|
Сынып:4«Б» |
Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10,100,1000 сандарына қалдықпен бөлу. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Көптаңбалы санды бір таңбалы санға көбейтіп,бөле алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Көптаңбалы сандарды көбейте отырып,өз ойын дәлелдейді. Кейбір оқушылар орындай алады: 10-100 көбейтіндісін ойша қосу арқылы,ауызша есептейді.
|
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Оқушыларды ынтымақтастыққа ,жеке,жұптық,топтық жұмыстар арқылы бір-біріне қолдау көрсету. |
|
Пәнаралық байланыс:
|
Музыка,көркем еңбек, дүниетану,ана тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары:
|
Көрнекіліктер.
|
|
Тілдік құзыреттілік: |
Бөлінгіш,бөлгіш. |
|
Сабақтың барысы:
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сыныпты түгендеу ,назарларын сабаққа аударту |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері.Сыни тұрғыдан ойлау және әдіс тәсілдері. |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Ресурстар |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
1.Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер «Жүректен-жүрекке"әдісі арқылы сабақты бастау. |
|
Ертеңгілік шеңберді орындайды. |
|
|
1-минут |
Т.Б жақсы тілектер тілеу. |
Шаттық шеңбері «Жүректің суреті" |
|
|
|
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою: 2минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыпты бір қайталау. |
Кім жыллам?! |
Үй тапсырмасын оқиды. |
|
|
Миға шабуыл 10минут |
Есептеулерді қара. «Есіңде сақта» Санды 10-ға (100-ге,1000-ға,10.000ға,1.0000000ға)бөлуді есіңе түсір. |
«Ойлан,зертте,қолдан"әдісі «Есіңде сақта» |
Есептерді шығарады. |
|
|
5-минут |
1-есеп Орында және тексер. 1410:10= 4658:1000= 60412:10000= 21520:10= |
|
Қалай шығарылуын түсіндіреді. |
|
|
Шығармашылық жұмыс 7минут |
Сергіту сәті: «Менің есімім" 2-тапсырма Жұптық жұмыс |
|
Мұғалім сергіту сәтін орындау ережелерін түсіндіреді.Оқушылар орындайды. |
|
|
1-минут |
|
|
Мәтіндіі есепті түсінеді.Шығарады |
|
|
|
Әуе рейсіне 2 отбасы тіркелді.Бір отбасында 5 адам,Ал екінші де 4 адам бар.Олардың әрқайсысы жүк бөліміне 2 шабадан тапсырды.Егер бір шабадан 12 кг тартатын болса,барлық дүк канша кг болды? Ә-сын шығару |
|
Мәтіндік есепті шығарады. |
|
|
|
5-6 тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 8-тапсырма Үш ағайынды жаңғақтарды қалай бөлуге болатынын ойластыруда.Арман былай дед:Егер әрқайсысымыз 8-жаңғақтан алатын болсақ еуі артық қалады.Ал 9 жаңғақтан алатын болсақ 1-еуі жетпей қалады. Үстелде неше жаңғақ бар? |
|
6-тапсырманы өткен тақырыптар бойынша түсіндіреді.Жұмыстар жүргізеді. Мәтіндік есептің шығару жолын көрсетеді |
|
|
1 минут |
РЕФЛЕКСИЯ «Білдім Білмедім Білгім келеді»әдісі |
Стикерлер |
Стикерлер таратады. |
|
4 «Б»сынып
Тақта
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10-ға,100-ге,1000-ға қалдықпен бөлу
10-ға,100-ге,1000-ға қалдықпен бөлу
|
Сынып:4«Б» |
Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10,100,1000 сандарына қалдықпен бөлу. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Көптаңбалы санды бір таңбалы санға көбейтіп,бөле алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Көптаңбалы сандарды көбейте отырып,өз ойын дәлелдейді. Кейбір оқушылар орындай алады: 10-100 көбейтіндісін ойша қосу арқылы,ауызша есептейді.
|
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Оқушыларды ынтымақтастыққа ,жеке,жұптық,топтық жұмыстар арқылы бір-біріне қолдау көрсету. |
|
Пәнаралық байланыс:
|
Музыка,көркем еңбек, дүниетану,ана тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары:
|
Көрнекіліктер.
|
|
Тілдік құзыреттілік: |
Бөлінгіш,бөлгіш. |
|
Сабақтың барысы:
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сыныпты түгендеу ,назарларын сабаққа аударту |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері.Сыни тұрғыдан ойлау және әдіс тәсілдері. |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Ресурстар |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
1.Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер «Жүректен-жүрекке"әдісі арқылы сабақты бастау. |
|
Ертеңгілік шеңберді орындайды. |
|
|
1-минут |
Т.Б жақсы тілектер тілеу. |
Шаттық шеңбері «Жүректің суреті" |
|
|
|
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою: 2минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыпты бір қайталау. |
Кім жыллам?! |
Үй тапсырмасын оқиды. |
|
|
Миға шабуыл 10минут |
Есептеулерді қара. «Есіңде сақта» Санды 10-ға (100-ге,1000-ға,10.000ға,1.0000000ға)бөлуді есіңе түсір. |
«Ойлан,зертте,қолдан"әдісі «Есіңде сақта» |
Есептерді шығарады. |
|
|
5-минут |
1-есеп Орында және тексер. 1410:10= 4658:1000= 60412:10000= 21520:10= |
|
Қалай шығарылуын түсіндіреді. |
|
|
Шығармашылық жұмыс 7минут |
Сергіту сәті: «Менің есімім" 2-тапсырма Жұптық жұмыс |
|
Мұғалім сергіту сәтін орындау ережелерін түсіндіреді.Оқушылар орындайды. |
|
|
1-минут |
|
|
Мәтіндіі есепті түсінеді.Шығарады |
|
|
|
Әуе рейсіне 2 отбасы тіркелді.Бір отбасында 5 адам,Ал екінші де 4 адам бар.Олардың әрқайсысы жүк бөліміне 2 шабадан тапсырды.Егер бір шабадан 12 кг тартатын болса,барлық дүк канша кг болды? Ә-сын шығару |
|
Мәтіндік есепті шығарады. |
|
|
|
5-6 тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 8-тапсырма Үш ағайынды жаңғақтарды қалай бөлуге болатынын ойластыруда.Арман былай дед:Егер әрқайсысымыз 8-жаңғақтан алатын болсақ еуі артық қалады.Ал 9 жаңғақтан алатын болсақ 1-еуі жетпей қалады. Үстелде неше жаңғақ бар? |
|
6-тапсырманы өткен тақырыптар бойынша түсіндіреді.Жұмыстар жүргізеді. Мәтіндік есептің шығару жолын көрсетеді |
|
|
1 минут |
РЕФЛЕКСИЯ «Білдім Білмедім Білгім келеді»әдісі |
Стикерлер |
Стикерлер таратады. |
|
4 «Б»сынып
Тақта
шағым қалдыра аласыз













