Қысқа мерзімді жоспар №2
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 9 Пән мұғалімі: Г.И.Мадиярова |
Мерзімі: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
§2. 1916 ж. Ұлт-азаттық көтеріліс. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаты: |
Оқушылар 1916 жылғы ұлт – азаттық қозғалысының тарихи мәнін түсінеді, маңызы бар тарихи оқиғаға өз бағаларын береді, талдау жасай біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалысының тәуелсіздік жолындағы күресімен таныса отырып,өздігінен талдап, қорытынды жасауға дағдыланады
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, «джигсо» әдісі, «алты қанатты Ақ Орда» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе
|
2 минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау |
АКТ стикерлер |
||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Оқушыларды топқа бөлу Ұлт азаттық көтеріліс басшыларының есімімен |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Жылдам отырған топқа 1 стикер беру |
Тақырыпқа байланысты суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Таныстырылым |
3 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Қазақстандағы саяси партиялар мен ағымдар
|
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ
|
||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім
|
13 минут |
Джигсо әдісі |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс
|
Белсенді топқа стикерлер |
Қазақстанның саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
||||||||||||||||||||||||
|
|
А |
Қазақстанның саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс
|
Стикерлер арқылы
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс
|
Оқушылар тыңдайды, жауап береді
|
Стикерлер
|
Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды
|
10 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма: оқу, тест сұрақтарымен жұмыс жасау. |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия |
Бағалау Ғажайып ағаш |
|
||||||||||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1916 ж. Ұлт-азаттық көтеріліс.
1916 ж. Ұлт-азаттық көтеріліс.
Қысқа мерзімді жоспар №2
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 9 Пән мұғалімі: Г.И.Мадиярова |
Мерзімі: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
§2. 1916 ж. Ұлт-азаттық көтеріліс. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаты: |
Оқушылар 1916 жылғы ұлт – азаттық қозғалысының тарихи мәнін түсінеді, маңызы бар тарихи оқиғаға өз бағаларын береді, талдау жасай біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалысының тәуелсіздік жолындағы күресімен таныса отырып,өздігінен талдап, қорытынды жасауға дағдыланады
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, «джигсо» әдісі, «алты қанатты Ақ Орда» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе
|
2 минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау |
АКТ стикерлер |
||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Оқушыларды топқа бөлу Ұлт азаттық көтеріліс басшыларының есімімен |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Жылдам отырған топқа 1 стикер беру |
Тақырыпқа байланысты суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Таныстырылым |
3 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Қазақстандағы саяси партиялар мен ағымдар
|
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ
|
||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім
|
13 минут |
Джигсо әдісі |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс
|
Белсенді топқа стикерлер |
Қазақстанның саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
||||||||||||||||||||||||
|
|
А |
Қазақстанның саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс
|
Стикерлер арқылы
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс
|
Оқушылар тыңдайды, жауап береді
|
Стикерлер
|
Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды
|
10 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма: оқу, тест сұрақтарымен жұмыс жасау. |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия |
Бағалау Ғажайып ағаш |
|
||||||||||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз
лты қанатты
Ақ Орда












