Сағырауқұлақтар патшалығы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Барлық оқушылар орындай алады:
•Саңырауқұлақтардың ерекше белгілерің біліп, түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Саңырауқұлақтарға өсімдіктерге және жануарларға тән
белгілерін ажыратып сипаттайды.
Кейбір оқушылар орындай алады:
-Жеуге жарамды, жеуге жарамсыз саңырауқұлақтарды
саралап, талдайды
Сабақтың мақсаты:
1 слайд
Барлық оқушылар орындай алады: •Саңырауқұлақтардың ерекше белгілерің біліп, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Саңырауқұлақтарға өсімдіктерге және жануарларға тән белгілерін ажыратып сипаттайды. Кейбір оқушылар орындай алады: -Жеуге жарамды, жеуге жарамсыз саңырауқұлақтарды саралап, талдайды Сабақтың мақсаты:
2 слайд
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Психологиялық дайындық
You Are My Sunshine, мy only sunshine.
You make me happy when skies are grey.
You'll never know, dear, how much I love you.
Please don't take my sunshine away
The other nite, dear, as I lay sleeping
I dreamed I held you in my arms.
When I awoke, dear, I was mistaken
And I hung my head and cried
2 слайд
1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық дайындық You Are My Sunshine, мy only sunshine. You make me happy when skies are grey. You'll never know, dear, how much I love you. Please don't take my sunshine away The other nite, dear, as I lay sleeping I dreamed I held you in my arms. When I awoke, dear, I was mistaken And I hung my head and cried
3 слайд
1-топ. Зең саңырауқұлақтар
2-топ. Ашытқы саңырауқұлақтар
3-топ. Жеуге жарамды саңырауқұлақтар
Топқа бөліну:
3 слайд
1-топ. Зең саңырауқұлақтар 2-топ. Ашытқы саңырауқұлақтар 3-топ. Жеуге жарамды саңырауқұлақтар Топқа бөліну:
4 слайд
Үй тапсырмасын сұрау:
«Микрофон» әдісі
4 слайд
Үй тапсырмасын сұрау: «Микрофон» әдісі
5 слайд
«The kingdom of fungi» видеоролик көрсетіледі.
«Ой қозғау»
5 слайд
«The kingdom of fungi» видеоролик көрсетіледі. «Ой қозғау»
6 слайд
Постер қорғау
1 топ- «Балық қаңқасы» әдісін пайдаланып, «Саңырауқұлақтар патшалығы»
туралы мәліметті орыс тілінде береді.
2 топ- Венн диаграммасын пайдаланып «Саңырауқұлақтардағы өсімдіктер мен
жануарларға ұқсас белгілерін салыстырады»
3 топ- Себетке «Жеуге жарамды және жеуге жарамсыз саңырауқұлақтардың»
атауларын ағылшын тілінде атап, ажыратып жинайды.
6 слайд
Постер қорғау 1 топ- «Балық қаңқасы» әдісін пайдаланып, «Саңырауқұлақтар патшалығы» туралы мәліметті орыс тілінде береді. 2 топ- Венн диаграммасын пайдаланып «Саңырауқұлақтардағы өсімдіктер мен жануарларға ұқсас белгілерін салыстырады» 3 топ- Себетке «Жеуге жарамды және жеуге жарамсыз саңырауқұлақтардың» атауларын ағылшын тілінде атап, ажыратып жинайды.
7 слайд
Сергіту сәті
Refreshing moment
Stand in line
Let me tell you the rules
Ill tell you one word in English the
name of mushrooms
and you have to pass this word to
another person
7 слайд
Сергіту сәті Refreshing moment Stand in line Let me tell you the rules Ill tell you one word in English the name of mushrooms and you have to pass this word to another person
8 слайд
Термин сөздермен жұмыс жасайды:
1. Микология - саңырауқұлақтарды зерттейтін ғылым.
2. Спора - саңырауқұлақтардың таралуын қамтамасыз ететін арнайы құрылымды жасуша.
3. Конидий - шаң түріндегі спора.
4. Спорангий - споралар түзілетін орын.
1. Микология - это наука, которая изучает грибы.
2.Спора - специально сконструированная клетка, которая обеспечивает распространение
грибов.
3. Конидий- пыль спорового типа.
4. Споры – место где образуются споры.
1. Mycology is a science that studies mushrooms.
2. Spore - specially designed cell that provides the spread of fungi.
3. Conidia - dust of spore type.
4. Spores - a place where spores are formed.
“Түртіп алу” әдісі
8 слайд
Термин сөздермен жұмыс жасайды: 1. Микология - саңырауқұлақтарды зерттейтін ғылым. 2. Спора - саңырауқұлақтардың таралуын қамтамасыз ететін арнайы құрылымды жасуша. 3. Конидий - шаң түріндегі спора. 4. Спорангий - споралар түзілетін орын. 1. Микология - это наука, которая изучает грибы. 2.Спора - специально сконструированная клетка, которая обеспечивает распространение грибов. 3. Конидий- пыль спорового типа. 4. Споры – место где образуются споры. 1. Mycology is a science that studies mushrooms. 2. Spore - specially designed cell that provides the spread of fungi. 3. Conidia - dust of spore type. 4. Spores - a place where spores are formed. “Түртіп алу” әдісі
9 слайд
Бекіту тапсырмалары:
1топ-Сәйкестендіру тесті
1.Симбиоз ----------Хлоропластары болмағандықтан жүрмейді
2. Микориза --------Спора түзілетін орын
3. Спорангий ------Екі ағзаның пайдалы селбесуі
4. Микология ------Саңырауқұлақтардың ағаш тамырымен селбесуі
5. Фотосинтез -----Саңырауқұлақтарды зерттейтін ғылым
9 слайд
Бекіту тапсырмалары: 1топ-Сәйкестендіру тесті 1.Симбиоз ----------Хлоропластары болмағандықтан жүрмейді 2. Микориза --------Спора түзілетін орын 3. Спорангий ------Екі ағзаның пайдалы селбесуі 4. Микология ------Саңырауқұлақтардың ағаш тамырымен селбесуі 5. Фотосинтез -----Саңырауқұлақтарды зерттейтін ғылым
10 слайд
2топ-Complete each sentence with appropriate word from the drop-down
list.
1.Part of the mycelium in which spores are formed and distributed is called a
hypha, fruitbody+
2. Organisms that feed on dead organic matter are called
saprobiontics organisms+
parasitic organisms
3. Thallus made of hypha is called a
myselium+, fruitbody
4.Filamentous fungal cell that forms mycelium is called a
hypha+, fruitbody
10 слайд
2топ-Complete each sentence with appropriate word from the drop-down list. 1.Part of the mycelium in which spores are formed and distributed is called a hypha, fruitbody+ 2. Organisms that feed on dead organic matter are called saprobiontics organisms+ parasitic organisms 3. Thallus made of hypha is called a myselium+, fruitbody 4.Filamentous fungal cell that forms mycelium is called a hypha+, fruitbody
11 слайд
3топ- Выберите один правильный ответ на вопросы, приведенные ниже.
Бактериальный антибиотик:
а) спора
б) пенициллин+
в) паразит
г) шляпка
2. Клетки грибов, состоят из длинных нитей, называемых ________.
а) гифы+
б) таллом
в)мицелий
г) шляпка
3. Какой гриб осуществляет сбраживание этанола?
а) Мухомор
б) Пенициллин
в) Паразит
г) Дрожжи+
4. Запасной углевод грибов
а) Гликоген+
б) Крахмал
в) Лактоза
г) Рибоза
5. Этот вид используется в производстве голубых сыров:
а) грибы-паразиты
б) мухомор
в) плесневый гриб (Penicillum)
г) дрожжи
11 слайд
3топ- Выберите один правильный ответ на вопросы, приведенные ниже. Бактериальный антибиотик: а) спора б) пенициллин+ в) паразит г) шляпка 2. Клетки грибов, состоят из длинных нитей, называемых ________. а) гифы+ б) таллом в)мицелий г) шляпка 3. Какой гриб осуществляет сбраживание этанола? а) Мухомор б) Пенициллин в) Паразит г) Дрожжи+ 4. Запасной углевод грибов а) Гликоген+ б) Крахмал в) Лактоза г) Рибоза 5. Этот вид используется в производстве голубых сыров: а) грибы-паразиты б) мухомор в) плесневый гриб (Penicillum) г) дрожжи
12 слайд
Рефлексия
«Тілек ағашы»
12 слайд
Рефлексия «Тілек ағашы»
13 слайд
Термин сөздерді жаттау
Үйге тапсырма:
13 слайд
Термин сөздерді жаттау Үйге тапсырма: