|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 8 |
11 санының құрамы. /Менің сүйікті ойындарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша азайтуды орындай алады. Көптеген оқушылар: екі бір таңбалы сандардан 11 санын құра алады. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -2 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -4 ондық 8 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 1 бірліктен тұратын санды құр. тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ең соңғы құрған санымыз қайсысы? (11) -Ендеше бүгінгі сабағымызда 11 санын бір таңбалы сандардан құруды үйренеміз. |
Цифрлардан аталған сандарды құрады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мозайкада екі түсті бөлшектер бар. Нұрлан бұйым құрастыру үшін бір түстен 9 бөлшек, екінші түстен 2 бөлшек алды. Ол бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс? Ә) Есепте: 7см+4см=7см+3см+1см=10см+1см=11см Тсс 16см+5см=16см+4см+1см=20см+1см=21см
Сергіту сәті Отырып-ақ орнымда Айдын көлді кешемін. Сен білмесең егерде, Былай ескек есейін. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есептерді шығар: Мозаика жиынтығынан 20 бөлшекті алғанда, онда тағы 30 бөлшек қалды. Жиынтықта барлығы неше бөлшек болған? Ш: 20+30=50 Ж: жиынтықта барлығы 50 бөлшек болған. . |
Оқушы бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс екенін анықтайды. Ұзындықтың өлшем бірліктерін қосады. Дескриптор: -Бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс екенін анықтайды. -Ұзындықтың өлшем бірліктерін қосады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт берілед Дескриптор: - Есептерді шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
5 минут |
бекіту |
4-тапсырма Теңдеулерді түсіндіре отырып шеш. 6 + х = 13 х =
13 – х = 5 х = |
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 санының құрамы. Менің сүйікті ойларым 2-ші сынып ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 8 |
11 санының құрамы. /Менің сүйікті ойындарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша азайтуды орындай алады. Көптеген оқушылар: екі бір таңбалы сандардан 11 санын құра алады. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -2 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -4 ондық 8 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 1 бірліктен тұратын санды құр. тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ең соңғы құрған санымыз қайсысы? (11) -Ендеше бүгінгі сабағымызда 11 санын бір таңбалы сандардан құруды үйренеміз. |
Цифрлардан аталған сандарды құрады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мозайкада екі түсті бөлшектер бар. Нұрлан бұйым құрастыру үшін бір түстен 9 бөлшек, екінші түстен 2 бөлшек алды. Ол бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс? Ә) Есепте: 7см+4см=7см+3см+1см=10см+1см=11см Тсс 16см+5см=16см+4см+1см=20см+1см=21см
Сергіту сәті Отырып-ақ орнымда Айдын көлді кешемін. Сен білмесең егерде, Былай ескек есейін. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есептерді шығар: Мозаика жиынтығынан 20 бөлшекті алғанда, онда тағы 30 бөлшек қалды. Жиынтықта барлығы неше бөлшек болған? Ш: 20+30=50 Ж: жиынтықта барлығы 50 бөлшек болған. . |
Оқушы бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс екенін анықтайды. Ұзындықтың өлшем бірліктерін қосады. Дескриптор: -Бұйым құрастыру үшін барлығы неше бөлшек қолдануы тиіс екенін анықтайды. -Ұзындықтың өлшем бірліктерін қосады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт берілед Дескриптор: - Есептерді шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
5 минут |
бекіту |
4-тапсырма Теңдеулерді түсіндіре отырып шеш. 6 + х = 13 х =
13 – х = 5 х = |
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


