Сабақ жоспары: Дауыссыз дыбыстарды қайталау 5 сынып
Сабақ жоспары: Дауыссыз дыбыстарды қайталау 5 сынып

#1 слайд
1 слайд
#2 слайд
Сабақтың мақсаты:
БІЛІМДІЛІК:
-бұрынғы өтілген материалдармен сабақты байланыстыру,сөз жасау,
сөйлемдерді дұрыс құру тәсілдерін меңгерту, дауыссыз дыбыстардан
алған білімдерін шыңдау;
ТӘРБИЕЛІК:
- Орындаталатын тапсырмалар мен жаттығулар арқылы
жақсылыққа, ізгілікке тәрбиелеу, тіл құдіретін сезіне білуге, сөз
мағынасын келістіре отырып, оларды дұрыс қолданып, дәл түсінуге
тәрбиелеу.
ДАМЫТУШЫЛЫҚ:
- Ойлау, пайымдау қабілеттерін дамыту; Сөйлеу шеберлігіне, ой
ұшқырлығына баулу; Түрлі әдістерді пайдалана отырып
оқушылардың тапқырлық, жылдамдық, есте сақтау қабілеттерін
арттыру, сөйлеу тілін жетілдіріп, сауатты жазуға дағдыландыру;
2 слайд
Сабақтың мақсаты: БІЛІМДІЛІК: -бұрынғы өтілген материалдармен сабақты байланыстыру,сөз жасау, сөйлемдерді дұрыс құру тәсілдерін меңгерту, дауыссыз дыбыстардан алған білімдерін шыңдау; ТӘРБИЕЛІК: - Орындаталатын тапсырмалар мен жаттығулар арқылы жақсылыққа, ізгілікке тәрбиелеу, тіл құдіретін сезіне білуге, сөз мағынасын келістіре отырып, оларды дұрыс қолданып, дәл түсінуге тәрбиелеу. ДАМЫТУШЫЛЫҚ: - Ойлау, пайымдау қабілеттерін дамыту; Сөйлеу шеберлігіне, ой ұшқырлығына баулу; Түрлі әдістерді пайдалана отырып оқушылардың тапқырлық, жылдамдық, есте сақтау қабілеттерін арттыру, сөйлеу тілін жетілдіріп, сауатты жазуға дағдыландыру;
#3 слайд
Сабақтың түрі : Білімді пысықтау
Сабақтың әдіс-тәсілдері :
сұрақ – жауап, топпен жұмыс, талдау,
жаттығу орындау, ойлау, дәлелдеу.
3 слайд
Сабақтың түрі : Білімді пысықтау Сабақтың әдіс-тәсілдері : сұрақ – жауап, топпен жұмыс, талдау, жаттығу орындау, ойлау, дәлелдеу.
#4 слайд
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру бөлімі
2.Үй тапсырмасын тексеру
3. Қызықты ойындар мен
тапсырмалар арқылы
білімді пысықтау
4. Сабақты қорытындылау
5. Үйге тапсырма беру
6. Бағалау
4 слайд
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру бөлімі 2.Үй тапсырмасын тексеру 3. Қызықты ойындар мен тапсырмалар арқылы білімді пысықтау 4. Сабақты қорытындылау 5. Үйге тапсырма беру 6. Бағалау
#5 слайд
267-жаттығу. Бірыңғай бір
дауыссыз дыбыстан
басталатын сөйлем ойлап
жазу.
5 слайд
267-жаттығу. Бірыңғай бір дауыссыз дыбыстан басталатын сөйлем ойлап жазу.
#6 слайд
Құдіретті жасай бер, анам тілі,
Өзің барда ғажап – ақ ғалам күллі.
Шабыт құйып, сән беріп сендік қуат
Жол көрсетіп, әрлейді әрбір күнді.
Сабақтың эпиграфы:
6 слайд
Құдіретті жасай бер, анам тілі, Өзің барда ғажап – ақ ғалам күллі. Шабыт құйып, сән беріп сендік қуат Жол көрсетіп, әрлейді әрбір күнді. Сабақтың эпиграфы:
#7 слайд
Қызықты ойындар мен
тапсырмалар арқылыбілімді
пысықтау
І. Тур – “Суреттер сөйлейді”
7 слайд
Қызықты ойындар мен тапсырмалар арқылыбілімді пысықтау І. Тур – “Суреттер сөйлейді”
#8 слайд
Суреттерді оқиға желісі бойынша рет-ретімен
орналастырып, сол бойынша әңгімелеңдер
8 слайд
Суреттерді оқиға желісі бойынша рет-ретімен орналастырып, сол бойынша әңгімелеңдер
#9 слайд
ІІ. Тур - «Талда, жаз, сана»
(үш топтан үш оқушы шығып математикалық
тәсілмен талдау жасайды.)
9 слайд
ІІ. Тур - «Талда, жаз, сана» (үш топтан үш оқушы шығып математикалық тәсілмен талдау жасайды.)
#10 слайд
ІІІ. Тур - «Әзіл жұмбақ
ойыны»
(анаграммалар мен жұмбақтар шешу.)
10 слайд
ІІІ. Тур - «Әзіл жұмбақ ойыны» (анаграммалар мен жұмбақтар шешу.)
#11 слайд
1. Фонетикалық екі ұғым бірі мен бірі сыбайлас,
Бірі айтылады да естіледі,
Екіншісі – жазылады да көрінеді.
2. Өз құрамында 3 буын, 7 әріп,
Жалпы қарауындағы әріптері құрамындағыдан алты есе көп.
3. Бір ағашта 37 алма,
Оны алып жемек болсаң
Он шақтысы тамағыңнан еркін өтеді,
Қалғандары қақтығып барып өтеді.
4. Егер Ж –дан басталса, жыл мезгілі,
Қ-дан басталса, онда ол құс белгілі.
Ол қай сөздер?
(жаз, қаз)
5.К-ден басталсам,
Маған қарап сабақ айтады.
П-дан басталсам,
Маған балалар жүгін артады.
11 слайд
1. Фонетикалық екі ұғым бірі мен бірі сыбайлас, Бірі айтылады да естіледі, Екіншісі – жазылады да көрінеді. 2. Өз құрамында 3 буын, 7 әріп, Жалпы қарауындағы әріптері құрамындағыдан алты есе көп. 3. Бір ағашта 37 алма, Оны алып жемек болсаң Он шақтысы тамағыңнан еркін өтеді, Қалғандары қақтығып барып өтеді. 4. Егер Ж –дан басталса, жыл мезгілі, Қ-дан басталса, онда ол құс белгілі. Ол қай сөздер? (жаз, қаз) 5.К-ден басталсам, Маған қарап сабақ айтады. П-дан басталсам, Маған балалар жүгін артады.
#12 слайд
6. Басы-ашық, аяғы-қысаң,
Екі-ақ дыбыс, есеп қылсаң.
Саған да ол керек болар,
Өзен-көлге жақын тұрсаң.
7. Дыбыс емес, таңба
Оқылмайды, жазылады.
Бірақ сөзден табылады
Ол қай әріп еді?
Ойлап көрші, есіңде бар ма?
8. Жылқышының қолында-
«Ұ» әрпімен,
Ондық саны тобында-
«Ы» әрпімен.
9. «С»-мен айтсаң,
Тағам ішем онымен.
«З»-мен айтсаң,
Қағам жерге оны мен.
10. «Қ»-мен егер бітірсең,
Ыдыс-аяқ ол бірі.
«Н»-мен егер бітірсең,
Балықтың ол бір түрі.
12 слайд
6. Басы-ашық, аяғы-қысаң, Екі-ақ дыбыс, есеп қылсаң. Саған да ол керек болар, Өзен-көлге жақын тұрсаң. 7. Дыбыс емес, таңба Оқылмайды, жазылады. Бірақ сөзден табылады Ол қай әріп еді? Ойлап көрші, есіңде бар ма? 8. Жылқышының қолында- «Ұ» әрпімен, Ондық саны тобында- «Ы» әрпімен. 9. «С»-мен айтсаң, Тағам ішем онымен. «З»-мен айтсаң, Қағам жерге оны мен. 10. «Қ»-мен егер бітірсең, Ыдыс-аяқ ол бірі. «Н»-мен егер бітірсең, Балықтың ол бір түрі.
#13 слайд
ІV. Тур – Дәптермен жұмыс.
(әр топқа бөлек - бөлек жаттығулар беріледі)
1-топ – 285-жаттығу
2-топ – 279-жаттығу
3-топ- 278-жаттығу
13 слайд
ІV. Тур – Дәптермен жұмыс. (әр топқа бөлек - бөлек жаттығулар беріледі) 1-топ – 285-жаттығу 2-топ – 279-жаттығу 3-топ- 278-жаттығу
#14 слайд
V. Тур – “Сөйлем қалай дүниеге келеді”
(Сызба бойынша сөйлем құрастыру)
Әріп
дыбыс
буын
сөз
сөз тіркесі
сөйлем
14 слайд
V. Тур – “Сөйлем қалай дүниеге келеді” (Сызба бойынша сөйлем құрастыру) Әріп дыбыс буын сөз сөз тіркесі сөйлем
#15 слайд
15 слайд
#16 слайд
16 слайд
#17 слайд
17 слайд
#18 слайд
1.Дауысты, дауыссыздар тақырыбына 10
сұрақтан тұратын тест
құрастыру.
2. Сөзжұмбақ, ребустар құрастыру.
18 слайд
1.Дауысты, дауыссыздар тақырыбына 10 сұрақтан тұратын тест құрастыру. 2. Сөзжұмбақ, ребустар құрастыру.
#19 слайд
19 слайд
шағым қалдыра аласыз













