|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.2 ** сандарды, заттарды, тауардың құнын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану/заттар арасындағы арақашықтықты, бағытты, орналасуын анықтайтын терминдер пайдалану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Монеталармен есептеулер орындайды, есептер шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Теңгелерді танисың ба?» ойыны Теңгелерді көрсетіп, қанша теңге екенін сұрайды. Оған не сатып ала алатынын айтқызады 10тнг, 20тнг, 50тнг, 100тнг, 200тнг, 500тнг, 1000тнг. Тақырыпты ашу «Қонақ шақыру» ойыны -Балалар, бүгін бізге келген қонақтарға дастархан жаяйықшы. Мына ыдыстарды санап, қойып шығайық. 4тәрелке, 2 кесе, 2 қасық, 2 шай қасық, 1 шайнек Енді дастарқанда барлығы қанша ыдыс тұрғанын табайық. 4+2+2+2+1= 11 ыдыс Олай болса, біз енді оқулықтағы есепті шығарып көрейік Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс ФС тапсырмасы 1-тапсырма Дастарқанда 10 саптыаяқ, 8 тәрелке, 7 қасық бар. 4 орындық тұр, ұлдар тағы 2 орындық әкелді. - Балалар 10 адамға дастарқан жайды. Қанша асүй құралы жетіспейді? Қысқаша жазылуы бойынша есептерді құрастырады Жетпейтін заттар: 2 тәрелке, 3 қасық, 4 орындық. Топтық жұмыс Сызба бойынша есеп құрастырып, шығарайық ЕҚБ Мұғаліммен бірге сауда жасайды. Балмұздақ алып, оның ақшасын монеталармен төлейді ЕБҚ Анаң дүкенге жұмсай ма? Не сатып ала аласың? Қанша теңгеге дейін сауда жасау қолыңнан келеді? Сауда жасап көрсет Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Азық-түліктердің бағасын ең қымбатынан бастап ең арзанына қарай жаз. « ___ қарағанда ___қаншаға қымбат» екенін анықтау қажет болатын есеп құрастыр. 100тнг, 90тнг, 70тнг, 50тнг,30тнг,10тнг Есеп Ірімшік-70тнг Батон нан- 100тнг Ірімшікке қарағанда батон нан қаншаға қымбат? 100-70=30 Ж: Ірімшікке қарағанда батон нан 30 теңге қымбат тұрады «Нейрожаттығулар» әдісі бойынша саусақ жаттығуларын жасату Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Досыңды тексер. 10 + 5=15 20-2=18 14+2=16 18 – 8=10 15+5=20 18-6=12 19 – 9=10 20-8=12 19-3=16 Топтық жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 18-х=8 60+х=100 х-20=40 Х=18-8 х=100-60 х=40+20 Х=10 х=40 х=60
18-10=8 60+40=100 60-20=40 8=8 100=100 40=40 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 5-тапсырма Нан өнімдері мен шырындарды таңдаудың қанша нұсқасы бар? Сатып алынған тауардың құны қанша? 1-топ: Пішінай мен шырындарды есептейді 20+10=30 20+20=40 Құны: 30+40=70 2-топ: Тоқаш пен шырындарды есептейді 30+20=50 30+10=40 Құны:50+40=70 3-топ: Бәліш пен шырындарды есептейді 50+20=70 50+10=60 Құны:70+60=130 ҚЖ: Кәрзеңкеде тұрған жеміс макеттерді алып, оларға баға қояды, құнын шығарады. Кері байланыс
|
Шеңбер болып тұрып, Өлеңді оқиды Теңгелерді атайды Қонақтарға дастархан жаяды 1-топ Тәрелке-8 Саптыаяқ-? 2-еуі артық 8+2=10 Ж: 10саптыаяқ бар 2-топ Саптыаяқ-10 Қасық-?, 3-уі кем 10-3=7 Ж: 7қасық бар 3-топ Тәрелке-8 Саптыаяқ-10 Барлығы-? 10+8=18 Ж: Барлығы 10 ыдыс Сауда жасайды Жеке жұмыс жасайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сартбекова АлуаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз №116 сабақ. Есептер шығару 1 сынып математика
Тақырып бойынша 31 материал табылды
№116 сабақ. Есептер шығару 1 сынып математикаМатериал туралы қысқаша түсінік
№116 сабақ. Есептер шығару 1 сынып математика
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















