10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау.

Материал туралы қысқаша түсінік
10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы реттік нөмірін анықтау.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы: 10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау.

Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп

Күні.

Мұғалімнің аты-жөні: Б.К.Аханова

СЫНЫП: 1

Қатысқандар: 18

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

1.1.1.2 10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы реттік нөмірін анықтау.

Бағалау критерийлері

10-ға дейінгі сандарды тура және кері санауды біледі.

Натурал сандар қатарындағы реттік нөмерін анықтайды.

Ойлау деңгейлері

Білу

Түсіну





Тілдік мақсат

Реттік нөмерлер, кері санау, натурал сандар

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:бір-один-one ,екі-два-two, үш-три-tree



Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Он санының алдындағы және кейінгі санды ата

  • Он саны неше таңбалы сан?

  • Натурал сандарды ата?


Не себепті он санын екі орынды сан деп ойлайсың?

ишара: Геометриялық фигуралар

Алдыңғы оқу:

10-ға дейінгі сандарды санау, оқу,жазу

«Ыстық орындық» аркылы тиянақтау ,санау, атау, ажырату


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

35 минут

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурс-тар

Дерек-көздер

Басы

5минут

Геометриялық фигуралар таратып, әр оқушыға өз қолдарындағы фигурамен бірдей фигура ұстап тұрған оқушылармен бірігуді ұсыну.

Қандай фигуралар тобы құрылғанын сұрау.Қандай белгісіне қарап біріккенін сұрау.

Үшбұрыш,төртбұрыш ,дөңгелек

Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді

Shape3 Shape2 Shape1

Дерек көздері:

Салыстырусанау,сөз тіркестерін пайдалану,салу.


Ортасы

10минут

Тапсырмалар: Оқушылардың санау туралы білім деңгейін анықтау үшін 10 көлемінде тура және кері санауға санамақ, өлең, әндерді қолдану. Бізді қоршаған ортадан заттар мен олардың мөлшерін санын өз бетінше сәйкестендіруді ұсыну.

Он оқушыны тақтаға шығарып, оларды бір қатарға тұрғызып қалған оқушыларға оларды санату.

«Кім бірінші тұр?(оқушының атын атап) санау бойынша нешінші болады?(ең соңғы тұрған оқушының атын атап )»Санау бойынша нешінші тұр?» деп сұрау.Барлық оқушыны ретімен санауды ұсыну.

Біз соңғы санауда реттік санауды қолдандық, яғни ретімен санадық.




Бағалау критерийлері

10-ға дейінгі сандарды тура және кері санауды біледі.

Натурал сандар қатарындағы реттік нөмерін анықтайды.

Дескриптор

натурал сандар қатарындағы санның орнын анықтауды және оның реттік нөмірін атайды, біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен (нүктелер жиынымен, таяқшалармен жәнек т.б.) көрсете алады.Ағылшынша 1-10дейін санай алады.



10 мин Тапсырмалар:

. Оқулықтағы иллюстрациямен жұмыс.

. Айжан сөреден бес кітап алды.

. Кітаптарды ретімен санап көрейік.

. Оқушыларға қол саусақтарын санату.(өйткені бұл есептеудің ондық жүйелерінің негізі)

Көңілді клоундар

. Клоундардың әрқайсысының тұрған реттік санын табу.

. Өз үйлеріңнің мекен жайын білесіңдер ме?





Бағалау критериилері

10-ға дейінгі сандарды тура және кері санауды біледі.

Натурал сандар қатарындағы реттік нөмерін анықтайды.

Дескриптор

натурал сандар қатарындағы санның орнын анықтауды және оның реттік нөмірін атайды, біртаңбалы сандарды түрлі тәсілдермен (нүктелер жиынымен, таяқшалармен жәнек т.б.) көрсете алады.



«А» қабілетті оқушы

«С» үлгерімі төмен оқушы

ТАМАША


ЖАҚСЫ


ҚАЛЫПТЫ

Оқушыларды жылдамдыққа,есте сақтауға баулу.Суретпен жұмыс,топтық жұмыста ынтымақтастық атмосферасын құру.



Қосымша мəліметтер: санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер,т.б










Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?


Сабаққа белсенді қатысады

Тыңдау мәдениетін сақтайды

Тапсырмалар деңгейлеріне сай

Уақытты тиімді пайдаланды

Алдыңғы оқуға «Ыстық орындық» тәсілін қолдандым. Себебі,сұрақ-жауап арқылы оқушыларды толық қамтыдым.



Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз

1. Геометриялық фигураларды пайдалану арқылы топқа бөлу.

2. Санамақ, өлең, әндерді қолдану.


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?

1.Ойындар

2. Санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер,т.б


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?


Оқушыларды математикалық тілде сөйлеуге үйретуді ескердім.



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.02.2018
635
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі