Т.Нұрмағамбетов .Анасын сағынған бала слайд
Т.Нұрмағамбетов .Анасын сағынған бала слайд

#1 слайд
5.Т/Ж2. Әдеби
шығарманың
тақырыбы мен
идеясын анықтау.
5.Т/Ж4. Көркем
шығармалардан
шағын көлемді
үзінділерді
мәнерлеп оқу,
жатқа айту.
Барлық оқушылар орындай алады :
Шығарманың мазмұнына сәйкес
тақырыбы мен идеясын анықтайды.
Көркем шығармалардан шағын көлемді
үзінділерді мәнерлеп оқи алады, жатқа
айтады.
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады :
Шығарманың негізгі тақырыбын
анықтайды, дәлел ұсына алады.
Шығармалардан үзінділер алу арқылы
диалогқа түсіп айта алады.
Кейбір оқушылар орындай алады :
Шығарманың идеясын өз көзқарасы
негізінде жеткізеді.
Шығармадағы шағын көлемді
үзінділерді өздігінен тұжырымдайды.
1.Шығарманың
тақырыбы мен
идеясын
ажыратады.
2.Шығармадан
шағын көлемді
үзінділерді
мәнерлеп оқиды,
жатқа айтады.
Бағалау
критерийі
Бекова Гульнур Сериковна
№ 228 орта мектеп
ҰМЖ: 5.4.3. Отбасы құндылығы
Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Бақытты сәт.
5-сынып
Қазақ әдебиеті
Оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты
1 слайд
5.Т/Ж2. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. 5.Т/Ж4. Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту. Барлық оқушылар орындай алады : Шығарманың мазмұнына сәйкес тақырыбы мен идеясын анықтайды. Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқи алады, жатқа айтады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады : Шығарманың негізгі тақырыбын анықтайды, дәлел ұсына алады. Шығармалардан үзінділер алу арқылы диалогқа түсіп айта алады. Кейбір оқушылар орындай алады : Шығарманың идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізеді. Шығармадағы шағын көлемді үзінділерді өздігінен тұжырымдайды. 1.Шығарманың тақырыбы мен идеясын ажыратады. 2.Шығармадан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады. Бағалау критерийі Бекова Гульнур Сериковна № 228 орта мектеп ҰМЖ: 5.4.3. Отбасы құндылығы Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Бақытты сәт. 5-сынып Қазақ әдебиеті Оқу мақсаттары Сабақтың мақсаты
#2 слайд
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ
БАҒАЛАУ
1-тапсырма. Айтылым.Топтық жұмыс.
«Артығын алып таста» әдісі бойынша оқушылар
бірлесе отырып мәтінге қатысы жоқ сөздерді
алып тастайды және ойын білдіріп, өз
көзқарасын дәлелдеп, қорытынды пікір
жасайды.
Сыныптық жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісі
(cұрақтарға жылдамдықпен жауап беру )
2-тапсырма. Тыңдалым. Топтық жұмыс.
«Сиқырлы сандықша» әдісі бойынша әр топ өз
тапсырмасын алады.
І топ «Уәде» тобы «Төрт сөйлем» әдісі
«Ата-анасын сағынған бала» фильмінен үзінді
бойынша шығарманың тақырыбын анықтау.
«Төрт сөйлем» әдісі бойынша өзіндік пікіріңізді бір
сөйлеммен білдіріңіз
ІІ топ «Ашық хат» әдісі. І «Сағыныш» тобы
Оқушылар әңгіменің кейіпкерінің атынан
кейіпкердің ата-анасына хат жазады.
ІІІ топ «Болжау» әдісі ойлау арқылы болжам
жасау мақсатында жүреді. «Бақытты сәт»
тобы
Оқиғаның шығарманың жалғасын болжайды.
3-тапсырма. Жазылым.
Жеке жұмыс. «Концептуалдық кесте» әдісі
бойынша кестені толтыру.
Жұптық жұмыс. «Сиқырлы айна» әдісі бойынша
оқушылар бір-біріне қарап баланың арманын ,
Есмағамбеттің мейірімі, диалог, рөлге бөліп айтады
т.б
Сыныптық жұмыс. "Еркін микрофон" әдісі
Үйге
тапсырма.
9-тапсырма.
1.Әңгімеден
бақытты
сәттерді тауып,
оқып келу.
2.Өз отбасының
бір мүшесіне
арнап шағын
өлең немесе
әңгіме
құрастырыңдар.
Сабақтың басы Сабақтың соңыСабақтың ортасы
«Бағдаршам», “Басбармақ”
әдісі, мадақтау. қолдау.
“Екі жұлдыз, бір
ұсыныс” әдісі
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпта ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру.
«Шаттық шеңбері» әдісі
Қалыптастырушы бағалау:
Мадақтау.
Жарайсыңдар,балалар !
Сыныпты топтарға бөлу.
Қима қағаздарға
«Уәде»,«Сағыныш», «Бақытты сәт»
деген сөздер жазылады. Осы сөздерді
алу арқылы топқа бөлінеді.
І топ «Уәде» тобы
ІІ топ «Сағыныш» тобы
ІІІ топ «Бақытты сәт» тобы
Сағат тілімен дәптерлерін
ауыстырып , бір-бірінің
жұмысын оқу, бағалау
критерийлеріне сәйкес
дескрипторларға сүйеніп
« Жасыл қалам » әдісі
арқылы балл қою , өзара
бағалау. Топтағы үздік
әңгімені таңдау ,« Автор
орындығы » әдісі
арқылы білім алушылар
өз жұмыстарын оқыту.
2 слайд
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУ 1-тапсырма. Айтылым.Топтық жұмыс. «Артығын алып таста» әдісі бойынша оқушылар бірлесе отырып мәтінге қатысы жоқ сөздерді алып тастайды және ойын білдіріп, өз көзқарасын дәлелдеп, қорытынды пікір жасайды. Сыныптық жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісі (cұрақтарға жылдамдықпен жауап беру ) 2-тапсырма. Тыңдалым. Топтық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» әдісі бойынша әр топ өз тапсырмасын алады. І топ «Уәде» тобы «Төрт сөйлем» әдісі «Ата-анасын сағынған бала» фильмінен үзінді бойынша шығарманың тақырыбын анықтау. «Төрт сөйлем» әдісі бойынша өзіндік пікіріңізді бір сөйлеммен білдіріңіз ІІ топ «Ашық хат» әдісі. І «Сағыныш» тобы Оқушылар әңгіменің кейіпкерінің атынан кейіпкердің ата-анасына хат жазады. ІІІ топ «Болжау» әдісі ойлау арқылы болжам жасау мақсатында жүреді. «Бақытты сәт» тобы Оқиғаның шығарманың жалғасын болжайды. 3-тапсырма. Жазылым. Жеке жұмыс. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кестені толтыру. Жұптық жұмыс. «Сиқырлы айна» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне қарап баланың арманын , Есмағамбеттің мейірімі, диалог, рөлге бөліп айтады т.б Сыныптық жұмыс. "Еркін микрофон" әдісі Үйге тапсырма. 9-тапсырма. 1.Әңгімеден бақытты сәттерді тауып, оқып келу. 2.Өз отбасының бір мүшесіне арнап шағын өлең немесе әңгіме құрастырыңдар. Сабақтың басы Сабақтың соңыСабақтың ортасы «Бағдаршам», “Басбармақ” әдісі, мадақтау. қолдау. “Екі жұлдыз, бір ұсыныс” әдісі І. Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» әдісі Қалыптастырушы бағалау: Мадақтау. Жарайсыңдар,балалар ! Сыныпты топтарға бөлу. Қима қағаздарға «Уәде»,«Сағыныш», «Бақытты сәт» деген сөздер жазылады. Осы сөздерді алу арқылы топқа бөлінеді. І топ «Уәде» тобы ІІ топ «Сағыныш» тобы ІІІ топ «Бақытты сәт» тобы Сағат тілімен дәптерлерін ауыстырып , бір-бірінің жұмысын оқу, бағалау критерийлеріне сәйкес дескрипторларға сүйеніп « Жасыл қалам » әдісі арқылы балл қою , өзара бағалау. Топтағы үздік әңгімені таңдау ,« Автор орындығы » әдісі арқылы білім алушылар өз жұмыстарын оқыту.
#3 слайд
Ықшамсабақ ықпалы
Мұғалім үшін: Жаңартылған білім беру мазмұны бағдарламасы
барысында жаңа білім жүйесінің тиімділігіне көз жеткіздім.
Белсенді оқыту мен оқу әдіс-тәсілдерімен таныстым. Критериалды
бағалау жөнінде түсінігім кеңейді.
Қазақ тілі мен әдебиеті пәндері бойынша қмж әзірлеуді үйрендім.
Ықшамсабақты құру дың талаптарымен таныстым.
Оқушы үшін: оқушылар тәуелсіз болуға, сыни тұрғыдан
ойлауға, белсенді оқуға, жауапкершілікпен және шығармашылықпен
қарауына комектесетін сыни тұрғыдан ойлауға бағытталады.
Ықпалы, нәтижесі: Сабақ мақсаттарын анық, шынайы құрудың
тиімді екенін бағамдадым. Курс барысында шағын топтарда ықшам
сабақтар өткіздім. Ықшам сабақ өткізу барысында әріптестерім мен
тренерлер тарапынан ұсыныстар айтылды. ҚМЖ жоспарлауда осы
айтылған ұсыныстарды ескере отырып, өзгертулер енгіздім.
3 слайд
Ықшамсабақ ықпалы Мұғалім үшін: Жаңартылған білім беру мазмұны бағдарламасы барысында жаңа білім жүйесінің тиімділігіне көз жеткіздім. Белсенді оқыту мен оқу әдіс-тәсілдерімен таныстым. Критериалды бағалау жөнінде түсінігім кеңейді. Қазақ тілі мен әдебиеті пәндері бойынша қмж әзірлеуді үйрендім. Ықшамсабақты құру дың талаптарымен таныстым. Оқушы үшін: оқушылар тәуелсіз болуға, сыни тұрғыдан ойлауға, белсенді оқуға, жауапкершілікпен және шығармашылықпен қарауына комектесетін сыни тұрғыдан ойлауға бағытталады. Ықпалы, нәтижесі: Сабақ мақсаттарын анық, шынайы құрудың тиімді екенін бағамдадым. Курс барысында шағын топтарда ықшам сабақтар өткіздім. Ықшам сабақ өткізу барысында әріптестерім мен тренерлер тарапынан ұсыныстар айтылды. ҚМЖ жоспарлауда осы айтылған ұсыныстарды ескере отырып, өзгертулер енгіздім.
шағым қалдыра аласыз













