|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№112 Қарсы мәндес сын есімдер 38-43- жаттығу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.5.1 дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта, диаграмма) қажетті ақпараттарды тауып, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылап, бағалай алады; - каллиграфиялық нормаларды сақтайды және жазу техникасын жетілдіре алады; |
|||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап Судай таза, мөлдір көңілімімен, Бүгінгі сабағымызды бастаймыз! ІІ. «Кермеи жіп» әдісі арқылы өткенге шолу жасау. -Жіпте ілінген парақтардағы сұрақтарға жауап беріп, жасырын сөзді ашыңдар. (Сын есім) - Сын есімнің анықтамасын айтыңдар. (с) - Сын есімнің сұрақтарын атаңдар. (ы) - Сын есімнің түрлерін ата. (н) - Негізгі сын есімге мысалдар келтіріңдер. (е) - Туынды сын есімге мысал келтіріңдер. (с) - Заттың сапасын білдіретін сөздерге мысал келтір. (і) - Заттың түсін білдіретін сөздерге мысалдар келтіріңдер. (м) -Бүгінгі сабақта қарсы мәндес сын есімдерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Бүгінгі сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1 |
||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма
- «Ашық микрофон»
әдісі. ЕБҚ тапсырмасы
|
Мәтінді оқиды. Тапсырмаларды орындайды.
Мақал-мәтелдерді түзеп жазады.
Ережені оқиды.
Өлеңді оқып, жатқа жазады.
Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдеп, қарсы мәндес сөздерді табады. |
Дескриптор: -Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қояды-1 б - жаңа сөздердің мағынасын ашады-1б -Әубәкіров туралы әңгімелейді-1б. Дескриптор: Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзейді-1б. -Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударады-1б. Дескриптор: -Өлеңді оқып, жатқа жазады-1б -Қарсы сын есімдерді табады-1 б Дескриптор: -Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдейді-1б. Дескриптор: -Мағынасы жуық сын есімдерді бір-бөлек, қарсы мәнді сын есімдерді бір бөлек топтастырады-1б |
Слайд 2
Слайд 3 Суреттер
Слайд 4
Слайд 5
|
||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Ішкі және сыртқы шеңбер» (Карусель) әдісі Рефлексия «Қол белгісі» әдісі қолданылады. «Мен түсіндім және түсіндіре аламын» дегендер қолдың бас бармағын жоғары бағыттайды. «Мен түсінгеніме сенімді емеспін» дегендер қолдың бас бармағын жанына қарай жантайтады. «Мен түсінбедім» дегендер қолдың бас бармағын төменге бағыттайды. Осы белгілерге сүйеніп, мұғалім материалды қаншалықты меңгергенін біледі.
Үйге тапсырма. Ережені жаттау |
Сабақты бекітуде оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер жасап тұрады. Сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 7
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№112 Қарсы мәндес сын есімдер 38-43- жаттығу ҚМЖ 4-сынып
№112 Қарсы мәндес сын есімдер 38-43- жаттығу ҚМЖ 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№112 Қарсы мәндес сын есімдер 38-43- жаттығу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.5.1 дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта, диаграмма) қажетті ақпараттарды тауып, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылап, бағалай алады; - каллиграфиялық нормаларды сақтайды және жазу техникасын жетілдіре алады; |
|||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап Судай таза, мөлдір көңілімімен, Бүгінгі сабағымызды бастаймыз! ІІ. «Кермеи жіп» әдісі арқылы өткенге шолу жасау. -Жіпте ілінген парақтардағы сұрақтарға жауап беріп, жасырын сөзді ашыңдар. (Сын есім) - Сын есімнің анықтамасын айтыңдар. (с) - Сын есімнің сұрақтарын атаңдар. (ы) - Сын есімнің түрлерін ата. (н) - Негізгі сын есімге мысалдар келтіріңдер. (е) - Туынды сын есімге мысал келтіріңдер. (с) - Заттың сапасын білдіретін сөздерге мысал келтір. (і) - Заттың түсін білдіретін сөздерге мысалдар келтіріңдер. (м) -Бүгінгі сабақта қарсы мәндес сын есімдерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Бүгінгі сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1 |
||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма
- «Ашық микрофон»
әдісі. ЕБҚ тапсырмасы
|
Мәтінді оқиды. Тапсырмаларды орындайды.
Мақал-мәтелдерді түзеп жазады.
Ережені оқиды.
Өлеңді оқып, жатқа жазады.
Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдеп, қарсы мәндес сөздерді табады. |
Дескриптор: -Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қояды-1 б - жаңа сөздердің мағынасын ашады-1б -Әубәкіров туралы әңгімелейді-1б. Дескриптор: Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзейді-1б. -Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударады-1б. Дескриптор: -Өлеңді оқып, жатқа жазады-1б -Қарсы сын есімдерді табады-1 б Дескриптор: -Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдейді-1б. Дескриптор: -Мағынасы жуық сын есімдерді бір-бөлек, қарсы мәнді сын есімдерді бір бөлек топтастырады-1б |
Слайд 2
Слайд 3 Суреттер
Слайд 4
Слайд 5
|
||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Ішкі және сыртқы шеңбер» (Карусель) әдісі Рефлексия «Қол белгісі» әдісі қолданылады. «Мен түсіндім және түсіндіре аламын» дегендер қолдың бас бармағын жоғары бағыттайды. «Мен түсінгеніме сенімді емеспін» дегендер қолдың бас бармағын жанына қарай жантайтады. «Мен түсінбедім» дегендер қолдың бас бармағын төменге бағыттайды. Осы белгілерге сүйеніп, мұғалім материалды қаншалықты меңгергенін біледі.
Үйге тапсырма. Ережені жаттау |
Сабақты бекітуде оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер жасап тұрады. Сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 7
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













