|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№115 сабақ. Ұсақтау және төлем жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Монеталармен есептеулер орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Суреттердегі заттардың бағасын күнделікті өмірдегі бағамен айт. Мысалы: чупа-чупс, чипсы, тәтті тоқаш, бургер және т.б. Жаңа тақырып 1-тапсырма «Дүкенде» ойыны Балалармен дүкеннен зат сатып алу ойынын ойнау. Бір оқушы дүкенші,екіншісі сатып алушы болып сауда жасайды. Заттың құнын шығару, артық ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын жасайды Мысалы: Әлия 30 теңгеге асқабақ, 40 теңгеге лимон және 20 теңгеге алмұрт сатып аламын. 30 + 40 +20= 90 тг Әлияда 100 тг болған. Әлияда 100 – 90 = 10 тг қалады. . Жұптық жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Ақшаны ұсақтаңдар Екеуі бір-бірімен ақшаны ұсақтап көреді 100 теңге,200 теңге, 500 теңгелерді ұсақтаңдар 100=50+20+20+10 100=50+50 Топтық жұмыс 2-тапсырма Екі тауарды таңда. Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыр. 1-топ Асқабақ – 30тг Қырыққабат - ?, 20 тг қымбат Шешуі: 30+20=50 тг Жауабы: Қырыққабат 50 теңге тұрады. 2-топ Қияр-50тг Өрік-?, 20тг кем 50-20=30тг Ж: Өрік 30тг тұрады 3-топ А
Лимон-40тг ? тг 20+40=60тг Ж: Барлығы 60 тг тұрады «Нейрожаттығу» әдісі Музыкаға ілесіп қимылдар жасайды Дәптермен жұмыс Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр 15<20 40<50 13<15 50=50 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 4-тапсырма Суретке қара. Қай арбадағы тауар ауыр?Барлық тауардың массасын есепте. Оқушылар әр арбадағы тауардың массасын есептейді. А) 2кг+4кг+4кг=10кг Ә) 1кг+3кг=4кг Б) 3кг+2кг+4кг=9кг Бірінші арбадағы тауар ауыр. ҚЖ: Топтық жұмыс 1-топ Иогурттың, сағыздың, балмұздақтың бағасы өмірде қанша тұрады? Сол бағаны тұсына жапсырып қойыңдар 2-топ: Иогурттың, сағыздың, балмұздақтың бағасын бірге қосып, олардың құнын анықтаңдар 3-топ: Теңгелерді кішіден іріге қарай орналастырыңдар (жапсырып шығады) Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды Суреттегі заттардың бағасын айтады Балалар дүкеннен зат сатып алу ойынын ойнайды Алдымен оқушылар Әлия мен Сырымның әмиянда қанша ақша барын санайды Ақшаны ұсақтайды Екі тауарды таңдап, есеп құрастырады Есепті шығарады Жаттығулар жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тауардың массасын есептеуді үйренеді Топтық жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру «Әмиян» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Суреттердегі заттардың бағасын күнделікті өмірдегі бағамен айтады Баға, құн ұғымдарын түсінеді Дескриптор: Дүкеннен зат сатып алу ойынын ойнайды Заттың құнын шығару, артық ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын жасайды
Дескриптор: Ақшаны снап, ұсақтайды Ақшамен жұмыс жүргізуді біледі Дескриптор: 1-топ Қырыққабаттың бағасын анықтайды 2-топ Өріктің қанша тұратынын табады Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Тағам және
сусын Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №115 сабақ. Ұсақтау және
төлем жасау Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10
тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем
жасау; Сабақтың
мақсаты Монеталармен есептеулер
орындайды Құндылықтар Талап: ізденімпаз,жасампаз
ұрпақ Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау «Галареяға саяхат»
әдісі Суреттердегі заттардың бағасын
күнделікті өмірдегі бағамен айт. Мысалы: чупа-чупс, чипсы,
тәтті тоқаш, бургер және т.б. Жаңа
тақырып 1-тапсырма «Дүкенде»
ойыны Балалармен дүкеннен зат сатып
алу ойынын ойнау. Бір оқушы дүкенші,екіншісі
сатып алушы болып сауда жасайды. Заттың құнын шығару, артық
ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын
жасайды Мысалы: Әлия 30 теңгеге асқабақ, 40
теңгеге лимон және 20 теңгеге алмұрт сатып
аламын. 30 + 40 +20= 90
тг Әлияда 100 тг
болған. Әлияда 100 – 90 = 10 тг
қалады. . Жұптық
жұмыс ЕБҚ және
ЕҚБ Ақшаны
ұсақтаңдар Екеуі бір-бірімен ақшаны
ұсақтап көреді 100 теңге,200 теңге, 500
теңгелерді ұсақтаңдар 100=50+20+20+10 100=50+50 Топтық
жұмыс 2-тапсырма Екі тауарды таңда. Қысқаша
жазылуы бойынша есептер құрастыр. 1-топ Асқабақ –
30тг Қырыққабат - ?, 20 тг
қымбат Шешуі: 30+20=50
тг Жауабы: Қырыққабат 50 теңге
тұрады. 2-топ Қияр-50тг Өрік-?, 20тг
кем 50-20=30тг Ж: Өрік 30тг
тұрады 3-топ А
Лимон-40тг ?
тг 20+40=60тг Ж: Барлығы 60 тг
тұрады «Нейрожаттығу»
әдісі Музыкаға ілесіп қимылдар
жасайды Дәптермен
жұмыс Өзіндік
жұмыс 3-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздіктер
құрастыр 15<20
40<50 13<15
50=50 Зерттеушілік
тапсырма Топтық
жұмыс 4-тапсырма Суретке
қара. Қай арбадағы тауар ауыр?Барлық
тауардың массасын есепте. Оқушылар әр арбадағы тауардың
массасын есептейді. А)
2кг+4кг+4кг=10кг Ә)
1кг+3кг=4кг Б)
3кг+2кг+4кг=9кг Бірінші арбадағы тауар
ауыр. ҚЖ: Топтық
жұмыс 1-топ Иогурттың, сағыздың,
балмұздақтың бағасы өмірде қанша тұрады? Сол бағаны тұсына жапсырып
қойыңдар 2-топ: Иогурттың, сағыздың,
балмұздақтың бағасын бірге қосып, олардың құнын
анықтаңдар 3-топ: Теңгелерді кішіден іріге қарай
орналастырыңдар (жапсырып шығады) Кері
байланыс Оқушылар бір-біріне күн шуағын
сыйлайды Суреттегі заттардың бағасын
айтады Балалар дүкеннен зат сатып алу
ойынын ойнайды Алдымен оқушылар Әлия мен
Сырымның әмиянда қанша ақша барын санайды Ақшаны
ұсақтайды Екі тауарды таңдап, есеп
құрастырады Есепті
шығарады Жаттығулар
жасайды Дәптермен жұмыс
жасайды Тауардың массасын есептеуді
үйренеді Топтық жұмыс
жасайды Тапсырмалар ды
орындайды Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру «Әмиян» әдісі арқылы мадақтап
отыру Дескриптор: Суреттердегі заттардың бағасын
күнделікті өмірдегі бағамен айтады Баға, құн ұғымдарын
түсінеді Дескриптор: Дүкеннен зат сатып алу ойынын
ойнайды Заттың құнын шығару, артық
ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын
жасайды Дескриптор: Ақшаны снап,
ұсақтайды Ақшамен жұмыс жүргізуді
біледі Дескриптор: 1-топ Қырыққабаттың бағасын
анықтайды 2-топ Өріктің қанша тұратынын
табады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















