Бекітемін:
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі перпендикулярлық |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кеңістіктегі бұрыштар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.10 - айқас түзулер арасындағы бұрыш пен олардың ортақ перпендикулярын сызбада кескіндей алу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
айқас түзулер арасындағы бұрыш пен олардың ортақ перпендикулярын сызбада кескіндеу |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Айқас түзулер арасындағы бұырш
Тапсырма . E және F нүктелері BC және CD қырларының орталары. AD және EF түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз.
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
1-тапсырма №1. SABCD дұрыс пирамиданың барлық қырлары 1-ге тең
1) SA және SB түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. 2) AB және SC түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. |
2-тапсырма №2. SABCD дұрыс пирамиданың барлық қырлары 1-ге тең
1) SA және SC түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. 2) Е нүктесі – SC қырының ортасы. AD және BE түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. |
«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
|
|
|
3-тапсырмаSABCDEF алты бұрышты дұрыс пирамиданың бүйір қырлары 2-ге тең, табан қырлары 1-ге тең |
4-тапсырмаABCA1B1C1 үшбұрышты дұрыс призманың барлық қырлары 1-ге тең |
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
|
|
Жеке жұмыс |
1
есеп. ABCDA1B1C1D1 кубы
берілген. K нүктесі– В1 С1 қырының ортасы,
ал L нүктесі
– С1 D1 қырының
ортасы. AВ1 және KL түзулердің арасындағы бұрышты
табыңыз. |
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
||
|
Топтық жұмыс |
1 топ. ABCDA1B1C1D1 бірлік кубы берілген.
AD және
BС1 түзулердің арасындағы
бұрышты табыңыз. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма:№ |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып геометрия 11 сабақ
10 сынып геометрия 11 сабақ
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі перпендикулярлық |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кеңістіктегі бұрыштар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.10 - айқас түзулер арасындағы бұрыш пен олардың ортақ перпендикулярын сызбада кескіндей алу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
айқас түзулер арасындағы бұрыш пен олардың ортақ перпендикулярын сызбада кескіндеу |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Айқас түзулер арасындағы бұырш
Тапсырма . E және F нүктелері BC және CD қырларының орталары. AD және EF түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз.
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
1-тапсырма №1. SABCD дұрыс пирамиданың барлық қырлары 1-ге тең
1) SA және SB түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. 2) AB және SC түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. |
2-тапсырма №2. SABCD дұрыс пирамиданың барлық қырлары 1-ге тең
1) SA және SC түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. 2) Е нүктесі – SC қырының ортасы. AD және BE түзулерінің арасындағы бұрышты анықтаңыз. |
«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
|
|
|
3-тапсырмаSABCDEF алты бұрышты дұрыс пирамиданың бүйір қырлары 2-ге тең, табан қырлары 1-ге тең |
4-тапсырмаABCA1B1C1 үшбұрышты дұрыс призманың барлық қырлары 1-ге тең |
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
В.И.Смирнов; Е.А.Тұяқов. және т.б. Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық Мектеп, 2019. – 112 бет |
|
|
Жеке жұмыс |
1
есеп. ABCDA1B1C1D1 кубы
берілген. K нүктесі– В1 С1 қырының ортасы,
ал L нүктесі
– С1 D1 қырының
ортасы. AВ1 және KL түзулердің арасындағы бұрышты
табыңыз. |
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
||
|
Топтық жұмыс |
1 топ. ABCDA1B1C1D1 бірлік кубы берілген.
AD және
BС1 түзулердің арасындағы
бұрышты табыңыз. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма:№ |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
шағым қалдыра аласыз



















