Үй мәдениеті. Электр куатының негізгі көздері туралы жалпы мәлиметтер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың мақсаты :
Барлық оқушылар: Электр тогының көздерімен танысады.
Оқушылардың көпшілігі: Механикалық және химиялық электр тоғының көздері
ажыратады
Кейбір оқушылар: Электр генераторлар құрылғы сипаттайдыШҚО,Күршім ауданы, Қайыңды негізгі орта мектебінің
көркем еңбек пәні мұғалімі Рожинский Владимир Романович
Ұзақ мерзімді жоспары: Бөлімі: Үй мәдениеті
Сабақтың тақырыбы: Электр куатының негізгі
көздері туралы жалпы мәлиметтер
Оқу мақсаты: 5.2.5.3- Электр энергиясының көздері туралы айтып
беру
Бағалау критерийлері:
Электрэнергиясының көздері туралы мәлімет табады
Электрэнергиясының көздерінің айырмашылығын анықтай алады
Электр генератордың сызба бойынша құрылғы анықтайды
1 слайд
Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Электр тогының көздерімен танысады. Оқушылардың көпшілігі: Механикалық және химиялық электр тоғының көздері ажыратады Кейбір оқушылар: Электр генераторлар құрылғы сипаттайдыШҚО,Күршім ауданы, Қайыңды негізгі орта мектебінің көркем еңбек пәні мұғалімі Рожинский Владимир Романович Ұзақ мерзімді жоспары: Бөлімі: Үй мәдениеті Сабақтың тақырыбы: Электр куатының негізгі көздері туралы жалпы мәлиметтер Оқу мақсаты: 5.2.5.3- Электр энергиясының көздері туралы айтып беру Бағалау критерийлері: Электрэнергиясының көздері туралы мәлімет табады Электрэнергиясының көздерінің айырмашылығын анықтай алады Электр генератордың сызба бойынша құрылғы анықтайды
2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСІ
Сабақтың басы
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңбер - Сабақ тақырыбымен танысу
- оқу және сабақ мақсаттарын анықтап алу
Сабақтың ортасы
Бейне
ақпараттарды
көру 1-тапсырма
«Бес сұрақ» әдісі 2 тапсырма
«Қарапайым тізім».
Суреттер
дұрыс ретпен
орналастыру. Топқа бөлу
Сурет қиындылaры
aрқылы
Ой қозғау
Оқушылармен
әңгіме барысында
жәнеде басқа
ток көздерін
естеріне түсіреді. Кейбір оқушылар:
Электр генераторлар
құрылғы
тактада суретпен
сипатайды
2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСІ Сабақтың басы Психологиялық ахуал Шаттық шеңбер - Сабақ тақырыбымен танысу - оқу және сабақ мақсаттарын анықтап алу Сабақтың ортасы Бейне ақпараттарды көру 1-тапсырма «Бес сұрақ» әдісі 2 тапсырма «Қарапайым тізім». Суреттер дұрыс ретпен орналастыру. Топқа бөлу Сурет қиындылaры aрқылы Ой қозғау Оқушылармен әңгіме барысында жәнеде басқа ток көздерін естеріне түсіреді. Кейбір оқушылар: Электр генераторлар құрылғы тактада суретпен сипатайды
3 слайд
Саралау
Дискрипторлар
Барлық оқушылар:
Электр тогының көздерімен
танысады.
Оқушылардың көпшілігі:
Механикалық және химиялық
электр тоғының көздері ажыратады
Кейбір оқушылар:
Электр генераторлар құрылғы
сипаттайды 1 тапсырма:
Aнықтамаларды біледі.
Мысалдар келтіреді және дәлелдиді
2 тапсыма
Суреттер дұрыс ретімен орналастыра
алады.
Жаңғырмалы энергия көздері
Жаңғырмалы емес энергия көздері
Кейбір оқушылар:
Генератор қаңдай жұмыс атқарады
Генератор негізгі құрылғы айтып
шығады.
3 слайд
Саралау Дискрипторлар Барлық оқушылар: Электр тогының көздерімен танысады. Оқушылардың көпшілігі: Механикалық және химиялық электр тоғының көздері ажыратады Кейбір оқушылар: Электр генераторлар құрылғы сипаттайды 1 тапсырма: Aнықтамаларды біледі. Мысалдар келтіреді және дәлелдиді 2 тапсыма Суреттер дұрыс ретімен орналастыра алады. Жаңғырмалы энергия көздері Жаңғырмалы емес энергия көздері Кейбір оқушылар: Генератор қаңдай жұмыс атқарады Генератор негізгі құрылғы айтып шығады.
4 слайд
1 тапсырма •
« Плюс-минус-
қызықты» әдісі
2
тапсырма •
Оқушылар өздерін
бағдаршам арқылы
бағалайды
Кейбір
оқушыларға
тапсырма •
Бес саусақ әдісі
арқылы бағалайды.Қалыптаструшы
бағалау
4 слайд
1 тапсырма • « Плюс-минус- қызықты» әдісі 2 тапсырма • Оқушылар өздерін бағдаршам арқылы бағалайды Кейбір оқушыларға тапсырма • Бес саусақ әдісі арқылы бағалайды.Қалыптаструшы бағалау