Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жұлдыздар әлемі. Жұлдыздық шамалар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Космология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жұлдыздар әлемі. Жұлдыздық шамалар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.9.1.1 - жұлдыздардың жырақтылығы бойынша жіктелетінін, көрінерлік жұлдыздық шамамен және абсолют жұлдыздық шамамен сипатталатынын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: жұлдыздардың жарықтылығы бойынша жіктелетінін біледі. Көптеген оқушылар істей алады: жұлдыздардың жырақтылығы бойынша жіктелетінін, көрінерлік жұлдыздық шамамен және абсолют жұлдыздық шамамен сипатталатынын түсіндіреді. Кейбір оқушылар істей алады: Астрономия және косманавтиканың маңызын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Үй тапсырмасын бекіту Серпілген сауал 1.Нанотехналогия заттың қандай қасиеттерін пайдалануға негізделген? 2.Нанотехналогия әдістері немен ерекшеленеді? 3.Нанометриялдар үлкен бола ала ма? 4.Нанобөлшектер ағзаға қалай әсер етеді? Жаңа сабақ https://twig-bilim.kz/ru/film/what-are-stars «Алты сұрақ» Жұлдыз деген не? (видеоны көру 3.13 мин.)
Ынталандыру: смайликтер арқылы
Топтық жұмыс “Ойлан-жұптас-бөліс”әдісі арқылы постер қорғау. 1-топЮпитер,Сатурн 2-топ Уран,Нептун
|
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
|
Дескриптор
Сұрақтарға жауап береді Есептің шешімін слайдттан қарап тексереді 2-балл
Дескриптор
1.Қорғау тәртібін сақтайды: Уақыт және әдептілік; 2. Мазмұнның толық ашады; 3. Өмірден мысалдар келтіреді.
5
|
ФИЗИКА 11 сынып оқулық Алматы-Мектеп 2020
«Дидактикалық материалдар Смайликтер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(G) Тасырма-2. 1-есеп. Көрінерлік жұлдыздық шамасы m=2 болатын жұлдыз 250 пк қашықтықта орналасқан. Осы жұлдыздың абсолютті жұлдызды шамасын анықтаңыз. Шешуі. Теңдеуден абсолютті жұлдыздық шаманы өрнектеп аламыз
Тасырма-3. Сіздер өлшемдері мен температуралары әр түрлі болатын бес (А - Е) электрлік конфорканы салыстырып жатырсыз деп есептейік. Әрбір плита сұр түстермен көрсетілген, бірақ сұр түс неғұрлым ақшыл болған сайын, конфорканың температурасы соғұрлым жоғары бола түседі.
А. Топтастыру нұсқауы: Конфоркаларды беттері бойынша (үлкенінен кішісіне) орналастыру. Топтастыру реті: Ең үлкені 1 ____ 2 ____ 3_____ 4_______ 5 _____ ең кішісі Әлде конфоркалардың ішінде беттік ауданы бірдейлері бар. Бұлай топтастыруыңызды түсіндіріңіз: ____________________________________________________________________________________________________
B. Топтастыру нұсқауы: Конфоркалар температуралары бойынша (ыстығынан суығына) орналастыру. Топтастыру реті: Ең ыстықтары 1 ____ 2 ____ 3______ 4______ 5 ең суығы Әлде конфоркалар ішінде температуралары бірдейлері бар. Бұлай топтастыруыңызды түсіндіріңіз: ____________________________________________________________________________________________________
|
|
Дескриптор Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуланысын түрлендіріп Есептің жауабын табады 3 бал |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Үйге тапсырма §46 -47 тақырыпты оқу
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Куанышбаев Марат КайратулыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 11_сынып_физика_Қоғамдық_382_бұйрықпен
Тақырып бойынша 11 материал табылды
11_сынып_физика_Қоғамдық_382_бұйрықпенМатериал туралы қысқаша түсінік
11_сынып_физика_Қоғамдық_382_бұйрықпен
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: Жұлдыздар әлемі. Жұлдыздық шамалар.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















