|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің отбасым және достарым |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 18 |
100 көлемінде ауызша қосу жəне азайту. /Үй жұмыстары |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.6. Екі таңбалы сандарды: 40+17, 57–40; 57-40; 35±12 түріндегі өрнектерді ондықтан аттамай ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайтуды орындай алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайту тəсіліне мысалдар келтіреді. Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмалар орындай алады. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Өткен тақырыпты қайталау «Сан құра» әдісі арқылы өтеді. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -4ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -16 бірліктен тұратын санды құр. Тсс - Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Дөңгелек ондықтарды ата. -Жаңа құрғанымыз қандай сандар? -Ендеше бүгінгі сабағымызда дөңгелек ондықтар мен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеміз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандарды құрады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Түсіндір» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалардың әрқайсысы көрсетілген қосындыны алуы үшін карточкаларды жинауы қажет. Қалай орындалатынын түсіндір. 12=7+5 12=6+6 12=4+8 12=9+3 14=7+7 14=5+9 14=6+8 16=8+8 16=7+9 Ә) Есепте. 14+2=16 16-2=14 17+2=19 19-2=17 тсс 40+34=(40+30)+4=74 74-40=(70-40)+4=34
Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. 98-2=90+(8-2)=96 98-20=(90-20)+8=78 67см-2см=60см+(7см-2см)=65см тсс 9дм3см-6дм=(9дм-6дм)+3см=3дм3см |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқып, орындайды. Дескриптор: - Бірліктерге бірліктерді қосып-азайтатынын түсіндіреді. - Тексере отырып есептейді. - Ондықтарға ондықтарды қосып-азайтатынын түсіндіреді. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады .А) Оқушы түсіндіре отырып өрнектің мәнін табады. Дескриптор: - Түсіндіре отырып өрнектердің мәнін есептейді. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4- тапсырма: ЖЖ «Есепті шығар» |
Дескриптор: 1. Берілген есептің шартын құрастырады; 2. Шартына қарап есепті шығарады; 3. Бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Рефлексия жасайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
100 көлеміндегі сандарды қосу және азайту тақырыбына ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің отбасым және достарым |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 18 |
100 көлемінде ауызша қосу жəне азайту. /Үй жұмыстары |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.6. Екі таңбалы сандарды: 40+17, 57–40; 57-40; 35±12 түріндегі өрнектерді ондықтан аттамай ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайтуды орындай алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу, азайту тəсіліне мысалдар келтіреді. Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмалар орындай алады. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Өткен тақырыпты қайталау «Сан құра» әдісі арқылы өтеді. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -4ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -16 бірліктен тұратын санды құр. Тсс - Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Дөңгелек ондықтарды ата. -Жаңа құрғанымыз қандай сандар? -Ендеше бүгінгі сабағымызда дөңгелек ондықтар мен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеміз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандарды құрады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Түсіндір» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалардың әрқайсысы көрсетілген қосындыны алуы үшін карточкаларды жинауы қажет. Қалай орындалатынын түсіндір. 12=7+5 12=6+6 12=4+8 12=9+3 14=7+7 14=5+9 14=6+8 16=8+8 16=7+9 Ә) Есепте. 14+2=16 16-2=14 17+2=19 19-2=17 тсс 40+34=(40+30)+4=74 74-40=(70-40)+4=34
Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. 98-2=90+(8-2)=96 98-20=(90-20)+8=78 67см-2см=60см+(7см-2см)=65см тсс 9дм3см-6дм=(9дм-6дм)+3см=3дм3см |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқып, орындайды. Дескриптор: - Бірліктерге бірліктерді қосып-азайтатынын түсіндіреді. - Тексере отырып есептейді. - Ондықтарға ондықтарды қосып-азайтатынын түсіндіреді. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады .А) Оқушы түсіндіре отырып өрнектің мәнін табады. Дескриптор: - Түсіндіре отырып өрнектердің мәнін есептейді. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4- тапсырма: ЖЖ «Есепті шығар» |
Дескриптор: 1. Берілген есептің шартын құрастырады; 2. Шартына қарап есепті шығарады; 3. Бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Рефлексия жасайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


