақстан аумағында құрылудағы саясатын талдайды.
Құндылықтарға баулу : «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтарындағы
индустрияландыру мен инновацияларға негізделген тарауымен байланыстыру. Қазақстан
аумағындағы әскери\
өнеркәсіп кешендерінің түрлері казіргі заманда жаңғыруы және табыс көзіне айналуы.
Тарихи концепт : Маңыздылық
Ойлау дағдылары : Талдау, жинақтау.
3 слайд
Тақырыпты қорытындылау
тапсырмасы:
1. Қазақстандағы әскери
өнеркәсіп кешенінің
жағымды жағы қандай?
2. Қазақстандағы әскери
өнеркәсіп кешенінің
жағымсыз жағы қандай?
Оқушылар диалог пен жазуға
пайдалы сөздер тізбегін
пайдалана отырып ойларын
жеткізе аладыЖеке жұмыс Топпен жұмыс
Жұптық жұмыс
« ЭСӘТ» әдісі
«Фишбоун» әдісі »
Тапсырма:
КСРО ның атом қаруының
күш қуатынын басқа
мемлекеттермен
салыстырып, ортақ
белгілерін талдау. Белсенді оқыту тәсілі
« Венн диаграммасы »
әдісі
Тапсырма:
КСРО ның атом қаруының күш
қуатынын басқа
мемлекеттермен салыстырып,
ортақ белгілерін талдау. :
4 слайд
Саралау әдістері
Саралау
(дйфференциация)білім
беруді табысты
игеруге,оқушының қаблетін
және икемін дамытуға
барынша қолайлы білім беру
ортасын құру
Диалог және қолдау
көрсету.
Сабақ барысында диалог және
қолдау тәсілін
қолданамын.Оқушыларға қолдау
көрсетіп,жетелеуші сұрақтар
қойып бағыттап,ынталандырып
отрамын.
Тапсырма:
КСРО ның атом қаруының күш
қуатынын басқа мемлекеттермен
салыстырып, ортақ белгілерін
талдау. Қорытынды тәсілі.
Сабақты қорытындылау
барысында Фишбоун
тапсырмасында кейбір оқушылар
тақырыб мағанасын
толықтырады,көптеген оқушылар
негізгі түйінді ашып көрсетеді.
1 деңгей:оқулықтарды
пайдаланып,дәлелдер келтіреді.
2 – деңгей: әліс тәсілдер арқылы
талдап түсіндіреді.
3 – деңгей:өздері жасаған
дәлелдерге сүйеніп қорытынды
жасайды Тап
сыр
ма
Дер
екк
өзд
ер
Диа
лог
жән
е
қолд
ау
Бағ
ала
у
Жік
теу
Қар
қы
н
Қор
тын
ды
5 слайд
Критериалды
бағалау
1. XX ғасырдың - II
жартысындағы әскери-
өнеркәсіп кешендеріне 2
факт келтіреді.
3.Әскери-өнеркәсіп
кешендерінің Қазақстанға
тигізген зардаптарына
кемдегенде 2факт
келтіреді. 1.КСРО ның күш қуаты
туралы кем дегенде 2
мысал келтіреді.
2.Оқушылар
Қазақстандағы әскери
өнеркәсіп кешендерінің
жағымды,жағымсыз
жағына кем дегенде 2
мысал келтіреді.Қазақстандағы әскери өнеркәсіп кешендерін талдайды.
Фишбоун әдісінің
дискрипторы.Венн диаграмасының
дискрипторы.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз