Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
III БӨЛІМ. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердіғұлова Маржан Жұмабайқызы |
|
Күні: |
13.02.2025 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғашқы ұстаз» повесі. (175-184 беттер) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
«Алғашқы ұстаз» повесіндегі көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
|
Оқушылар бір -біріне жақсы сөздер айтады |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
«Ой түрткі» 3-5 мин |
Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
«Адамзаттың Айтматовы» дегенді қалай түсінесіз? Қойылған сұрақтарға өз пікірлерін білдіре отырып жауап береді. |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. мин. 15-20 мин |
1-тапсырма бойынша нұсқаулық беремін «Дүйсеннің мектебі» |
Бөлімді оқиды. Сөздікпен жұмыс жасайды Шұрқырау Жарғақ Қаратабан Мизам Жатақ Мазмұн тезисін жазады |
Дескриптор: 5 балл -мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады -мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді -сөздікпен жұмыс жасайды -шығармадан мысал келтіреді -тезис жазады |
ДК |
|
|
Дүйсен образы бойынша тапсырма беремін
|
Кестемен жұмыс жасайды |
Дескриптор: 5 балл -кестені толтырады -тура мәнездауді жазады -Жанама мінездеуді табады -Шығармадан мысал келтіреді -Дүйсен портретін жасайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, құлаққап |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3-5 мин. |
«Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Жеке жұмыс: - соңғы сөзды мен айтамын, бүгінгі сабақта.... |
Мұғалім оқушыларға: Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
Үйге тапсырма: |
Повесті оқуға беремін |
Тапсырманы үйден орындайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10-сынып . ГУМ «Алғашқы ұстаз» повесі.
10-сынып . ГУМ «Алғашқы ұстаз» повесі.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
III БӨЛІМ. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердіғұлова Маржан Жұмабайқызы |
|
Күні: |
13.02.2025 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғашқы ұстаз» повесі. (175-184 беттер) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
«Алғашқы ұстаз» повесіндегі көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
|
Оқушылар бір -біріне жақсы сөздер айтады |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
«Ой түрткі» 3-5 мин |
Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
«Адамзаттың Айтматовы» дегенді қалай түсінесіз? Қойылған сұрақтарға өз пікірлерін білдіре отырып жауап береді. |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. мин. 15-20 мин |
1-тапсырма бойынша нұсқаулық беремін «Дүйсеннің мектебі» |
Бөлімді оқиды. Сөздікпен жұмыс жасайды Шұрқырау Жарғақ Қаратабан Мизам Жатақ Мазмұн тезисін жазады |
Дескриптор: 5 балл -мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады -мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді -сөздікпен жұмыс жасайды -шығармадан мысал келтіреді -тезис жазады |
ДК |
|
|
Дүйсен образы бойынша тапсырма беремін
|
Кестемен жұмыс жасайды |
Дескриптор: 5 балл -кестені толтырады -тура мәнездауді жазады -Жанама мінездеуді табады -Шығармадан мысал келтіреді -Дүйсен портретін жасайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, құлаққап |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3-5 мин. |
«Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Жеке жұмыс: - соңғы сөзды мен айтамын, бүгінгі сабақта.... |
Мұғалім оқушыларға: Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
Үйге тапсырма: |
Повесті оқуға беремін |
Тапсырманы үйден орындайды |
|
шағым қалдыра аласыз













