Ұзақ мерзімді, орта мерзімді, қысқа мерзімді жоспарлау.

#1 слайд
4-күн
Жаңартылған білім беру бағдарламасын
іске асыру: жоспарлау
1 слайд
4-күн Жаңартылған білім беру бағдарламасын іске асыру: жоспарлау
#2 слайд
4-күнге шолу жасау
•1-сабақ
Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді
жоспарлау
•2-сабақ
Сабақты жоспарлау (1)
•3-сабақ
Сабақты жоспарлау (2)
Бағамдауға арналған жаттығу: Жоспарлау
•4-сабақ
Ықшамсабақты жоспарлау
Бағамдауға арналған жаттығу: Жоспарлау
2 слайд
4-күнге шолу жасау •1-сабақ Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау •2-сабақ Сабақты жоспарлау (1) •3-сабақ Сабақты жоспарлау (2) Бағамдауға арналған жаттығу: Жоспарлау •4-сабақ Ықшамсабақты жоспарлау Бағамдауға арналған жаттығу: Жоспарлау
#3 слайд
4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді, орта
мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау:
сабақ мақсаттары
•Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді
жоспарлаудың ерекшеліктерін түсіну
•Оқу жоспарындағы орта мерзімді жоспар мен
сабақ жоспарының арасындағы байланысты
түсіну
•Бағалау жөніндегі нұсқаулықты пайдалана
отырып қалай жоспарлау керек екенін түсіну
3 слайд
4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау: сабақ мақсаттары •Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлаудың ерекшеліктерін түсіну •Оқу жоспарындағы орта мерзімді жоспар мен сабақ жоспарының арасындағы байланысты түсіну •Бағалау жөніндегі нұсқаулықты пайдалана отырып қалай жоспарлау керек екенін түсіну
#4 слайд
Ұзақ
мерзімді
жоспар
Орта
мерзімді
жоспар
Қысқа
мерзімді
жоспар
4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді, орта
мерзімді және қысқа мерзімді
жоспарлауға шолу
Жоспарлаудың әрбір кезеңінің басты ерекшелігі неде деп
ойлайсыз?
4 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар Орта мерзімді жоспар Қысқа мерзімді жоспар 4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлауға шолу Жоспарлаудың әрбір кезеңінің басты ерекшелігі неде деп ойлайсыз?
#5 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар:
•белгілі бір уақыттағы, айталық бір жыл ішіндегі білім беру
бағдарламасының мазмұны мен ауқымы туралы жалпы түсінік
береді;
•мектептің мақсатын, саясатын және материалдық базасын
көрсетеді;
•бірнеше жылға арналған кезең ішіндегі жалпы, келісілген
бағытты бейнелейді;
•білім беру бағдарламасының «жол картасы» болып табылады;
•бейімдеуге келеді және жағдайға/қажеттілікке қарай дамиды;
•білім беру бағдарламасының салалары арасындағы байланысты
анықтайды;
•кезеңдер мен жылдар арасындағы алға ілгерілеуді көрсетеді;
•кері байланыс арқылы бағамдайды;
•орта мерзімді жоспарға негіз болады.
4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді жоспарлау
5 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар: •белгілі бір уақыттағы, айталық бір жыл ішіндегі білім беру бағдарламасының мазмұны мен ауқымы туралы жалпы түсінік береді; •мектептің мақсатын, саясатын және материалдық базасын көрсетеді; •бірнеше жылға арналған кезең ішіндегі жалпы, келісілген бағытты бейнелейді; •білім беру бағдарламасының «жол картасы» болып табылады; •бейімдеуге келеді және жағдайға/қажеттілікке қарай дамиды; •білім беру бағдарламасының салалары арасындағы байланысты анықтайды; •кезеңдер мен жылдар арасындағы алға ілгерілеуді көрсетеді; •кері байланыс арқылы бағамдайды; •орта мерзімді жоспарға негіз болады. 4-күн, 1-сабақ. Ұзақ мерзімді жоспарлау
#6 слайд
Орта мерзімді жоспар:
•нақты бір саладағы тиісті мақсаттар мен бағалау нәтижелері
бойынша алға ілгерілеуге бағытталған;
•ұзақ мерзімді жоспарда көрсетілген тақырып аясында тоқсан
бойында қамтылатын тақырыптарды сипаттайды;
•мұғалімдердің/ сынып жетекшілерінің жауапкершілігінде;
•оқу мақсаты мен нәтижесіне ұмтылатын оқушыларға қолдау
көрсететін жаттығулар мен әдіс-тәсілдерді анықтайды;
•сабақтар үдемелілігі үйлесімді/ қызықты түрде ұсынылған;
•оқуды мағыналы етіп, пәнаралық байланыс орнатады;
•оқушылардың қажеттіліктеріне қарай бейімдеуге және
дамытуға келеді;
•қысқа мерзімді жоспарға негіз болады.
4-күн, 1-сабақ. Орта мерзімді жоспарлау
6 слайд
Орта мерзімді жоспар: •нақты бір саладағы тиісті мақсаттар мен бағалау нәтижелері бойынша алға ілгерілеуге бағытталған; •ұзақ мерзімді жоспарда көрсетілген тақырып аясында тоқсан бойында қамтылатын тақырыптарды сипаттайды; •мұғалімдердің/ сынып жетекшілерінің жауапкершілігінде; •оқу мақсаты мен нәтижесіне ұмтылатын оқушыларға қолдау көрсететін жаттығулар мен әдіс-тәсілдерді анықтайды; •сабақтар үдемелілігі үйлесімді/ қызықты түрде ұсынылған; •оқуды мағыналы етіп, пәнаралық байланыс орнатады; •оқушылардың қажеттіліктеріне қарай бейімдеуге және дамытуға келеді; •қысқа мерзімді жоспарға негіз болады. 4-күн, 1-сабақ. Орта мерзімді жоспарлау
#7 слайд
Қысқа мерзімді жоспар:
•мұғалімдердің сабақ сайын, күн сайын не оқытатыны
анықталады;
•оқушылар нені үйренетіні және оларға қалай қолдау
көрсетілетіні белгіленеді;
•білім беру бағдарламасы тұрғысынан назарға алынған оқу
мақсаты белгіленеді. Бұл бағамдау мен бағалау арқылы
алдыңғы сабақтан кейін қанша алға ілгерілегенін көрсетеді;
•саралаудың қаншалықты тиімді болғаны туралы мәлімет
береді;
•жаттығуларды, шаралар мен ресурстарды анықтайды;
•оқытылатын мәселені қамтиды;
•бағалау мүмкіндіктері туралы толық мәлімет ұсынады.
4-күн, 1-сабақ. Қысқа мерзімді жоспарлау
7 слайд
Қысқа мерзімді жоспар: •мұғалімдердің сабақ сайын, күн сайын не оқытатыны анықталады; •оқушылар нені үйренетіні және оларға қалай қолдау көрсетілетіні белгіленеді; •білім беру бағдарламасы тұрғысынан назарға алынған оқу мақсаты белгіленеді. Бұл бағамдау мен бағалау арқылы алдыңғы сабақтан кейін қанша алға ілгерілегенін көрсетеді; •саралаудың қаншалықты тиімді болғаны туралы мәлімет береді; •жаттығуларды, шаралар мен ресурстарды анықтайды; •оқытылатын мәселені қамтиды; •бағалау мүмкіндіктері туралы толық мәлімет ұсынады. 4-күн, 1-сабақ. Қысқа мерзімді жоспарлау
#8 слайд
Шағын топта
•Сабақ жоспарының негізгі ерекшеліктері қандай?
•Оқу жоспарының бөлімін сабақ жоспарының
шаблонымен салыстыру.
•Оқу жоспарының қай бөлігін сабақ жоспарына тікелей
енгізуге болады?
•Қосымша қандай ақпарат қажет?
•Сабақты жоспарлау үдерісін жетілдіру мақсатында
зерттеу, тәжірибелік эксперимент және ресурс әзірлеу
салаларында не істеуге болады?
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының
ерекшеліктері
8 слайд
Шағын топта •Сабақ жоспарының негізгі ерекшеліктері қандай? •Оқу жоспарының бөлімін сабақ жоспарының шаблонымен салыстыру. •Оқу жоспарының қай бөлігін сабақ жоспарына тікелей енгізуге болады? •Қосымша қандай ақпарат қажет? •Сабақты жоспарлау үдерісін жетілдіру мақсатында зерттеу, тәжірибелік эксперимент және ресурс әзірлеу салаларында не істеуге болады? 4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының ерекшеліктері
#9 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының
ерекшеліктері (1)
Сабаққа арналған оқу мақсатын назарға ала отырып :
•Оқушылар не үйренеді?
•Бұның білім беру бағдарламасына қатысы қандай?
•Сабақтың мақсаты өткен сабаққа қарағанда алға ілгерілеу
бар ма екенін көрсете ме?
•Бұны бағамдау және бағалау үдерістері арқылы білуге бола
ма?
Саралау: әдіс-тәсілдері мен нәтижелері
•Жеке оқушылардың қажеттіліктерін ескеріп, оған қолдау
көрсету жолдары қандай?
•Түрлі қажеттіліктерге сәйкес келу үшін жұмысты қалай
бейімдеуге болады?
•Арнайы сұрақтарды қалай қоюға болады?
•Сіз неге назар аударасыз?
9 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының ерекшеліктері (1) Сабаққа арналған оқу мақсатын назарға ала отырып : •Оқушылар не үйренеді? •Бұның білім беру бағдарламасына қатысы қандай? •Сабақтың мақсаты өткен сабаққа қарағанда алға ілгерілеу бар ма екенін көрсете ме? •Бұны бағамдау және бағалау үдерістері арқылы білуге бола ма? Саралау: әдіс-тәсілдері мен нәтижелері •Жеке оқушылардың қажеттіліктерін ескеріп, оған қолдау көрсету жолдары қандай? •Түрлі қажеттіліктерге сәйкес келу үшін жұмысты қалай бейімдеуге болады? •Арнайы сұрақтарды қалай қоюға болады? •Сіз неге назар аударасыз?
#10 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының
ерекшеліктері (2)
Жаттығулар мен ұйымдастыру шаралары :
•Оқушылардың білім алғанын қалай анықтаймыз?
•Сіз сабақты қалай құрылымдап, уақытты қалай басқарасыз?
•Қандай топтарды таңдайсыз?
Оқыту шаралары:
•Оқыту құрылымы қандай болмақ (бүкіл сынып, топ т.б.)?
•Оқытуды тиімді ету үшін қандай әдіс-тәсілдерді қолданасыз?
•Оқушылардың тәртібін қалай басқарасыз?
•Оқушылар білім алуы үшін Сіз нені үйретуіңіз керек?
•Тілдік мақсаттарды, пән бойынша арнайы лексиканы және
негізгі тіркестерді қолдануды естен шығармаңыз.
10 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының ерекшеліктері (2) Жаттығулар мен ұйымдастыру шаралары : •Оқушылардың білім алғанын қалай анықтаймыз? •Сіз сабақты қалай құрылымдап, уақытты қалай басқарасыз? •Қандай топтарды таңдайсыз? Оқыту шаралары: •Оқыту құрылымы қандай болмақ (бүкіл сынып, топ т.б.)? •Оқытуды тиімді ету үшін қандай әдіс-тәсілдерді қолданасыз? •Оқушылардың тәртібін қалай басқарасыз? •Оқушылар білім алуы үшін Сіз нені үйретуіңіз керек? •Тілдік мақсаттарды, пән бойынша арнайы лексиканы және негізгі тіркестерді қолдануды естен шығармаңыз.
#11 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының
ерекшеліктері (3)
Ресурстар:
•Сабақ барысында оқушыларға және сізге қажет болатын
материалдар мен жабдықтарды анықтаңыз – қандай
орын/бөлме қажет болады?
•Қандай денсаулық сақтау және қауіпсіздік шаралары лайықты
болмақ?
Бағалау мүмкіндіктері:
•Оқу мақсаттарына жеткендігінің дәлелдері қандай болмақ?
•Бұл белгілерді қалай анықтайсыз?
•Бағалаудың нақты қандай әдісін қолданасыз (қадағалау,
пікірталас, ескертпе жазбалар, аяқталған жұмыс, фото және
жазбалар т.б.)?
Пәнаралық байланыс:
•Қандай оқу мүмкіндіктері беріледі?
11 слайд
4-күн, 1-сабақ. Сабақ жоспарының ерекшеліктері (3) Ресурстар: •Сабақ барысында оқушыларға және сізге қажет болатын материалдар мен жабдықтарды анықтаңыз – қандай орын/бөлме қажет болады? •Қандай денсаулық сақтау және қауіпсіздік шаралары лайықты болмақ? Бағалау мүмкіндіктері: •Оқу мақсаттарына жеткендігінің дәлелдері қандай болмақ? •Бұл белгілерді қалай анықтайсыз? •Бағалаудың нақты қандай әдісін қолданасыз (қадағалау, пікірталас, ескертпе жазбалар, аяқталған жұмыс, фото және жазбалар т.б.)? Пәнаралық байланыс: •Қандай оқу мүмкіндіктері беріледі?
#12 слайд
4-күн, 1-сабақ. Қалыптастырушы
бағалауды жоспарлау: білім беру
бағдарламасы
12 слайд
4-күн, 1-сабақ. Қалыптастырушы бағалауды жоспарлау: білім беру бағдарламасы
#13 слайд
•Тосыннан қосыла отырып, есіндегі қарапайым музыкалық материалды
шулы аспаптарда ойнап ән айту.
•Өзге орындаушыларға тосыннан қосылу.
•Дыбыстар, әуендер және ырғақтармен танысу үшін өз дауысы мен
шулы аспаптарды пайдалануды бастау.
•Ұлттық музыканы және әлемдік мәдениет музыкасын тыңдауды үйрену.
•Музыканы суреттеу үшін қарапайым музыкалық терминдерді (жоғары,
төмен, қатты, ақырын, т.б) қолдануды бастау.
•Қарапайым шулы аспаптардың көмегі арқылы түрлі дыбыстық
композицияларды, шығармашылықпен ұсынуды және зерттеуді бастау.
•Қарапайым тілді, қимыл және музыкалық көрсетілімдерді пайдаланып,
музыка жайлы өз сезімдері мен әсерін түсіндіре алу.
•Музыкалық қойылымдарды көрсету үшін идеяларды жинақтау.
•Өз жұмысы туралы пікірін айта білу.
•Дыбыстар мен символдар арасындағы байланысты анықтай бастау.
4-күн, 1-сабақ. 1-сыныпқа арналған бағалау
жөніндегі нұсқаулықтағы оқу мақсаттары
13 слайд
•Тосыннан қосыла отырып, есіндегі қарапайым музыкалық материалды шулы аспаптарда ойнап ән айту. •Өзге орындаушыларға тосыннан қосылу. •Дыбыстар, әуендер және ырғақтармен танысу үшін өз дауысы мен шулы аспаптарды пайдалануды бастау. •Ұлттық музыканы және әлемдік мәдениет музыкасын тыңдауды үйрену. •Музыканы суреттеу үшін қарапайым музыкалық терминдерді (жоғары, төмен, қатты, ақырын, т.б) қолдануды бастау. •Қарапайым шулы аспаптардың көмегі арқылы түрлі дыбыстық композицияларды, шығармашылықпен ұсынуды және зерттеуді бастау. •Қарапайым тілді, қимыл және музыкалық көрсетілімдерді пайдаланып, музыка жайлы өз сезімдері мен әсерін түсіндіре алу. •Музыкалық қойылымдарды көрсету үшін идеяларды жинақтау. •Өз жұмысы туралы пікірін айта білу. •Дыбыстар мен символдар арасындағы байланысты анықтай бастау. 4-күн, 1-сабақ. 1-сыныпқа арналған бағалау жөніндегі нұсқаулықтағы оқу мақсаттары
#14 слайд
Шағын топта
Оқу мақсатына қатысты:
•Оқу жоспарында бұл оқу мақсаты көрініс тапқан барлық
жерлерді табу.
•Жыл бойында бұл оқу мақсаты қай кезде барынша
жақсы бағаланатынын шешіңіз (1-сыныпқа арналған
«Музыка» пәні бойынша бағалау жөніндегі
нұсқаулықтағы жаттығулар мен бағалау критерийлерін
пайдалану). Неге екенін түсіндіру.
•Әрбір топ өз пікірлерімен басқа топпен бөліседі.
4-күн, 1-сабақ. Қалыптастырушы
бағалауды жоспарлау
14 слайд
Шағын топта Оқу мақсатына қатысты: •Оқу жоспарында бұл оқу мақсаты көрініс тапқан барлық жерлерді табу. •Жыл бойында бұл оқу мақсаты қай кезде барынша жақсы бағаланатынын шешіңіз (1-сыныпқа арналған «Музыка» пәні бойынша бағалау жөніндегі нұсқаулықтағы жаттығулар мен бағалау критерийлерін пайдалану). Неге екенін түсіндіру. •Әрбір топ өз пікірлерімен басқа топпен бөліседі. 4-күн, 1-сабақ. Қалыптастырушы бағалауды жоспарлау
#15 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақты жоспарлау (1):
сабақ мақсаттары
•Мұғалімдерге жаттығуларға қарап емес, оқу
мақсаттарына қарап жоспарлаудың маңызын
түсіндіре білу.
•Мұғалімдердің сабақты жоспарлау дағдыларын
дамыту жолдарын білу.
•Мұғалімдерге сабақ жоспарының құрылымы мен
мазмұны музыканы үйренуді дамытуға қалай
көмектесетінін ұғынуға көмектесе білу.
15 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақты жоспарлау (1): сабақ мақсаттары •Мұғалімдерге жаттығуларға қарап емес, оқу мақсаттарына қарап жоспарлаудың маңызын түсіндіре білу. •Мұғалімдердің сабақты жоспарлау дағдыларын дамыту жолдарын білу. •Мұғалімдерге сабақ жоспарының құрылымы мен мазмұны музыканы үйренуді дамытуға қалай көмектесетінін ұғынуға көмектесе білу.
#16 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақ жоспарлауды
модельдеу
Сабақ жоспарында қамтылатын мәселелер:
•Оқу мақсаты
•Тілдік мақсаттар
•Ширату жаттығуы
•Сабақтың негізгі бөлігіне арналған жаттығулар
•Бүкіл сынып орындайтын жаттығулар
•Ресурстар
•Саралау
•Бағалау
•Пәнаралық байланыс
16 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақ жоспарлауды модельдеу Сабақ жоспарында қамтылатын мәселелер: •Оқу мақсаты •Тілдік мақсаттар •Ширату жаттығуы •Сабақтың негізгі бөлігіне арналған жаттығулар •Бүкіл сынып орындайтын жаттығулар •Ресурстар •Саралау •Бағалау •Пәнаралық байланыс
#17 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақты
жұптасып жоспарлау
Жұпта
•Оқу жоспарының құрылымынан бір бөлімін таңдау.
•Оған арналған сабақ жоспарын жазу.
•Жоспарланған сабақта:
- оқу мақсаттары көзделгеніне;
- саралау қолданылғанына;
- бағалау мүмкіндіктері қарастырылғанына;
- бағалау мен қолданылатын тәсілдер музыкаға
бағдарланғанына көз жеткізіңіз.
•Оқу жоспарына енбеген тағы қандай мәселелерді
білуіңіз/ табуыңыз керек?
17 слайд
4-күн, 2-сабақ. Сабақты жұптасып жоспарлау Жұпта •Оқу жоспарының құрылымынан бір бөлімін таңдау. •Оған арналған сабақ жоспарын жазу. •Жоспарланған сабақта: - оқу мақсаттары көзделгеніне; - саралау қолданылғанына; - бағалау мүмкіндіктері қарастырылғанына; - бағалау мен қолданылатын тәсілдер музыкаға бағдарланғанына көз жеткізіңіз. •Оқу жоспарына енбеген тағы қандай мәселелерді білуіңіз/ табуыңыз керек?
#18 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жоспарлау (2):
Сабақ мақсаттары
•Оқу жоспарының негізінде мұғалімдердің өз
сабақтарының жоспарларын әзірлеуі
•Мұғалімдердің сабақты жоспарлау дағдыларын
бағамдау
18 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жоспарлау (2): Сабақ мақсаттары •Оқу жоспарының негізінде мұғалімдердің өз сабақтарының жоспарларын әзірлеуі •Мұғалімдердің сабақты жоспарлау дағдыларын бағамдау
#19 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жоспарлау
Жұпта
•Топтағы бір әріптесінің сабақ жоспарын бағамдау.
Бүкіл топта
•Сабақты жоспарлау үдерісі қазіргі тәжірибеден
қалай ерекшеленеді?
19 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жоспарлау Жұпта •Топтағы бір әріптесінің сабақ жоспарын бағамдау. Бүкіл топта •Сабақты жоспарлау үдерісі қазіргі тәжірибеден қалай ерекшеленеді?
#20 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жеке жоспарлау
Жеке жұмыс
•Оқу жоспарының құрылымынан бір жұмыс бөлігін
таңдау және ықшамсабақ өткізуге арналған сабақ
жоспарын жазу
•Жоспарланған сабақта:
- оқу мақсаттарына бағдарланғанына;
- саралау қолданылғанына;
- бағалау мүмкіндіктері қарастырылғанына;
- бағалау мен қолданылатын тәсілдер музыкаға
бағдарланғанына көз жеткізіңіз.
20 слайд
4-күн, 3-сабақ. Сабақты жеке жоспарлау Жеке жұмыс •Оқу жоспарының құрылымынан бір жұмыс бөлігін таңдау және ықшамсабақ өткізуге арналған сабақ жоспарын жазу •Жоспарланған сабақта: - оқу мақсаттарына бағдарланғанына; - саралау қолданылғанына; - бағалау мүмкіндіктері қарастырылғанына; - бағалау мен қолданылатын тәсілдер музыкаға бағдарланғанына көз жеткізіңіз.
#21 слайд
4-күн, 3-сабақ. Пікір алмасу
Жұпта
•Мұғалімдер жұп болып өз жоспарларын
талқылайды:
- өздері өткізетін сабақтың тұтас тақырыптық
тарау бойынша оқытумен қалай байланысатынын
түсіндіреді;
- өз жоспарларын әрі қарай дамыту
мақсатында тәжірибелік ой-пікірлерді талқылау.
21 слайд
4-күн, 3-сабақ. Пікір алмасу Жұпта •Мұғалімдер жұп болып өз жоспарларын талқылайды: - өздері өткізетін сабақтың тұтас тақырыптық тарау бойынша оқытумен қалай байланысатынын түсіндіреді; - өз жоспарларын әрі қарай дамыту мақсатында тәжірибелік ой-пікірлерді талқылау.
#22 слайд
•Оқу жоспарының негізінде өз сабақ жоспарын
әзірлеу
•Таңдалған сабаққа қатысты белсенді оқуға
арналған оқу материалдарын іздеу және әзірлеу
•Мұғалімдердің сабақты жоспарлау қабілетін
бағамдау
4-күн, 4-сабақ. Ықшамсабақты жоспарлау :
Сабақ мақсаттары
22 слайд
•Оқу жоспарының негізінде өз сабақ жоспарын әзірлеу •Таңдалған сабаққа қатысты белсенді оқуға арналған оқу материалдарын іздеу және әзірлеу •Мұғалімдердің сабақты жоспарлау қабілетін бағамдау 4-күн, 4-сабақ. Ықшамсабақты жоспарлау : Сабақ мақсаттары
#23 слайд
4-күн, 4-сабақ. Ықшамсабақ дегеніміз не?
Ықшамсабаққа жаттығуды өткізушілер және оған кері
байланыс ұсынушылардың барлығы қатысады .
Әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін
орындауға және бақылаушы болуға кезек беріліп,
•«Мұғалімнің» оқыту қабілеті;
•«Оқушының» жаттығуды орындап, кері байланыс
ұсыну қабілеті;
•«Бақылаушының» ескертпелерін жазып, кері
байланыс ұсыну қабілеті қадағаланады.
23 слайд
4-күн, 4-сабақ. Ықшамсабақ дегеніміз не? Ықшамсабаққа жаттығуды өткізушілер және оған кері байланыс ұсынушылардың барлығы қатысады . Әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін орындауға және бақылаушы болуға кезек беріліп, •«Мұғалімнің» оқыту қабілеті; •«Оқушының» жаттығуды орындап, кері байланыс ұсыну қабілеті; •«Бақылаушының» ескертпелерін жазып, кері байланыс ұсыну қабілеті қадағаланады.
#24 слайд
4-күн, 4-сабақ. Сабақты жоспарлау
жөніндегі жеке жұмыс (2)
Ықшамсабақ: ойлану құралы
Оқушылардың нені біліп, істей біліп және түсінгенін қалайсыз?
Саралау – барлық
оқушылар туралы
ойлау
Бұған қалай қол жеткізбексіз?
Оқу мақсатына
жетуге көмектесетін
ресурстар мен
жаттығуларды
жоспарлау
Оны қайдан білесіз?
Ықшамсабақ – қай
кезде, қашан және
қалай араласу
керектігін білу үшін
жағдайды үнемі
бағалау.
Рефлексия.
24 слайд
4-күн, 4-сабақ. Сабақты жоспарлау жөніндегі жеке жұмыс (2) Ықшамсабақ: ойлану құралы Оқушылардың нені біліп, істей біліп және түсінгенін қалайсыз? Саралау – барлық оқушылар туралы ойлау Бұған қалай қол жеткізбексіз? Оқу мақсатына жетуге көмектесетін ресурстар мен жаттығуларды жоспарлау Оны қайдан білесіз? Ықшамсабақ – қай кезде, қашан және қалай араласу керектігін білу үшін жағдайды үнемі бағалау. Рефлексия.
#25 слайд
4-күн, 4-сабақ. Ресурстар
•Тапсырманы, идея мен жағдайды көрсететін ресурс
үлгілері;
•Көркемөнер туындылары – PowerPoint және/немесе
қағазға шығарылған көшірме;
•Бастапқы ресурстар, мысалы, алдын ала жазылған әуен;
•Музыкалық аспаптар;
•Кітаптар – каталог, әңгіме, суретті кітаптар;
•Интернет ресурстары, фильмдер (YouTube) (Pinterest)
•Сандық фотосурет жасауға арналған құралдар, видео,
ұялы құралдар;
•Компьютер техникасы/ бағдарламасы/ тақта
•Ойындар.
Мұғалімнің ресурстары:
25 слайд
4-күн, 4-сабақ. Ресурстар •Тапсырманы, идея мен жағдайды көрсететін ресурс үлгілері; •Көркемөнер туындылары – PowerPoint және/немесе қағазға шығарылған көшірме; •Бастапқы ресурстар, мысалы, алдын ала жазылған әуен; •Музыкалық аспаптар; •Кітаптар – каталог, әңгіме, суретті кітаптар; •Интернет ресурстары, фильмдер (YouTube) (Pinterest) •Сандық фотосурет жасауға арналған құралдар, видео, ұялы құралдар; •Компьютер техникасы/ бағдарламасы/ тақта •Ойындар. Мұғалімнің ресурстары:
#26 слайд
Қосымша оқуға ұсынылатын материалдар
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар
жинағы.
Мұғалімге арналған нұсқаулық. Mузыка мұғалімдеріне
ұсынылатын әдіс-тәсілдер.
Daubney, A. (to be published in 2015) 'How to plan for
Music' [Музыка сабағын қалай жоспарлайды] in
Learning Matters: Planning for the new National
Curriculum edited by Keira Sewell.
Glover, G. (2000) Children Composing 4–14 [4-14
жастағы музыка жазатын балалар] Routledge Falmer.
Chapter 7 – Musical Style: Children 10-14.
26 слайд
Қосымша оқуға ұсынылатын материалдар Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы. Мұғалімге арналған нұсқаулық. Mузыка мұғалімдеріне ұсынылатын әдіс-тәсілдер. Daubney, A. (to be published in 2015) 'How to plan for Music' [Музыка сабағын қалай жоспарлайды] in Learning Matters: Planning for the new National Curriculum edited by Keira Sewell. Glover, G. (2000) Children Composing 4–14 [4-14 жастағы музыка жазатын балалар] Routledge Falmer. Chapter 7 – Musical Style: Children 10-14.
шағым қалдыра аласыз













