Сәндік гүлдер 6-сынып
Сәндік гүлдер 6-сынып

#1 слайд
ҰМЖ •
6.4.В Үй
мәдениеті
Сабақтың
тақырыбы •
Сәндік гүлдер түрлері
Сабақтың
оқу мақсаты •
6.2.5.1-Сәндік гүлдер түрлерін өсіру
технологиясын зерттеу және сипаттау
Оқушыла
рдың
барлығы •
Сәндік гүлдердердің түрлерін ажырата алады
Оқушыларды
ң көбісі •
Сәндік гүлдердің өсіру технологиясын орындай алады
және бір жылдық, екі жылдық, көп жылдық гүлдерді
ажырата алады.
Оқушылард
ың кейбіреуі •
Сәндік гүлдердің көбею әдісін біледіС
абақ
м
ақ
саттары Кентау қаласы
«Қызыл жол»
ЖОМ
Көркемеңбек пәні
мұғалімі
Мамраймова
Зияда
1 слайд
ҰМЖ • 6.4.В Үй мәдениеті Сабақтың тақырыбы • Сәндік гүлдер түрлері Сабақтың оқу мақсаты • 6.2.5.1-Сәндік гүлдер түрлерін өсіру технологиясын зерттеу және сипаттау Оқушыла рдың барлығы • Сәндік гүлдердердің түрлерін ажырата алады Оқушыларды ң көбісі • Сәндік гүлдердің өсіру технологиясын орындай алады және бір жылдық, екі жылдық, көп жылдық гүлдерді ажырата алады. Оқушылард ың кейбіреуі • Сәндік гүлдердің көбею әдісін біледіС абақ м ақ саттары Кентау қаласы «Қызыл жол» ЖОМ Көркемеңбек пәні мұғалімі Мамраймова Зияда
#2 слайд
Топқа бөлу
Алдыңғы білімді
пысықтау «Ыстық орын» әдісі «Гүл теру» әдісіБелсенді оқыту әдістері Таратпа гүлдер арқылы
оқушыларды топқа бөліп,
пәнге деген
қызығушылықтары артады
Өткен тақырыпты еске
түсіру мақсатында
оқушыларға ашық сұрақтар
қойылып алдыңғы білімді
пысықтайды.
Жаңа
сабақтың
барысы «Джигсо» әдісі «Блум түймедағы» әдісі
«Диалогтік оқыту» әдісі Оқылым, айтылым дағдыларын
дамытуға арналған әдіс
Оқылым, тыңдалым, айтылым
дағдыларын дамытуға арналған
әдіс
Айтылым, тыңдалым дағдларын
дамытуға арналған әдіс
«Алма ағашы»
әдісі Бұл әдісте оқушыларда жазылым дағдысы
қалыптасады. Есте сақтау қабілеті дамиды. Өз ойын
еркін жаза алады.
2 слайд
Топқа бөлу Алдыңғы білімді пысықтау «Ыстық орын» әдісі «Гүл теру» әдісіБелсенді оқыту әдістері Таратпа гүлдер арқылы оқушыларды топқа бөліп, пәнге деген қызығушылықтары артады Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында оқушыларға ашық сұрақтар қойылып алдыңғы білімді пысықтайды. Жаңа сабақтың барысы «Джигсо» әдісі «Блум түймедағы» әдісі «Диалогтік оқыту» әдісі Оқылым, айтылым дағдыларын дамытуға арналған әдіс Оқылым, тыңдалым, айтылым дағдыларын дамытуға арналған әдіс Айтылым, тыңдалым дағдларын дамытуға арналған әдіс «Алма ағашы» әдісі Бұл әдісте оқушыларда жазылым дағдысы қалыптасады. Есте сақтау қабілеті дамиды. Өз ойын еркін жаза алады.
#3 слайд
Саралау әдістері
№ 1 «Блум
түймедағы» әдісі
№ 2 «Джигсо»
әдісі
№ 3 «Диалогтік
оқыту» әдісі Жеке жұмыс. Оқушыларда ойлау мен айтылым
дағдылары қалыптасады
Топпен жұмыс. Оқушыларға ортақ мәселелік
тақырыпты себептер мен аргументтерге бөлуге
мүмкіндік береді. Топта үлгерімі төмен оқушы
сыныптастары тарапынан қолдау алады.
Жұптық жұмыс. Тапсырма түрі:Оқушылар өзара
диалогқа түседі, оқушыларға мазмұнды түсінуге
мүмкіндік береді.
3 слайд
Саралау әдістері № 1 «Блум түймедағы» әдісі № 2 «Джигсо» әдісі № 3 «Диалогтік оқыту» әдісі Жеке жұмыс. Оқушыларда ойлау мен айтылым дағдылары қалыптасады Топпен жұмыс. Оқушыларға ортақ мәселелік тақырыпты себептер мен аргументтерге бөлуге мүмкіндік береді. Топта үлгерімі төмен оқушы сыныптастары тарапынан қолдау алады. Жұптық жұмыс. Тапсырма түрі:Оқушылар өзара диалогқа түседі, оқушыларға мазмұнды түсінуге мүмкіндік береді.
#4 слайд
Бағалау
Критериалды бағалау
№ 1 –тапсырма: Бейне
баян арқылы сабақтың
тақырыбы мен оқыту
мақсатымен танысады
№ 3- Тапсырма:
Агротехнологияның шарасы
жан-жақты зерттелген;
постер креативті және
эстетикалық талапқа сай
жасалынған;№ 2 – тапсырма:
Сәндік гүлдер түрлерін анықтау
Сәндік гүлдердің өсіру
технологиясын білу
Бір жылдық, екі жылдық, көп
жылдық гүлдерді ажырата алу. Дескриптор
Оқушылар бейне баянды
көріп сәндік гүлдердің
түрлерін біледі.
Сәндік гүлдер түрлерін
анықтайды.
Сәндік гүлдердің өсіру
технологиясын біледі.
Бір жылдық, екі жылдық, көп
жылдық гүлдерді ажырата
алады.
Агротехнология шарасы
тандалды;
Даму деңгейі анықталды;
Кемшіліктері көрсетілді;
Тақырыпқа сай орындалды; Қалыптастырушы
бағалау
«Мадақтау» әдісі
«Бас бармақ» әдісі
«Бағдаршам» әдісі
4 слайд
Бағалау Критериалды бағалау № 1 –тапсырма: Бейне баян арқылы сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсатымен танысады № 3- Тапсырма: Агротехнологияның шарасы жан-жақты зерттелген; постер креативті және эстетикалық талапқа сай жасалынған;№ 2 – тапсырма: Сәндік гүлдер түрлерін анықтау Сәндік гүлдердің өсіру технологиясын білу Бір жылдық, екі жылдық, көп жылдық гүлдерді ажырата алу. Дескриптор Оқушылар бейне баянды көріп сәндік гүлдердің түрлерін біледі. Сәндік гүлдер түрлерін анықтайды. Сәндік гүлдердің өсіру технологиясын біледі. Бір жылдық, екі жылдық, көп жылдық гүлдерді ажырата алады. Агротехнология шарасы тандалды; Даму деңгейі анықталды; Кемшіліктері көрсетілді; Тақырыпқа сай орындалды; Қалыптастырушы бағалау «Мадақтау» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам» әдісі
шағым қалдыра аласыз













