Телефонмен сөйлесу әдебі
Телефонмен сөйлесу әдебі

#1 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың
1 бөлімі: Мәдениет: тіл және
қарым-қатынас.
Сабақтың тақырыбы:
Телефонмен сөйлесу әдебі
Пәнаралық
байланыс:
Құндылыққа баулу:
Алдыңғы білім:
Барлық оқушылар: Мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың басым көпшілігі: Мәтінде берілген нақты
ақпараттарды анықтайды.
Кейбір оқушылар:Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және
қорытынды бөлімдерден қосымша ақпаратты анықтап, қарапайым
жоспар құрады.
Сабаққа
негізделген оқу
мақсаттары:
Сабақ
мақсаттары:
Бағалау
критерийлері:
Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді.
Мәтіннің құрылымын сақтай отырып, қарапайым жоспар
құрады.
Оқылым стратегияларын қолданады.
Нақты ақпаратты табады
Ойлау
дағдыларының
деңгейі
Білу, түсіну, қолдану
Өзін-өзі тану
Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну.
Сөйлеу мәдениетінің жанрлық ерекшелігін ажырату,
жарнама дайындап келеді
“Н.Төреқұлов атындағы №121
жалпы орта мектебі “ қазақ тілі
мен әдебиеті пәні мұғалімі
Мырзанов Асқар
5.Ж1.Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды
бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру.
5.О6.Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын
түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.
Пәні:Қазақ тілі
Сыныбы:5
1 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың 1 бөлімі: Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. Сабақтың тақырыбы: Телефонмен сөйлесу әдебі Пәнаралық байланыс: Құндылыққа баулу: Алдыңғы білім: Барлық оқушылар: Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Оқушылардың басым көпшілігі: Мәтінде берілген нақты ақпараттарды анықтайды. Кейбір оқушылар:Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерден қосымша ақпаратты анықтап, қарапайым жоспар құрады. Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: Сабақ мақсаттары: Бағалау критерийлері: Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді. Мәтіннің құрылымын сақтай отырып, қарапайым жоспар құрады. Оқылым стратегияларын қолданады. Нақты ақпаратты табады Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, қолдану Өзін-өзі тану Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну. Сөйлеу мәдениетінің жанрлық ерекшелігін ажырату, жарнама дайындап келеді “Н.Төреқұлов атындағы №121 жалпы орта мектебі “ қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Мырзанов Асқар 5.Ж1.Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. 5.О6.Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. Пәні:Қазақ тілі Сыныбы:5
#2 слайд
Белсенді оқу әдістері
“Ойымды жалғастыр”
әдісімен бір-бірінің
айтқан ойларын
жалғастыра отырып,
тілек тілейді.
Жазылым алды: 1-тапсырма СЖ
«Тақырыптық теннис» әдісі
арқылы Телефон туралы, жадағай
ақпараттық парақша мәтін
беріледі. Мәтін бойынша
абцазтарды анықтау,бөлімдерге
бөлу,қарапайым жоспар құру.
Оқылым барысында 2-
тапсырма: ТЖ.
“Бірге ойлаймыз” әдісі
арқылы графикалық мәтін
беріледі.Мәтінді оқып, 4
маңызды ақпаратты
“Кластерге” түсіреді.
“Жарнамала ойыны”
1-топ кілемді жарнамалайды.
2-топ киімдерді жарнамалайды
3-топ ұлттық ыдыстарды
жарнамалайды.
Ширату
жаттығуы
СЖ “Сұрақтарды ұстап
ал” әдісі арқылы үй
тапсырмасын пысықтау
мақсатында бірнеше
ашық сұрақтар қоямын.
Белсенді оқу- оқушының мұғалімді енжар тыңдап қана қоймай,
белсенді жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту және оқу әдістерінің
бірі болып табылады. (МАН 32-бет)
2 слайд
Белсенді оқу әдістері “Ойымды жалғастыр” әдісімен бір-бірінің айтқан ойларын жалғастыра отырып, тілек тілейді. Жазылым алды: 1-тапсырма СЖ «Тақырыптық теннис» әдісі арқылы Телефон туралы, жадағай ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абцазтарды анықтау,бөлімдерге бөлу,қарапайым жоспар құру. Оқылым барысында 2- тапсырма: ТЖ. “Бірге ойлаймыз” әдісі арқылы графикалық мәтін беріледі.Мәтінді оқып, 4 маңызды ақпаратты “Кластерге” түсіреді. “Жарнамала ойыны” 1-топ кілемді жарнамалайды. 2-топ киімдерді жарнамалайды 3-топ ұлттық ыдыстарды жарнамалайды. Ширату жаттығуы СЖ “Сұрақтарды ұстап ал” әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау мақсатында бірнеше ашық сұрақтар қоямын. Белсенді оқу- оқушының мұғалімді енжар тыңдап қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту және оқу әдістерінің бірі болып табылады. (МАН 32-бет)
#3 слайд
СЖ. Жазылым алды. 1-тапсырма Телефон туралы
жадағай ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін
бойынша абзацтарды анақтау, бөлімдерге бөлу,
қарапайым жосапар құру.
Дескпиптор:
-Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды.
-Абзацтар бойынша бөлімдерге бөледі.
-Қарапайым жосапар құрады.
ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау.
.
.
.
1. Бүгін не үйрендіңдер?
2. Сабақ бойынша қандай
сұрақтарың бар?
3. Келесі сабақта қандай
мәселелерге баса назар аудару
керек?
Кері байланыс «Бағдаршам»
.
ТЖ. Оқылым барысында 2-тапсырма
Берілген графикалық мәтінді оқи отырып, 4
маңызды ақпаратты “Кластер” әдісі бойынша
жазады.
Дескриптор :
-Мәтінді оқи отырып,мәліметтерді табады.
-Жинақталған мәліметтерден 4 маңызды
ақпаратты анықтайды.
-Анықталған ақпараттарды кластерге түсіреді.
ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы топта өзара
бағалау.
Қалыптастырушы бағалау -
оқушылардың оқу жетістіктерінің
дамуы мен өсуіне әсер ететін сабақ
барысындағы негізгі үдеріс.
(МАН 48-бет.)
Критериалды
бағалау
СЖ.Үй тапсырмасын пысықтау.
Дескриптор:
-Алдыңғы білімге кері байланыс
жасайды.
-Жарнама түрі мен рәсімделуді біледі.
ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы
бірін-бірі бағалау
Оқуш
ының
аты-
жөні
Тапсырма 1Тапсырма
2
Тапсырма
3
Қорытынды
баға
3 слайд
СЖ. Жазылым алды. 1-тапсырма Телефон туралы жадағай ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абзацтарды анақтау, бөлімдерге бөлу, қарапайым жосапар құру. Дескпиптор: -Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды. -Абзацтар бойынша бөлімдерге бөледі. -Қарапайым жосапар құрады. ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау. . . . 1. Бүгін не үйрендіңдер? 2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? 3. Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек? Кері байланыс «Бағдаршам» . ТЖ. Оқылым барысында 2-тапсырма Берілген графикалық мәтінді оқи отырып, 4 маңызды ақпаратты “Кластер” әдісі бойынша жазады. Дескриптор : -Мәтінді оқи отырып,мәліметтерді табады. -Жинақталған мәліметтерден 4 маңызды ақпаратты анықтайды. -Анықталған ақпараттарды кластерге түсіреді. ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы топта өзара бағалау. Қалыптастырушы бағалау - оқушылардың оқу жетістіктерінің дамуы мен өсуіне әсер ететін сабақ барысындағы негізгі үдеріс. (МАН 48-бет.) Критериалды бағалау СЖ.Үй тапсырмасын пысықтау. Дескриптор: -Алдыңғы білімге кері байланыс жасайды. -Жарнама түрі мен рәсімделуді біледі. ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау Оқуш ының аты- жөні Тапсырма 1Тапсырма 2 Тапсырма 3 Қорытынды баға
#4 слайд
.
Кейбір оқушылар:
Мәтіндегі телефонның
пайдалы және зиянды
жақтарын анықтап, жоспар
бойынша мәтін жазады.
.
Барлық оқушы:Мәтіннің
мазмұнын түсінеді.Мәтін
құрлымына қарай
абзацтарды анықтап,
бөлімдерге бөледі.
Оқушылардың басым
бөлігі: мәтіндегі
анықталған 4 маңызды
ақпаратты “Кластерге”
түсіреді.
Саралап оқыту тәсілі оқу үдерісін
оқушылардың әртүрлі топтарына арнайы
бағдарлауды,оқушылардың жеке қабілетерін
ескеру мақсатында түрлі топтар үшін
әртүрлі нысанда ұымдастыруды көздейді.
МАН (25 бет)
Саралау әдістері
4 слайд
. Кейбір оқушылар: Мәтіндегі телефонның пайдалы және зиянды жақтарын анықтап, жоспар бойынша мәтін жазады. . Барлық оқушы:Мәтіннің мазмұнын түсінеді.Мәтін құрлымына қарай абзацтарды анықтап, бөлімдерге бөледі. Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндегі анықталған 4 маңызды ақпаратты “Кластерге” түсіреді. Саралап оқыту тәсілі оқу үдерісін оқушылардың әртүрлі топтарына арнайы бағдарлауды,оқушылардың жеке қабілетерін ескеру мақсатында түрлі топтар үшін әртүрлі нысанда ұымдастыруды көздейді. МАН (25 бет) Саралау әдістері
#5 слайд
.
Қиын болды?
Не білдім?
Ықшам сабақ өту
нәтижесінде
Бұрынғы дәстүрлі
сабаққа қарағанда белсенді
оқу әдістері тимді екенін
білдім.
Ұзақ мерзім жоспардан оқу
мақсаттарын алып, одан
сабақ мақсаттарын жоспар-
лап, критериалды бағалау-
дың жүйесін түсініп, дес-
криптер жасауды үйрендім.
Саралау жұмыстарына
көбірек көңіл бөлу керек-
тігін түсіндім.
Тренерім мен
әріптестрімнің айтқан кері
байланысын негізге ала
отырып, алдағы уақытта
жаңартылған білім беру
мазмұны бойынша алған
жаңа әдіс-тәсілдерімді өз
сабақтарымда тиімді
пайдалануға әрекет
жасаймын.
Қысқа мерзімді жоспар-
лау кезінде оқу бағдарла-
масының талаптарын
түсіну қиын болды.
Әрбір тапсырмаға,әдіс-
тәсілдерді таңдау, дес-
криптор құру қиындық
туғызды
Пайдаланылған әдебиеттер:
1.Мұғалімге арналған нұсқаулық 2017ж.
2.Оқу бағдарламасы. Күнтізбелік
тақырыптық жоспар 2017
3.Ғаламтор желісі
Рефлексия-өзін-
өзі реттеу,іс-
әрекетіне баға
беру.А.Әлімов
Рефлексия
5 слайд
. Қиын болды? Не білдім? Ықшам сабақ өту нәтижесінде Бұрынғы дәстүрлі сабаққа қарағанда белсенді оқу әдістері тимді екенін білдім. Ұзақ мерзім жоспардан оқу мақсаттарын алып, одан сабақ мақсаттарын жоспар- лап, критериалды бағалау- дың жүйесін түсініп, дес- криптер жасауды үйрендім. Саралау жұмыстарына көбірек көңіл бөлу керек- тігін түсіндім. Тренерім мен әріптестрімнің айтқан кері байланысын негізге ала отырып, алдағы уақытта жаңартылған білім беру мазмұны бойынша алған жаңа әдіс-тәсілдерімді өз сабақтарымда тиімді пайдалануға әрекет жасаймын. Қысқа мерзімді жоспар- лау кезінде оқу бағдарла- масының талаптарын түсіну қиын болды. Әрбір тапсырмаға,әдіс- тәсілдерді таңдау, дес- криптор құру қиындық туғызды Пайдаланылған әдебиеттер: 1.Мұғалімге арналған нұсқаулық 2017ж. 2.Оқу бағдарламасы. Күнтізбелік тақырыптық жоспар 2017 3.Ғаламтор желісі Рефлексия-өзін- өзі реттеу,іс- әрекетіне баға беру.А.Әлімов Рефлексия
шағым қалдыра аласыз













