|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Атамұра |
|||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№16сабақ. Пікір алмасайық! |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 Өз зерттеулеріне сүйене отырып, аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және бейнелеу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтау |
|||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып беруге дайындалып кел. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма «Қазақстанның қалаларын кім көп айтады?» жарыс-ойынын ұйымдастыр Жұптық жұмыс 2-тапсырма Парталасыңмен бірге төменде аталған жағдайларды екі топқа бөліп, дәптерлеріңе орындаңдар.
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Құндылық мақсаты: Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу Елтаңбада кездесетін бейнеледі ата Пырақ, күн,қыран,шаңырақ
Көркем әдебиет: «Елтаңбасы елімнің» өлеңін тыңдау ЕБҚ Елтаңбаның суретін сал.
ЕҚБ Қазақстан мемлекетінің рәміздері туралы айт.
Топтық жұмыс 4-тапсырма Сыныпта «Менің қаламның (ауылымның) көрікті жерлері атты жарыс-ойынын ұйымдастыр.Ойын шарттары: -әр оқушы бір нысанды атайды -қайтадауға болмайды -кім көрікті жерлердің бірін атаса, сол жеңімпаз болады
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өлкетану мұражайына қандай тарихи жәдігерлер қойылады? Үлкендермен бірге ізденіп біліп кел.Өзің мұражайға барған болсаң көргеніңді айт.
ҚЖ: Құндылық мақсаты: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Тапсырма 1-картамен жұмыс Қазақстанның картасынан өзің тұратын облысты тауып, аумағын боя. Облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жаз. 2-картамен жұмыс Қазақстан картасынан Арал теңізін және Балқаш көлін тауып, белгіле
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Жарысқа қатысады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып береді-1б
ҚБ: « Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Парталасымен бірге төменде аталған жағдайларды екі топқа бөліп жазады -1б
Дескриптор: Қазақстанның Елтаңбасы туралы айта алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: «Менің қаламның (ауылымның) көрікті жерлері атты жарыс-ойынына қатысады-1б Берілген тапсырманы орындай алады-1б
Дескриптор: Өлкетану мұражайына қандай тарихи жәдігерлер қойылатынын біледі-1б
Дескриптор: Қазақстан картасынан өз облысының аумағын анықтайды-1б Өз облысының орталығын білдіретін қаланың атауын Жазады-1Б Қазақстан картасынан ірі су көздерін анықтайды-1Б
«Бас,жүрек,қол» әдісі
|
Суреттер
оқулық
Кесте
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Карталар
Кері байланыс парағы
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№16сабақ. Пікір алмасайық! дүниетану
№16сабақ. Пікір алмасайық! дүниетану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Атамұра |
|||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№16сабақ. Пікір алмасайық! |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 Өз зерттеулеріне сүйене отырып, аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және бейнелеу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтау |
|||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып беруге дайындалып кел. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма «Қазақстанның қалаларын кім көп айтады?» жарыс-ойынын ұйымдастыр Жұптық жұмыс 2-тапсырма Парталасыңмен бірге төменде аталған жағдайларды екі топқа бөліп, дәптерлеріңе орындаңдар.
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Құндылық мақсаты: Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу Елтаңбада кездесетін бейнеледі ата Пырақ, күн,қыран,шаңырақ
Көркем әдебиет: «Елтаңбасы елімнің» өлеңін тыңдау ЕБҚ Елтаңбаның суретін сал.
ЕҚБ Қазақстан мемлекетінің рәміздері туралы айт.
Топтық жұмыс 4-тапсырма Сыныпта «Менің қаламның (ауылымның) көрікті жерлері атты жарыс-ойынын ұйымдастыр.Ойын шарттары: -әр оқушы бір нысанды атайды -қайтадауға болмайды -кім көрікті жерлердің бірін атаса, сол жеңімпаз болады
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өлкетану мұражайына қандай тарихи жәдігерлер қойылады? Үлкендермен бірге ізденіп біліп кел.Өзің мұражайға барған болсаң көргеніңді айт.
ҚЖ: Құндылық мақсаты: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Тапсырма 1-картамен жұмыс Қазақстанның картасынан өзің тұратын облысты тауып, аумағын боя. Облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жаз. 2-картамен жұмыс Қазақстан картасынан Арал теңізін және Балқаш көлін тауып, белгіле
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Жарысқа қатысады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып береді-1б
ҚБ: « Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Парталасымен бірге төменде аталған жағдайларды екі топқа бөліп жазады -1б
Дескриптор: Қазақстанның Елтаңбасы туралы айта алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: «Менің қаламның (ауылымның) көрікті жерлері атты жарыс-ойынына қатысады-1б Берілген тапсырманы орындай алады-1б
Дескриптор: Өлкетану мұражайына қандай тарихи жәдігерлер қойылатынын біледі-1б
Дескриптор: Қазақстан картасынан өз облысының аумағын анықтайды-1б Өз облысының орталығын білдіретін қаланың атауын Жазады-1Б Қазақстан картасынан ірі су көздерін анықтайды-1Б
«Бас,жүрек,қол» әдісі
|
Суреттер
оқулық
Кесте
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Карталар
Кері байланыс парағы
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


















