Тақырып бойынша 16 материал табылды

10 2 тоқсан Пайдаланушы функциялары мен процедуралары

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сынып 2 тоқсан 1 сабақ ҚМЖ Пайдаланушы функциялары мен процедуралары
Материалдың қысқаша нұсқасы

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бөлім:

Алгоритмдеу және программалау

Педагогтің аты-жөні

Аманжол Қарақат Аманжолқызы

Күні:


Сынып:

10

Сабақтың тақырыбы

Пайдаланушы функциялары мен процедуралары

Оқу мақсаты:

10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу

Сабақтың мақсаты:

Процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазады



Сабақтың кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

5 минут

Оқушылармен амандасу

Оқушылар түгендеу

«Серпілген сұрақтар » әдісі арқылы алдыңғы білімді еске түсіре отырып жаңа тақырыпт ашу

Инструменталды программаларға қандай программалар жатады ?

Инструменталды программаларға қандай программалар жатады ?

  • Инструменталды программаларға қандай программалар жатады ?

  • Python программалау тілінің мәліметті енгізу және шығару функциялары қандай ?

  • Олар программада не үшін қолданылады ?

Python  программалау тілінің мәліметті енгізу және шығару функциялары қандай ?

Сабақ тақырыбы айдаланушы функциялары мен процедуралары.

Сабақ мақсаты:процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу

Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу

«жарайсың» «жақсы» мадақтау сөздерін қолдану

Презентация (1 слайдтар)

Жаңа сабақ

5 минут
















10 минут

Жаңа сабақты түсіндіру

Процедура арнайы программаларды  орындайтын  ішкі программа. Яғни белгілі бір әрекеттерді орындау үшін алдын ала бекітілген атау бойынша шақырып орындалатын программаның тәуелсіз бөлігі.



1 мысал


2 мысал


Жаңа тақырыпты меңгеру


Презентация (2 слайдтар)

Практикум




Әр тапсырмаға

5 минут















5 минут









5 минут




1 тапсырма


2 тапсырма


3 Тапсырма




1 дескриптор

дескриптор:

  •  процедура құрады және шақырады (1 балл)

  • if фукнциясын қолданады(1 балл)

  • Нәтиженің дұрыстығы(1балл)

2 тапсырма

дескриптор:

  •  процедура құрады және шақырады (1 балл)

  • if фукнциясын қолданады(1 балл)

  • Нәтиженің дұрыстығы(1балл)

Дескриптор 3тапсырма

фпрограмма құрады (1 балл)

  • процедура құрады және шақырады (1 балл)

  • қалдықпен бөлу және қалдықсыз бөлу функциясын қолдану(1 балл)

  • есептің берілгенін сөз түрінде ұсынады (1балл)

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация (11-12 слайдтар)

Бекіту

5 минут

Тақырыпты меңгергенін анықтау

QUIZIZ платформасы арқылы тақырыпты бекіту тестін алу

Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация (10 слайдтар)

Қорытынды

Үй жұмысы

Сабақты қорытындылау, рефлексия,







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.10.2024
122
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11