Тақырып бойынша 11 материал табылды

17-18 сандарының құрамы. Анама көмектесемін тақырыбы бойынша ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
17-18 сандарының құрамы тақырыбына сабақ жоспары. 2-ші сыныпқа ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы


Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып:

Математика 2-сынып

Күні:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


Сандармен амалдар орындау.Есептер.

Сабақтың тақырыбы:№ 15

17, 18 сандарының құрамы./Анама көмектесемін


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.2.4.** Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу жəне қолдану


Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу жəне қолданады, екі бір таңбалы сандардан 17,18 санын құра алады.

Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды.

Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді.


Саралап оқыту тапсырмалары


Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


3 минут

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді.

-23 пен 9-дың қосындысын ата.

-4 бірлік пен 9 бірліктің қосындысы нешеге тең?

- 8бен 7-нің қосындысын тап.

-9 мен 7-нің қосындысын тап, натурал сандар қатарында одан кейін тұратын санды ата. тсс

-Ең соңғы атаған санымыз қайсысы? (17)

-Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады?

Ширату жаттығуларын жасайды.



Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады.



Сабақ тақырыбын анықтайды.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.

Оқулық,



35

минут



Ортасы


(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Барығы неше жеміс екенін қалай санауға болады?

9+8=9+1+7=17

Ә) Тексере отырып есепте:

18-9=18-8-1=9 тсс


Сергіту сәті

Еркiн ұста денеңдi,

Тарсылдатпай едендi.

Орнымыздан тұрып ап.

Жүгiрейiк бiр уақ.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.

Аяқты алға созайық.

Тiк көтерiп, қозғайық.

Тым сылбыр да болмайық.

Алға қарай озбайық.

Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. 


(Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Балалар 17 кг қарақат жинады. Олардың 8 кг қызыл, қалғаны қара. Неше кг қара қарақат жинады?

Ә) Кестені пайдаланып есепке кері есептер құрап шығар.

Балалар 17 кг қарақат жинады. Олардың бірнеше кг қызыл, 9кг қара. Неше кг қызыл қарақат жинады?

Тсс

.

Жемістерді қалай санауға болатынын түсіндіреді.

17-8=17-7-1=9

17-9=17-7-2=8

9+9=9+1+8=18

Дескриптор:

- Жемістерді қалай санауға болатынын түсіндіреді.

- Өрнектің мәнін тексере отырып есептейді.

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Оқушы есептерді шығарады.

Ш: 17-8=9

Ж: балалар 9 кг қара қарақат жинады.

Оқушы кері есептер құрып шығарады.

Ш: 17-9=8

Ж: 8 кг қызыл қарақат жинады.

Дескриптор:

- Есепті шығарады.

- Есепке кері есептер құрап шығарады.

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

-Теңдіктер тура болатындай жақша қой.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.






























ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



Оқулық, дәптер қалам






























Оқулық












5 минут



бекіту

Тексере отырып есепте

18 – 9 = 9

28 – 9 = 19

8 + 9 = 17

18 + 9 = 27

тақырыпты меңгергенін анықтау мақсатында өрнектің мәнін табу тапсырма түрінде беріледі.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.



2 минут

Кері байланыс

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: 5-тапсырма.

Өз ойымен бөліседі

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.10.2024
84
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12