Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қазақстан тарихы , 9 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
06.11.2024ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан «Тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.2.1 өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; 9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
60 жылдардағы экономиканы нығайту үшін жүргізілген реформалар, ғылымда жеткен жетістіктер мен шаруашылықтағы дағдарыстардың себеп салдарына талдау жасап, баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік (Ойқозғау сұрақтары) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару
Үй тапсырмасын
сұрау. 2.1954 жылы болған басты тарихи оқиға: Тың және тыңайған жерлерді игеру басталды 3.Тың және тыңайған жерлерді игеру ұсынысын жасаған: Мемлекеттік биліктің жоғарғы буыны 4.Тың игерушілердің ең үлкен жетістігі-милиард пұт бидай жинаған жыл:1956ж 5.Қазақстанда тың игеру облыстарының саны:6 6.Тың игеру жылдарында жайылымдық жерлерді көп жыртудың салдары: мал шаруашылығы артта қалды 7.Тың игерушілер барар жеріне дейін тегін көшірілді және әр отбасыға көрсетілген көмек: 500-1000сом 8.Кеңес кезеңінде ауыл шаруашылығының тиімсіз болуының негізгі себебі: Шаруа адамдарын өз еңбегінің нәтижесінен шеттетілуі 9.Қазақстанның солтүстік бөлігінде қанша жер жыртылды: 26,4 млн гектар Биыл тың игерге қанша жыл толады: 70 жыл |
Не меңгергенін білу
үшін
Мақсаты, |
Мадақтау |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут 15 минут 5 минут 4 минут 4 минут 4 минут |
Жаңа тақырып. Қысқаша мұғалім түсіндіруі Бейнебаян: Ойқозғау сұрақтарын қою. Бейнероликтен қандай әсер алдық оқушылар?
1965
жылғы шаруашылық реформасы 1-тапсырма. Кесте толтыру
Дағдарыс-жасырын шиленістер мен үйлесімсіздіктер
көрініс беретін жай-күй
4-тапсырма. Сөйлемді толықтыр.
1964ж. қазан айында КОКП ОК
мәжілісінде ............ партия жетекшісі және КСРО үкіметі басшысы
лауазымынан босатылды. КОКП ОК Бас хатшысы Л.И.Брежнев, Министрлер
Кеңесінің төрағасы ................ болды.
А.Н.Косыгин, 8, «алтын бесжылдық», 1965 жылы, Н.С.Хрущев
|
Бейнероликтен керекті ақпараттарды алады Дескриптор: Мәтінмен өз бетімен танысып, талқылауға қатысады
Дескриптор:
-Өнеркәсіп салалары мен
кәсіпорындардың дамуындағы артықтылықты анықтайды;
Дескриптор: - Мәтіндегі термин сөздерді анықтап, мағынасын ашады
Дескриптор: Тұжырымның ақиқат не жалған екенін
анықтайды
Дескриптор: |
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
«Өзін-өзін бағалау» 5 балл
5 балл
5 балл
Дұрыс жауапты
көрсету арқылы
бағалау
|
Презентация № 2 бет https://www.youtube.com/watch?v=5Tghueih5nE
Таратпа материал
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстары туралы ойларын білу үшін жүргізу Есімде қалған 3 мәлімет: ____________ ____________ ____________ Мені қызықтырған 2 тәсілді ата: ____________ ____________ Маған қиындық тудырған сұрақ: ____________
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма. Зерттеу |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қазақстан тарихы , 9 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
06.11.2024ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан «Тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.2.1 өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; 9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
60 жылдардағы экономиканы нығайту үшін жүргізілген реформалар, ғылымда жеткен жетістіктер мен шаруашылықтағы дағдарыстардың себеп салдарына талдау жасап, баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік (Ойқозғау сұрақтары) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару
Үй тапсырмасын
сұрау. 2.1954 жылы болған басты тарихи оқиға: Тың және тыңайған жерлерді игеру басталды 3.Тың және тыңайған жерлерді игеру ұсынысын жасаған: Мемлекеттік биліктің жоғарғы буыны 4.Тың игерушілердің ең үлкен жетістігі-милиард пұт бидай жинаған жыл:1956ж 5.Қазақстанда тың игеру облыстарының саны:6 6.Тың игеру жылдарында жайылымдық жерлерді көп жыртудың салдары: мал шаруашылығы артта қалды 7.Тың игерушілер барар жеріне дейін тегін көшірілді және әр отбасыға көрсетілген көмек: 500-1000сом 8.Кеңес кезеңінде ауыл шаруашылығының тиімсіз болуының негізгі себебі: Шаруа адамдарын өз еңбегінің нәтижесінен шеттетілуі 9.Қазақстанның солтүстік бөлігінде қанша жер жыртылды: 26,4 млн гектар Биыл тың игерге қанша жыл толады: 70 жыл |
Не меңгергенін білу
үшін
Мақсаты, |
Мадақтау |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут 15 минут 5 минут 4 минут 4 минут 4 минут |
Жаңа тақырып. Қысқаша мұғалім түсіндіруі Бейнебаян: Ойқозғау сұрақтарын қою. Бейнероликтен қандай әсер алдық оқушылар?
1965
жылғы шаруашылық реформасы 1-тапсырма. Кесте толтыру
Дағдарыс-жасырын шиленістер мен үйлесімсіздіктер
көрініс беретін жай-күй
4-тапсырма. Сөйлемді толықтыр.
1964ж. қазан айында КОКП ОК
мәжілісінде ............ партия жетекшісі және КСРО үкіметі басшысы
лауазымынан босатылды. КОКП ОК Бас хатшысы Л.И.Брежнев, Министрлер
Кеңесінің төрағасы ................ болды.
А.Н.Косыгин, 8, «алтын бесжылдық», 1965 жылы, Н.С.Хрущев
|
Бейнероликтен керекті ақпараттарды алады Дескриптор: Мәтінмен өз бетімен танысып, талқылауға қатысады
Дескриптор:
-Өнеркәсіп салалары мен
кәсіпорындардың дамуындағы артықтылықты анықтайды;
Дескриптор: - Мәтіндегі термин сөздерді анықтап, мағынасын ашады
Дескриптор: Тұжырымның ақиқат не жалған екенін
анықтайды
Дескриптор: |
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
«Өзін-өзін бағалау» 5 балл
5 балл
5 балл
Дұрыс жауапты
көрсету арқылы
бағалау
|
Презентация № 2 бет https://www.youtube.com/watch?v=5Tghueih5nE
Таратпа материал
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстары туралы ойларын білу үшін жүргізу Есімде қалған 3 мәлімет: ____________ ____________ ____________ Мені қызықтырған 2 тәсілді ата: ____________ ____________ Маған қиындық тудырған сұрақ: ____________
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма. Зерттеу |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













