Әліппе
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Күні: |
29.11.2022 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбай Г |
||||
|
Сынып:1 Д |
Қатысқандар саны: 23 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ү дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.6.1 тыңдалым материалына өз ойын білдіру; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:тыңдалым материалына өз ойын білдіре алады Оқушылардың көпшілігі: сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастырады Кейбір оқушылар: оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдана алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату. «Әліппе» әні |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әнді тыңдайды |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Қарындаш» әдісі Жұптық жұмыс Дыбыстар туралы сөздер, мәлімет жазады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақ
Бейнетаспа Ү дыбысына байланысты Ү дыбысы дауысты жіңішке дыбыс, Ү әрпі сөз басында және ортасында кездеседі. Ү әрпінен басталатын сөздер: Үкі, үйрек, үтік, үй, үйшік, үкімет т,б Оқулықпен жұмыс 1.Үш би туралы бейнетаспа
2. күшік сөзіне дыбыстық талдау 3. сөздер мен мәтінді оқу. 4. жұмбақты оқып шешуін табу 5.күтізбе туралы мағлұмат береді. Алғаш мысырлықтар 365 кунді 30 куңдік етіп 12 айга теңестіріп жсаған екен. Күнтізбе –ұзақ уақыт аралығын есептеудің санақ жүйесі
. Дескриптор: - үш би туралы мағлұмат алады -дыбыстық талдау жасайды -күнтізбе сөзінің мағынасын ашады -қорытынды жасайды |
Дыбыстардың туралы топтастыру жазады
Бейнетаспадан үш би туралы мәлімет тыңдап, күшік сөзіне дыбыстық талдау жасайды, жұмбақтың шешуін табады
Күнтізбе туралы мағлұматты пысықтайды
|
Мадақтау Смайликтер Жарайсың Тамаша Жақсы Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы |
Оқулық Оқулық . Бейнетаспа Бейнетаспа Оқулық Суреттер Қима қағаздар |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
Дәптермен жұмыс Ү әрпін үлгі бойынша жазады. Ү әрпін ауада жазып көреді Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады. Дескриптор: -Ү әрпін жазады -көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды
Сергіту сәті. 3-сан Күш –Қажымұқандай боламыз Түн-ұйқы Күн- оянамыз Күз-жаңбыр мен жапырақ сыбдыры Үкі- дыбыс Үкімет- отырамыз Ұжымдық жұмыс «Сөзілгек» ойыны Көру диктанты Үміт, күшік, жүрек. Сөздерін жатқа жазады
Топтық жұмыс «Жұмыртқа жинау» ойыны. Буындардан сөз құрап , жұмыртқа жинайды
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Балалар жаттығуды қайталап жасайды
Диктант жазады. Берілген ойындарға белсенділікпен қатысады. Ойларын еркін, жылдам айтады. |
Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы |
Дәптер қаламсап Суреттер Буын сөзер |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Ұжымдық жұмыс Кім жылдам? Күнтізбеде берілген суреттер мен тақтадағы сөздерді сәйкесін табады.
Ай-гүл, тас-бақа, көз-ілдірік, ақ-бота Дескриптор: - сурет пен буын бойынша сөздер құрастырады |
1 буындардан сөз құрастырады 2.құраған сөздерін жазады
|
|
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|
|
Рефлексия 7 мин |
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін смайлик арқылы орытындылайды |
Смайликтер арқылы |
Смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Әліппе "Ү дыбысы мен әрпі"
Әліппе
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Күні: |
29.11.2022 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбай Г |
||||
|
Сынып:1 Д |
Қатысқандар саны: 23 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ү дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.6.1 тыңдалым материалына өз ойын білдіру; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:тыңдалым материалына өз ойын білдіре алады Оқушылардың көпшілігі: сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастырады Кейбір оқушылар: оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдана алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату. «Әліппе» әні |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әнді тыңдайды |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Қарындаш» әдісі Жұптық жұмыс Дыбыстар туралы сөздер, мәлімет жазады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақ
Бейнетаспа Ү дыбысына байланысты Ү дыбысы дауысты жіңішке дыбыс, Ү әрпі сөз басында және ортасында кездеседі. Ү әрпінен басталатын сөздер: Үкі, үйрек, үтік, үй, үйшік, үкімет т,б Оқулықпен жұмыс 1.Үш би туралы бейнетаспа
2. күшік сөзіне дыбыстық талдау 3. сөздер мен мәтінді оқу. 4. жұмбақты оқып шешуін табу 5.күтізбе туралы мағлұмат береді. Алғаш мысырлықтар 365 кунді 30 куңдік етіп 12 айга теңестіріп жсаған екен. Күнтізбе –ұзақ уақыт аралығын есептеудің санақ жүйесі
. Дескриптор: - үш би туралы мағлұмат алады -дыбыстық талдау жасайды -күнтізбе сөзінің мағынасын ашады -қорытынды жасайды |
Дыбыстардың туралы топтастыру жазады
Бейнетаспадан үш би туралы мәлімет тыңдап, күшік сөзіне дыбыстық талдау жасайды, жұмбақтың шешуін табады
Күнтізбе туралы мағлұматты пысықтайды
|
Мадақтау Смайликтер Жарайсың Тамаша Жақсы Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы |
Оқулық Оқулық . Бейнетаспа Бейнетаспа Оқулық Суреттер Қима қағаздар |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
Дәптермен жұмыс Ү әрпін үлгі бойынша жазады. Ү әрпін ауада жазып көреді Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады. Дескриптор: -Ү әрпін жазады -көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды
Сергіту сәті. 3-сан Күш –Қажымұқандай боламыз Түн-ұйқы Күн- оянамыз Күз-жаңбыр мен жапырақ сыбдыры Үкі- дыбыс Үкімет- отырамыз Ұжымдық жұмыс «Сөзілгек» ойыны Көру диктанты Үміт, күшік, жүрек. Сөздерін жатқа жазады
Топтық жұмыс «Жұмыртқа жинау» ойыны. Буындардан сөз құрап , жұмыртқа жинайды
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Балалар жаттығуды қайталап жасайды
Диктант жазады. Берілген ойындарға белсенділікпен қатысады. Ойларын еркін, жылдам айтады. |
Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы Смайликтер Жарайсың Тамаша жақсы |
Дәптер қаламсап Суреттер Буын сөзер |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Ұжымдық жұмыс Кім жылдам? Күнтізбеде берілген суреттер мен тақтадағы сөздерді сәйкесін табады.
Ай-гүл, тас-бақа, көз-ілдірік, ақ-бота Дескриптор: - сурет пен буын бойынша сөздер құрастырады |
1 буындардан сөз құрастырады 2.құраған сөздерін жазады
|
|
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|
|
Рефлексия 7 мин |
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін смайлик арқылы орытындылайды |
Смайликтер арқылы |
Смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз



















