|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам мен сусын. Дені саудың-жаны сау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 сабақ. 11-ден 20-ға дейінгі сандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.1.1.1** 11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
11-ден 20-ға дейінгі сандарды білетін болады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Доп лақтыру» ойыны 10-ға дейін және 100-ге дейін бүтін ондықтармен тура және кері санау. Мұғалім оқушыларды жарыстыруына болады. Жылдам кері санайтын оқушыларды, бір сан тастап тура және кері санайтын оқушыларды мақтауына болады. Тақырыпты ашу «Ретін тап» ойыны Оқушылардан 11-ден 20-ға дейінгі сандарды ретімен қойып шығуын сұрау Тақырыпты хабарлау Жаңа тақырып 1-тапсырма Көгөніс пен жеміс адамның денсаулығы үшін пайдалы. Көгөністерді өсу ретімен айт. Жемістерді кему ретімен айт.
2-тапсырма Бұл сандардың ұқсастығы мен айырмашылығы неде? 1, 7, 2 11, 17, 20 Оқушыларға сандарды оқып шығуды ұсынады. Бірінші қатардағы сандардың жазылымында тек бір таңба бар. Екінші қатардағы сандардың жазылымында екі цифр бар. Яғни, осы сандарды жазуда біз екі таңбаны – екі цифрды жазуды пайдаланамыз. Сондықтан да, бірінші тұрған сандар - біртаңбалы сандар, ал екінші тұрған сандар – екітаңбалы сандар деп аталады. ЕБҚ «Адасқан сандар» ойыны Араласқан сандарды ретімен қой. Бір таңбалы сандарды бөлек, екі таңбалы сандарды бөлек жина ЕҚБ Мына амалды орында 11+8=19 15-3=12 18-5=13 14+6=20 3-тапсырма 11-ден 20-ға дейінгі сандардың атауын оқы. Олар қалай құрылған? 12 бұл – 10 және 2.... 20 бұл – 10 және 10... «Би алаңы» ойыны Музыкамен ілесіп би билейді 4-тапсырма Теңдеулерді шеш Х+20=90 80-у=30 х-70=10 Х=90-20 у=80-30 х=70+10 Х=70 у=50 х=80
70+20=90 80-50=30 80-70=10 90=90 30=30 10=10 5-тапсырма Жемістер мен көгөністердегі сандардың орналасу заңдылығын анықта. Бірінші қатарда 11-ден 20-ға дейінгі жұп сандар өсу ретімен жазылған. Екінші қатарда 11-ден 20-ға дейінгі тақ сандар өсу ретімен жазылған. Өздеріне осындай сан қатарын құруды ұсынады. Оқушылар әртүрлі сан қатарын ұсынады. 1) 20, 18, 16, 14, 12. 2) 10, 13, 16, 19. 3) 19, 17, 15, 13, 11. ҚЖ: «Қандай сан жасырынды?» ойыны Екі санның ортасында, мысалы 12 мен 14 ортасында 13 саны тұрғанын таптырып ойнату. Кері байланыс «Жемістер кәрзеңкесі» әдісі
|
Жаңа тоқсанға сәттілік тілеп, жақсы тілектер айтады Сандарды тура және кері санайды Ойын ойнайды Өсу ретімен және кему ретімен санайды Оқушылар осы сандарды салыстырады, олардың бір-бірінен айырмашылығын табады. Ойын ойнайды Амалды орындайды Санның құрамын анықтап үйренеді Би билейді Теңдеулерді шешеді Заңдылықты анықтайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Сандарды тура және кері санайды Бүтін ондықтарды біледі, қолданады «Әуе шарлары» әдісі арқылыы мадақтап отыру
Дескриптор: 11-ден 20-ға дейін санай алады Олардың реттік санын біледі Дескриптор: Көгөністерді өсу ретімен айт.ады Жемістерді кему ретімен айтады. Дескриптор: Сандарды салыстырады, олардың бір-бірінен айырмашылығын табады. Екі таңбалы сандардың жазылуымен танысады. Біртаңбалы сандар мен екітаңбалы сандардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтайды. Тамаша!
Керемет! Дескриптор: 11-ден 20-ға дейінгі сандардың атауын оқиды Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Тағам мен сусын. Дені
саудың-жаны сау. Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №101 сабақ. 11-ден 20-ға
дейінгі сандар Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 11.1.1.1** 11-20 көлемінде
тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын
анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі
сандарды оқу, жазу және салыстыру; Сабақтың
мақсаты 11-ден 20-ға дейінгі сандарды
білетін болады Құндылықтар Талап: ізденімпаз,жасампаз
ұрпақ Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау «Доп лақтыру»
ойыны 10-ға дейін және 100-ге дейін
бүтін ондықтармен тура және кері санау. Мұғалім оқушыларды
жарыстыруына болады. Жылдам кері санайтын оқушыларды, бір сан
тастап тура және кері санайтын оқушыларды мақтауына
болады. Тақырыпты
ашу «Ретін тап»
ойыны Оқушылардан 11-ден 20-ға
дейінгі сандарды ретімен қойып шығуын
сұрау Тақырыпты
хабарлау Жаңа
тақырып 1-тапсырма Көгөніс пен жеміс адамның
денсаулығы үшін пайдалы. Көгөністерді өсу ретімен айт. Жемістерді
кему ретімен айт. 2-тапсырма Бұл сандардың ұқсастығы мен
айырмашылығы неде? 1, 7, 2 11, 17,
20 Оқушыларға сандарды оқып
шығуды ұсынады. Бірінші қатардағы сандардың
жазылымында тек бір таңба бар. Екінші қатардағы сандардың
жазылымында екі цифр бар. Яғни, осы сандарды жазуда біз екі таңбаны
– екі цифрды жазуды пайдаланамыз. Сондықтан да, бірінші тұрған
сандар - біртаңбалы сандар, ал екінші тұрған сандар – екітаңбалы
сандар деп аталады. ЕБҚ «Адасқан сандар»
ойыны Араласқан сандарды ретімен
қой. Бір таңбалы сандарды бөлек, екі таңбалы сандарды бөлек
жина ЕҚБ Мына амалды
орында 11+8=19 15-3=12 18-5=13 14+6=20 3-тапсырма 11-ден 20-ға дейінгі сандардың
атауын оқы. Олар қалай құрылған? 12 бұл – 10 және
2.... 20 бұл – 10 және
10... «Би алаңы»
ойыны Музыкамен ілесіп би
билейді 4-тапсырма Теңдеулерді
шеш Х+20=90 80-у=30
х-70=10 Х=90-20 у=80-30
х=70+10 Х=70 у=50
х=80 70+20=90 80-50=30
80-70=10 90=90 30=30
10=10 5-тапсырма Жемістер мен көгөністердегі
сандардың орналасу заңдылығын анықта. Бірінші қатарда 11-ден 20-ға
дейінгі жұп сандар өсу ретімен жазылған. Екінші қатарда 11-ден 20-ға
дейінгі тақ сандар өсу ретімен жазылған. Өздеріне осындай сан қатарын
құруды ұсынады. Оқушылар әртүрлі сан қатарын
ұсынады. 1) 20, 18, 16, 14,
12. 2) 10, 13, 16,
19. 3) 19, 17, 15, 13,
11. ҚЖ: «Қандай сан жасырынды?»
ойыны Екі санның ортасында, мысалы
12 мен 14 ортасында 13 саны тұрғанын таптырып
ойнату. Кері
байланыс «Жемістер кәрзеңкесі»
әдісі Жаңа тоқсанға сәттілік тілеп,
жақсы тілектер айтады Сандарды тура және кері
санайды Ойын
ойнайды Өсу ретімен және кему ретімен
санайды Оқушылар осы сандарды
салыстырады, олардың бір-бірінен айырмашылығын
табады. Ойын
ойнайды Амалды
орындайды Санның құрамын анықтап
үйренеді Би
билейді Теңдеулерді
шешеді Заңдылықты
анықтайды Ойын
ойнайды Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! Дескриптор: Сандарды тура және кері
санайды Бүтін ондықтарды біледі,
қолданады «Әуе шарлары» әдісі арқылыы
мадақтап отыру Дескриптор: 11-ден 20-ға дейін санай
алады Олардың реттік санын
біледі Дескриптор: Көгөністерді өсу ретімен
айт.ады Жемістерді кему ретімен
айтады. Дескриптор: Сандарды салыстырады, олардың
бір-бірінен айырмашылығын табады. Екі таңбалы сандардың
жазылуымен танысады. Біртаңбалы сандар мен екітаңбалы сандардың
ұқсастығы мен айырмашылығын
анықтайды. Тамаша! Керемет! Дескриптор: 11-ден 20-ға дейінгі сандардың
атауын оқиды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















