|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ. Ұсақтау және төлем жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау; 1.5.1.2** заттардың орналасуын, арақашықтығын, бағытын анықтайтын терминдерді пайдалану; 1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Монеталармен есептеулер орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Ажырат» ойыны Кәрзеңкеге әртүрлі заттарды бағасын жазып, салып, ортаға қояды. Балалар біртіндеп алып, қайсысы қымбат, қайсысы арзан екенін айтады. Қайсысы қаншаға қымбат, қайсысы қаншаға арзан екенін табады Тақырыпты ашу Өз мектебіміздің асханасы туралы айтамыз. Сендер не сатып аласыңдар және қанша теңгеге? Оқушылардың жауаптарын тыңдау Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Түскі асты таңда. Оның құнын есепте. Қай түскі ас арзан? Қаншаға арзан? Әрбір түскі астың құнын қандай монеталарды жинап төлеугеболады? Ең арзаны-3 Сорпа-30тнг Салат-50тнг Айран-20тнг Монеталар: 10тнг, 20тнг,50нг,100тнг Бірлескен жұмыс «Сауда» ойыны ЕБҚ және ЕҚБ Біреуі сатушы, екіншісі сатып аллушы болып сауда жасайды. Заттардың құнын табады Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Азық-түліктің бағаларын ең арзанынан, ең қымбатына қарай жаз. 10тнг,30тнг,40тнг,60тнг,80тнг.
3-тапсырма Топтық жұмыс Есепте 1-топ 2-топ 3-топ 10+8=18 14-10=4 20-8=12 12+6=18 15-3=12 12+8=20 16-6=10 17+2=19 13+7=20 18-5=13 14+3=17 20-9=11 4-тапсырма Суреттерді пайдаланып қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр. Кері есептер құрастып көр А
Сүт- 100тнг ? артық 100-70=30 Ж: Сүтке айранға қарағанда 30 тнг артық төледі Кері есеп И
Жұмыртқа-20тнг ? кем 50-20=30 Ж: Жұмыртқаға иогуртқа қарағанда 30тнг кем төледі ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Тәрелкеге 3 әртүрлі жеміс салу керек.Қосындысы 10 саны шығатындай түрлі жидек таңдаудың әртүрлі нұсқаларды таңда Мысалы: 5+4+1=10 (алма, алмұрт, лимон) 3+3+4=10 (мандарин, апельсин, ананас) ҚЖ: Мұғалім дүкенде сатып алу тақырыбына қарапайым есептермен математикалық диктант жүргізеді: Қолыңда 100тнг бар еді. 20тнг, 30тнг, 10тнг тұратын заттар сатып алдық Барлығы қанша ақша болды? Қанша ақша қалды? Сатып алу үшін қанша ақша қажет? Егер … болса және ... қалса, қанша жұмсадың? Қанша ақша артық не кем? Қаншаға қымбат немесе арзан? Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Ойын арқылы өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Сауда жасап ойнайды Өзіндік жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Әр топ бір бағаннан орындайды Топтық жұмыс орындайды Зерттеушілік тапсырма орындайды Оқушылар дәптерге жазып отырады 100тнг,20тнг, 30тнг,10тнг, 60тнг, 40тнг, 100тнг, 40тнг, 60тнг. Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Смарт сағат» әдісі арқылы ұпай беріп мадақтау
Дескриптор: Өз мектебінің асханасы туралы айтады Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Тағам және
сусын Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №114 сабақ. Ұсақтау және
төлем жасау Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10
тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем
жасау; 1.5.1.2** заттардың
орналасуын, арақашықтығын, бағытын анықтайтын терминдерді
пайдалану; 1.5.1.6 қосу мен азайтуға
берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару
әдісін түсіндіру Сабақтың
мақсаты Монеталармен есептеулер
орындайды Құндылықтар Талап: ізденімпаз,жасампаз
ұрпақ Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау «Ажырат»
ойыны Кәрзеңкеге әртүрлі заттарды
бағасын жазып, салып, ортаға қояды. Балалар біртіндеп алып, қайсысы
қымбат, қайсысы арзан екенін айтады. Қайсысы қаншаға қымбат,
қайсысы қаншаға арзан екенін табады Тақырыпты
ашу Өз мектебіміздің асханасы
туралы айтамыз. Сендер не сатып аласыңдар және қанша
теңгеге? Оқушылардың жауаптарын
тыңдау Жаңа
тақырып ФС
тапсырмасы 1-тапсырма Түскі асты таңда. Оның құнын
есепте. Қай түскі ас арзан? Қаншаға
арзан? Әрбір түскі астың құнын қандай монеталарды жинап
төлеугеболады? Ең
арзаны-3 Сорпа-30тнг Салат-50тнг Айран-20тнг Монеталар: 10тнг,
20тнг,50нг,100тнг Бірлескен
жұмыс «Сауда»
ойыны ЕБҚ және
ЕҚБ Біреуі сатушы, екіншісі сатып
аллушы болып сауда жасайды. Заттардың құнын
табады Өзіндік
жұмыс 2-тапсырма Азық-түліктің бағаларын ең
арзанынан, ең қымбатына қарай жаз. 10тнг,30тнг,40тнг,60тнг,80тнг. 3-тапсырма Топтық
жұмыс Есепте 1-топ 2-топ
3-топ 10+8=18 14-10=4
20-8=12 12+6=18 15-3=12
12+8=20 16-6=10 17+2=19
13+7=20 18-5=13 14+3=17
20-9=11 4-тапсырма Суреттерді пайдаланып қысқаша
жазылуы бойынша есеп құрастыр. Кері есептер құрастып
көр А
Сүт- 100тнг ?
артық 100-70=30 Ж: Сүтке айранға қарағанда 30
тнг артық төледі Кері
есеп И
Жұмыртқа-20тнг ?
кем 50-20=30 Ж: Жұмыртқаға иогуртқа
қарағанда 30тнг кем төледі ФС
тапсырмасы Жұптық
жұмыс Зерттеушілік
тапсырма 5-тапсырма Тәрелкеге 3 әртүрлі жеміс салу
керек.Қосындысы 10 саны шығатындай түрлі жидек таңдаудың әртүрлі
нұсқаларды таңда Мысалы: 5+4+1=10 (алма, алмұрт,
лимон) 3+3+4=10 (мандарин, апельсин,
ананас) ҚЖ: Мұғалім дүкенде сатып алу
тақырыбына қарапайым есептермен математикалық диктант
жүргізеді: Қолыңда 100тнг бар
еді. 20тнг, 30тнг, 10тнг тұратын
заттар сатып алдық Барлығы қанша ақша
болды? Қанша ақша
қалды? Сатып алу үшін қанша ақша
қажет? Егер … болса және ... қалса,
қанша жұмсадың? Қанша ақша артық не
кем? Қаншаға қымбат немесе
арзан? Кері
байланыс Бір-бірімен
амандасады Ойын арқылы өткенді
пысықтайды Тақырыпты
ашады Сұрақтарға жауап
береді Сауда жасап
ойнайды Өзіндік жұмыс
жасайды Жаттығу
жасайды Әр топ бір бағаннан
орындайды Топтық жұмыс
орындайды Зерттеушілік тапсырма
орындайды Оқушылар дәптерге жазып
отырады 100тнг,20тнг, 30тнг,10тнг, 60тнг, 40тнг,
100тнг, 40тнг, 60тнг. Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! «Смарт сағат» әдісі арқылы
ұпай беріп мадақтау Дескриптор: Өз мектебінің асханасы туралы
айтады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















