ықшам сабақ

#1 слайд
ебиет
Оқу мақсаты: 5.А/И1.
Әдеби шығармадағы
екі нәрсені салыстыра
суреттеулер мен
қарама-қарсы
суреттеулерді табу
Пәнаралық байланыс:
өзін – өзі тану,
көркем еңбек.
Құндылықтар: Зайырлы
қоғам,жоғары руханият
құндылықтары негізінде
адамгершілікке,
қайырымдылыққа
тәрбиелеу,жауапкершілікті
сезіну. Бағалау критерийі: Кейіпкер
бойындағы ізгі қасиеттерді
қазіргі жомарт адамдармен
салыстырады, суреттеп
көрсетеді Сабақ мақсаты:
Ы.Алтынсариннің
«Атымтай жомарт»
әңгімесіндегі жомарттық
пен сараңдықты
салыстыру, қарама -қарсы
суреттеулерді табу.Алдыңғы білім:
Ы.Алтынсарин.«Қыпшақ
Сейітқұл», « Атымтай
жомарт» әңгімесіндегі
«Жомарттық-
қайырымдылық
тамшысы» Сабақтың тақырыбы:
Ы.Алтынсарин
“Атымтай жомарт “
“Жомарттық пен
сараңдық”5-сынып Әдебиет
ҰМЖ
2-бөлім: Тәрбиенің
қайнар бұлағы«Біз осы заманғы білім беру жүйесінсіз, әрі алысты барлап, кең
ауқымды ойлай білетін осы заманғы мұғалімдерсіз
инновациялық экономика құра алмаймыз» Н.Ә.Назарбаев.
Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады:
Сұрақтарға сенімді,еркін жауап бере алады.
Өз пікірін айта алады.
Пәнге қатысты термин сөздер: жомарт,жұмыс,
дәулет,жәрдем беру, төрт түрлі
себеп, еңбекпен табылған нан,сараңдық,жауыздық.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Жомарттық пен сараңдық сөздерінің мағынасын қалай
түсінесіңдер?
Біздің заманымызда Атымтайлар бар ма? Олар кімдер деп
ойлайсыңдар?Бегман Гауһар
№ 214 мектеп
1 слайд
ебиет Оқу мақсаты: 5.А/И1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу Пәнаралық байланыс: өзін – өзі тану, көркем еңбек. Құндылықтар: Зайырлы қоғам,жоғары руханият құндылықтары негізінде адамгершілікке, қайырымдылыққа тәрбиелеу,жауапкершілікті сезіну. Бағалау критерийі: Кейіпкер бойындағы ізгі қасиеттерді қазіргі жомарт адамдармен салыстырады, суреттеп көрсетеді Сабақ мақсаты: Ы.Алтынсариннің «Атымтай жомарт» әңгімесіндегі жомарттық пен сараңдықты салыстыру, қарама -қарсы суреттеулерді табу.Алдыңғы білім: Ы.Алтынсарин.«Қыпшақ Сейітқұл», « Атымтай жомарт» әңгімесіндегі «Жомарттық- қайырымдылық тамшысы» Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин “Атымтай жомарт “ “Жомарттық пен сараңдық”5-сынып Әдебиет ҰМЖ 2-бөлім: Тәрбиенің қайнар бұлағы«Біз осы заманғы білім беру жүйесінсіз, әрі алысты барлап, кең ауқымды ойлай білетін осы заманғы мұғалімдерсіз инновациялық экономика құра алмаймыз» Н.Ә.Назарбаев. Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады: Сұрақтарға сенімді,еркін жауап бере алады. Өз пікірін айта алады. Пәнге қатысты термин сөздер: жомарт,жұмыс, дәулет,жәрдем беру, төрт түрлі себеп, еңбекпен табылған нан,сараңдық,жауыздық. Талқылауға арналған сұрақтар: Жомарттық пен сараңдық сөздерінің мағынасын қалай түсінесіңдер? Біздің заманымызда Атымтайлар бар ма? Олар кімдер деп ойлайсыңдар?Бегман Гауһар № 214 мектеп
#2 слайд
•
Тапсырма бойынша
саралау.
•
Диалог негізінде саралау
•
Мақсат бойынша
саралау
•
Нәтиже немесе жауап
бойынша саралау
•
Оқушыға жеке қолдау
көрсету арқылы саралау•
«Концептуалды кесте»
әдісі
•
«Құнды пікір» әдісі
•
«Еркін жазу» әдісі •
Оқушыны жетістігін
мадақтау арқылы (керемет,
өте жақсы, жарайсын!)
•
«Басбармақ» әдісі арқылы
бағалау
•
«Екі жұлдыз, бір тілек»
әдісі
•
"Шолиер табақшасы" әдісі.БЕЛСЕНДІ ОҚУ ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ
БАҒАЛАУСАРАЛАУ ӘДІСТЕРІ
ҚБ-оқушылардың оқу
жетістіктерінің дамуы мен
өсуіне әсер ететін сабақ
барысындағы негізгі үдеріс.
(МАН 48бет)Саралап оқыту – мұғалім мен
оқушының ынтымақтастығын, оқыту
үдерісінің диалогтік, шығармашылық
сипатта қалыптасуын көздейтін
дидактикаық үдеріс.
(МАН 25 бет
Белсенді оқу – оқушының
белсенді қызметпен айналысу
арқылы ақпараттың мәнін
ұғынып, есе сақтап, қодана
алуын қамтамасыз ету.
(МАН 32 бет)
2 слайд
• Тапсырма бойынша саралау. • Диалог негізінде саралау • Мақсат бойынша саралау • Нәтиже немесе жауап бойынша саралау • Оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы саралау• «Концептуалды кесте» әдісі • «Құнды пікір» әдісі • «Еркін жазу» әдісі • Оқушыны жетістігін мадақтау арқылы (керемет, өте жақсы, жарайсын!) • «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау • «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі • "Шолиер табақшасы" әдісі.БЕЛСЕНДІ ОҚУ ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУСАРАЛАУ ӘДІСТЕРІ ҚБ-оқушылардың оқу жетістіктерінің дамуы мен өсуіне әсер ететін сабақ барысындағы негізгі үдеріс. (МАН 48бет)Саралап оқыту – мұғалім мен оқушының ынтымақтастығын, оқыту үдерісінің диалогтік, шығармашылық сипатта қалыптасуын көздейтін дидактикаық үдеріс. (МАН 25 бет Белсенді оқу – оқушының белсенді қызметпен айналысу арқылы ақпараттың мәнін ұғынып, есе сақтап, қодана алуын қамтамасыз ету. (МАН 32 бет)
#3 слайд
Ықшам сабақтың ықпалы
Мұғалім Оқушы
•
Оқушы білімін өмірлік
жағдаяттарда қолдана алады
•
Функционалдық сауаттылығы
артады.
•
Өзі қорытынды, шешім шығара
алады.
•
Алған білімін шығармашылық
тұрғыда қолдана алады
•
Сыни тұрғыда ойлай алады
•
Өмір бойы оқуға дайын болады . •
Тренер мен әріптестердің кері
байланысы маған оң әсерін тигізді
•
Алдыңғы білімді кейінгі біліммен
ұштастырамын
•
Мұғалім мен оқушының
арасындағы кері байланыс пен
жағымды оқу ахуалын
қалыптастырамын.
•
Белсенді әдіс-тәсілдерді қолданамын. “ Қазақтың қаны да бір, жаны да бір жолбасшысы – мұғалім”
М. Жұмабаев
3 слайд
Ықшам сабақтың ықпалы Мұғалім Оқушы • Оқушы білімін өмірлік жағдаяттарда қолдана алады • Функционалдық сауаттылығы артады. • Өзі қорытынды, шешім шығара алады. • Алған білімін шығармашылық тұрғыда қолдана алады • Сыни тұрғыда ойлай алады • Өмір бойы оқуға дайын болады . • Тренер мен әріптестердің кері байланысы маған оң әсерін тигізді • Алдыңғы білімді кейінгі біліммен ұштастырамын • Мұғалім мен оқушының арасындағы кері байланыс пен жағымды оқу ахуалын қалыптастырамын. • Белсенді әдіс-тәсілдерді қолданамын. “ Қазақтың қаны да бір, жаны да бір жолбасшысы – мұғалім” М. Жұмабаев
шағым қалдыра аласыз


