Ықшам сабақ
Ықшам сабақ

#1 слайд
Пәні: Әдебиеттік оқу 4-сынып
Тарау: Мәуелі бақ
Бөлім:Көңілді көктем жырлары
Сабақтың тақырыбы:
Баубек Бұлқышев «АНА»
Тілдік мақсат
Ана-мать-mother
Сабақтың мақсаты:
1. Баубек Бұлқышевтың «Ана»
мәтінімен таныстыру.
Мәтіннің мазмұнын ашу.
2. «Ана» мәтінін түсініп,
мәнерлеп оқуға дағдыландыру.
3. Аналарымызды құрметтеуге,
аялауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
Интерактивті тақта,
Б. Бұлқышевтың портреті,
нақыл сөздер, суреттер,
сызбалар, гүлдер
Сабақтың әдісі: Сын
тұрғысынан ойлау
технологиясы,
5 жолды өлең
стратегиясы, АКТ,
Бес бармақ әдісі. Таңда
таста
1 слайд
Пәні: Әдебиеттік оқу 4-сынып Тарау: Мәуелі бақ Бөлім:Көңілді көктем жырлары Сабақтың тақырыбы: Баубек Бұлқышев «АНА» Тілдік мақсат Ана-мать-mother Сабақтың мақсаты: 1. Баубек Бұлқышевтың «Ана» мәтінімен таныстыру. Мәтіннің мазмұнын ашу. 2. «Ана» мәтінін түсініп, мәнерлеп оқуға дағдыландыру. 3. Аналарымызды құрметтеуге, аялауға тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, Б. Бұлқышевтың портреті, нақыл сөздер, суреттер, сызбалар, гүлдер Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау технологиясы, 5 жолды өлең стратегиясы, АКТ, Бес бармақ әдісі. Таңда таста
#2 слайд
Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
2 слайд
Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз.
#3 слайд
1. Ұйымдастыру бөлімі
-Үй тапсырмасын сұрау (Таңда таста әдісі) Оқушылар стикерлерге
өткен тақырыптардан сұрақтар жазып бір біріне лақтырады сол
арқылы кімге қандай сұрақ түссе сол жауап береді.
(Топ басшыларына бағалау парақтарын үлестіріп беремін)
Оралхан Бөкейдің «Апамның астауы» әңгімесінің мазмұнын сұрау.
- «Апамның астауы» әңгімесіндегі апасына берген мінездемені айтады?
- Тегінде, ол кісі әңгімеге сараң - көп сөйлемейтін тек өз ісімен ғана жүретін,
қақ - соғы жоқ, инабатты жуас адам еді. Дүниеде өсек - аяң, қулық –
сұмдықты білмейтін, не болса тірі пенденің бетіне әй, сен сондайсың деп
қарамаған немесе тірі пендеге тілі тимеген, жарықтық ораза - намазы
бұзылмаған, таза да тәкәппар әйел еді.
- Өте жақсы балалар!
Оралхан Бөкей апасына деген сағынышын әдемілеп суреттесе, Баубек
Бұлқышев «Ана» туралы өз сезімін білдірген екен.
3 слайд
1. Ұйымдастыру бөлімі -Үй тапсырмасын сұрау (Таңда таста әдісі) Оқушылар стикерлерге өткен тақырыптардан сұрақтар жазып бір біріне лақтырады сол арқылы кімге қандай сұрақ түссе сол жауап береді. (Топ басшыларына бағалау парақтарын үлестіріп беремін) Оралхан Бөкейдің «Апамның астауы» әңгімесінің мазмұнын сұрау. - «Апамның астауы» әңгімесіндегі апасына берген мінездемені айтады? - Тегінде, ол кісі әңгімеге сараң - көп сөйлемейтін тек өз ісімен ғана жүретін, қақ - соғы жоқ, инабатты жуас адам еді. Дүниеде өсек - аяң, қулық – сұмдықты білмейтін, не болса тірі пенденің бетіне әй, сен сондайсың деп қарамаған немесе тірі пендеге тілі тимеген, жарықтық ораза - намазы бұзылмаған, таза да тәкәппар әйел еді. - Өте жақсы балалар! Оралхан Бөкей апасына деген сағынышын әдемілеп суреттесе, Баубек Бұлқышев «Ана» туралы өз сезімін білдірген екен.
#4 слайд
2. Негізгі бөлім:
- Жаңа сабақты түсіндіру
«Ана» деген сөзді кім қалай түсінеді? (оқушылардың ойларын сұрау )
Баубек Бұлқышев «Ана»
Автор туралы қысқаша мағлұматты оқушылар өздері үйден
дайындалып келеді.
Ассосация стратегиясына назар аударайық.- Ана туралы, ананың
қасиетін айта беретін болсақ, ол бір таусылмайтын жыр.
3.Оқулықпен жұмыс
Олай болса, Б. Бұлқышевтің Ана мәтініне көңіл аударайық,
оқушылар тізбектеп мәнерлеп оқып береді. Музыка
ырғағымен(«Көңіл толқыны» күйіне) мәтінді мәнерлеп оқиды
Мәтіндегі мына бір сөздерге назар аударайық.
4 слайд
2. Негізгі бөлім: - Жаңа сабақты түсіндіру «Ана» деген сөзді кім қалай түсінеді? (оқушылардың ойларын сұрау ) Баубек Бұлқышев «Ана» Автор туралы қысқаша мағлұматты оқушылар өздері үйден дайындалып келеді. Ассосация стратегиясына назар аударайық.- Ана туралы, ананың қасиетін айта беретін болсақ, ол бір таусылмайтын жыр. 3.Оқулықпен жұмыс Олай болса, Б. Бұлқышевтің Ана мәтініне көңіл аударайық, оқушылар тізбектеп мәнерлеп оқып береді. Музыка ырғағымен(«Көңіл толқыны» күйіне) мәтінді мәнерлеп оқиды Мәтіндегі мына бір сөздерге назар аударайық.
#5 слайд
І тапсырма.
«Ойлан,топтас-талқыла»
Мәтінді тізбектеп оқу
Кері байланыс.
Жасыл түс-сабақ қызықты болды.
Сары түс-өзіме қажетті ақпарат алдым.
Қызыл түс-тек өзгелерге көмектестім.
5 слайд
І тапсырма. «Ойлан,топтас-талқыла» Мәтінді тізбектеп оқу Кері байланыс. Жасыл түс-сабақ қызықты болды. Сары түс-өзіме қажетті ақпарат алдым. Қызыл түс-тек өзгелерге көмектестім.
#6 слайд
ІІ тапсырма. «Интервью»
тәсілі (Жеке жұмыс)
1 топ: 5 жолды өлең
2 топ: Ана туралы бір шумақ өлең,
3 топ мақал - мәтел айт.
4 топ эссе жазу
(топтар бір-бірін смайликтер арқылы
бағалайды)
6 слайд
ІІ тапсырма. «Интервью» тәсілі (Жеке жұмыс) 1 топ: 5 жолды өлең 2 топ: Ана туралы бір шумақ өлең, 3 топ мақал - мәтел айт. 4 топ эссе жазу (топтар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды)
#7 слайд
Ой толғаныс
•- «Ана»- мейірімді, сезімтал - тәрбиелейді,
жұбатады, үйретеді
• - Ана мейірімділікке үйретеді - шеше.
•Бізді барлық жақсылыққа жетелейтін ол
біздің анамыз екен.
7 слайд
Ой толғаныс •- «Ана»- мейірімді, сезімтал - тәрбиелейді, жұбатады, үйретеді • - Ана мейірімділікке үйретеді - шеше. •Бізді барлық жақсылыққа жетелейтін ол біздің анамыз екен.
#8 слайд
Қорытынды бөлім
Оқушылар аналарына арнап тілектер жазады
(дайын стикерлерге сосын оларды тақта жабыстырады)
8 слайд
Қорытынды бөлім Оқушылар аналарына арнап тілектер жазады (дайын стикерлерге сосын оларды тақта жабыстырады)
#9 слайд
Бағалау
9 слайд
Бағалау
#10 слайд
Үй тапсырмасы
Б. Бұлқышев «Ана» мәтінін мазмұндау
«Ана» тақырыбына шағын шығарма жазу.
10 слайд
Үй тапсырмасы Б. Бұлқышев «Ана» мәтінін мазмұндау «Ана» тақырыбына шағын шығарма жазу.
шағым қалдыра аласыз













