|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам мен сусын.Дені саудың-жаны сау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№122 сабақ. Жиын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.2 жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құру және олардың классификациясы; 1.4.1.3 жұп құру арқылы нысандар жиындарын салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиындарды салыстыруды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға,білуге ұмтылу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау «Кім көп табады және дұрыс көрсетеді?» Мақсаты:10 көлеміндегі сандардың реті туралы білімдерін бекіту. Қағаз бетіне 10-нан 20-ға дейінгі сандар әр түспен, әртүрлі пішінде жазылған. Олар әр жерге орналастырылады. Ойнаушының мақсаты - ең кіші саннан үлкен санға дейін немесе керісінше көрсетуі керек. Осы тапсырманы бәрінен жылдам орындаған оқушы жеңеді. Тақырыпты ашу «Сиқырлы орындық» Мақсаты: 20 көлеміндегі қосу, азайту дағдыларын қайталау. Әр балаға цифрлар жазылған карточкалар таратылады. Мұғалім мысалдар жазылған карточкаларды көрсетеді. Балалар мысалдарды тез есептеп, мәні өзінің карточкасындағы цифрға сәйкес болса, жүгіріп шығып, орындыққа отырады. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс 1-тапсырма Әлия мен Сырымға бөлмелеріндегі заттарды жинастыруға көмектес. Қайсысын қайда жинауға болады? Балалардың әрбір сөреге жинағанын бір сөзбен қалай атауға болады? Мұнда ыдыстың суреті бар ма? 1-жиын—ойыншықтар 2-жиын—кітаптар 3-жиын--доптар Ережемен жұмыс Жиын – бұл ортақ белгілері (қасиеттері) бойыншабіріктірілген нысандардың тобы. Жиынды құруға қатысқан нысандарды оның элементтері деп атайды. Жиынның бірде-бір элементі болмаса, бос жиын деп аталады. ЕБҚ Ұқсас заттардан жиын құрастыр ЕҚБ Сыныптағы заттардан жиындар құрастыр Жиын атауы: Оқу құралдары, гүлдер, жиҺаздар «Нейрожаттығулар» әдісі Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Жиындардың атауын дәптеріңе жаз. Әрбір жиын үшін тағы да бір элементтен ойластыр, оларды жаз. Бұл жиындардың қайсысында элементтердің саны тең. 1-жиын—нан тағамдары (торт) 2-жиын—көгөністер (Пияз) 3-жиын—сүт өнімдері (айран) 1-ші және 3-ші жиындар саны тең Жұптық жұмыс 3-тапсырма Суретке қара. Сырым мен Әлияның қорабындағы және көк қораптағы заттар жиынын қалай атауға болады? Сырым мен Әлияның заттарын сана. Салыстыр. Көк қорапта- ойыншықтар Сырымның қорабында- кубиктер (10 кубик) Әлияның қорабында-доптар (8 доп) 10>8 Зерттеушілік тапсырма 4-тапсырма Әрбір жиынды қалай атауға болады? Әрбір жиынның элементтерін ата. Олардың атауын дәптеріңе жаз. 1-ші жиын—ойыншықтар (аю, қоян, мысық, құлын) 2-ші жиын—оқу құралдары (кітап, дәптер, сызғыш, қаламсап, қарындаш) ҚЖ: Топтық жұмыс 1-топ Тағам түрлерінен жиын құра 1-ші жиын – жемістер 2-ші жиын—тәттілер 2-топ: Жануарлардан жиындар құра 1-жиын—үй жануарлары 2-ші жиын—жабайы жануарлар 3-топ : Киімдерден жиындар құра 1-жиын—қысқы киімдер 2-жиын—жазғы киімдер Кері байланыс
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды Сандарды ретімен орналастыра ды Ойын ойнайды Жиын жасайды Ережемен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жиын құрастырады Жаттығу жасайды Жиын атауларын жазады Жұптық жұмыс жасайды Жиын элементтері нің атауын жазады Әртүрлі заттардан жиындар құрайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Попкорн» әдісі арқылы мадақтау
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сартбекова АлуаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз №122 сабақ. Жиын 1 сынып математика
Тақырып бойынша 31 материал табылды
№122 сабақ. Жиын 1 сынып математикаМатериал туралы қысқаша түсінік
№122 сабақ. Жиын 1 сынып математика
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















