|
Пән: Күні: Сынып: 1 ҰМЖ бөлімі: |
Математика 1А бөлім - Сандар мен цифрлар |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
«Атамекен орта мектебі» КММ |
||
|
Сабақ тақырыбы |
10 санын қалай алуға болады? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға сан құрамы туралы білімдеріне сүйене отырып, бір таңбалы сандарды қосу мен азайтуды, қосу және азайту амалдарының компоненттерін үйрету. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
қосу амалы туралы біледі; азайту амалы туралы біледі; сөйлеу барысында қосу және азайту компо-ненттерін қолданады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
қосылғыш; қосынды; қосындының мәні; азайғыш; азайтқыш; айырма; айырманың мәні. |
||||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Бастапқы білім |
Тура және кері ретпен санау. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбер |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Қосып көр. Жұптық жұмыс Оқушыларға бірінші суретке қарауды сұраңыз. Неше сары балапан бар? Неше қара балапан?
Жауабы:а) 4 + 2 = 6; ә) 5 + 3 = 8; б) 4 + 5 = 9. Азайтып көр.Топтық жұмыс Жауаптарын парақтарға жаздыру.
Жауабы: 8 – 3 = 5, 7 – 5 = 2, 6 – 4 = 2, 7 – 2 = 5 Орындап көр. Жұппен жұмыс Қосуға берілген мысалға азайтумен орындалатын мысал құрастыру Жауабы:6 + 3 = 9, 7 + 3 = 10, 9 – 6 = 3, 10 – 7 = 3, 9 – 3 = 6, 10 – 3 = 7. Шығарып көр. Топпен жұмыс. Сурет бойынша тапсырма құрастыртып, оны беттерге жазғызу. Одан кейін топтарға өзара тексеру жасау үшін, шешімдерін бір-бірімен алмастыруды ұсыну. Жауабы: 3 + 4 = 7. |
Суреттер 1-ден,10-ға дейінгі сандар Суреттер |
|||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Жұмыс дәптерімен жұмыс 37,38,39-жұмыс парағы Қосу амалына мысалдар құрастыр және шығар Жауабы:4+2=6, 2+5=7, 3+2=5, Түсіп қалған сандарды қой Жауабы:9 – 6 = 3, 8 – 3 = 5, 10 – 5 = 5, 7 – 2 = 5. Дескриптор: - Қосу амалында сандар қалай аталады? — Азайту амалында сандар қалай аталады? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер |
|||
|
Дифференциация Саралау-шығарып көр,орындап көр тапсырмаларында ұсыну |
Бағалау « Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау |
Қауіпсіздік Ұжымда, топта,жұпта жұмыс жасауда абайлы болуға шақыру |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 санын қалай алуға болады?
10 санын қалай алуға болады?
|
Пән: Күні: Сынып: 1 ҰМЖ бөлімі: |
Математика 1А бөлім - Сандар мен цифрлар |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
«Атамекен орта мектебі» КММ |
||
|
Сабақ тақырыбы |
10 санын қалай алуға болады? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға сан құрамы туралы білімдеріне сүйене отырып, бір таңбалы сандарды қосу мен азайтуды, қосу және азайту амалдарының компоненттерін үйрету. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
қосу амалы туралы біледі; азайту амалы туралы біледі; сөйлеу барысында қосу және азайту компо-ненттерін қолданады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
қосылғыш; қосынды; қосындының мәні; азайғыш; азайтқыш; айырма; айырманың мәні. |
||||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Бастапқы білім |
Тура және кері ретпен санау. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбер |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Қосып көр. Жұптық жұмыс Оқушыларға бірінші суретке қарауды сұраңыз. Неше сары балапан бар? Неше қара балапан?
Жауабы:а) 4 + 2 = 6; ә) 5 + 3 = 8; б) 4 + 5 = 9. Азайтып көр.Топтық жұмыс Жауаптарын парақтарға жаздыру.
Жауабы: 8 – 3 = 5, 7 – 5 = 2, 6 – 4 = 2, 7 – 2 = 5 Орындап көр. Жұппен жұмыс Қосуға берілген мысалға азайтумен орындалатын мысал құрастыру Жауабы:6 + 3 = 9, 7 + 3 = 10, 9 – 6 = 3, 10 – 7 = 3, 9 – 3 = 6, 10 – 3 = 7. Шығарып көр. Топпен жұмыс. Сурет бойынша тапсырма құрастыртып, оны беттерге жазғызу. Одан кейін топтарға өзара тексеру жасау үшін, шешімдерін бір-бірімен алмастыруды ұсыну. Жауабы: 3 + 4 = 7. |
Суреттер 1-ден,10-ға дейінгі сандар Суреттер |
|||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Жұмыс дәптерімен жұмыс 37,38,39-жұмыс парағы Қосу амалына мысалдар құрастыр және шығар Жауабы:4+2=6, 2+5=7, 3+2=5, Түсіп қалған сандарды қой Жауабы:9 – 6 = 3, 8 – 3 = 5, 10 – 5 = 5, 7 – 2 = 5. Дескриптор: - Қосу амалында сандар қалай аталады? — Азайту амалында сандар қалай аталады? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер |
|||
|
Дифференциация Саралау-шығарып көр,орындап көр тапсырмаларында ұсыну |
Бағалау « Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау |
Қауіпсіздік Ұжымда, топта,жұпта жұмыс жасауда абайлы болуға шақыру |
|||
шағым қалдыра аласыз
















