|
|
|
|
Бекітемін: |
|
|
Пәні: |
Дүниетану |
|
Күні: |
11.04.2018 |
|
Сыныбы: |
1 «Б» |
|
Мұғалімі: |
Султангереева.М И. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәмді әрі пайдалы |
|
Оқу мақсаты |
1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
|
Бағалау критерийлері: |
Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін біледі. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: дұрыс тамақтану туралы біледі; Көптеген оқушылар: дұрыс тамақтану ережелерін құрастыруды үйренеді; Кейбір оқушылар: Қазақстандағы әртүрлі ұлт өкілдерін біріктіретін қонақжайлылық ұғымының мәнін түсінеді. |
|
Тірек сөздер: |
Дұрыс тамақтану, ұлттық тағам |
|||
|
Ресурстар: |
Мультимедиялық тақта, слайдтар, А3 плакаты, маркерлер, пайдалы, зиянды тағамдардың суреттері, бағалау түрлері, аудио, видео |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекет |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 15 минут Сабақтың соңы |
1 Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық ахуал туғызу: Ас – адамның арқауы, Аспен күш артады. Тағам іш жағымды, Тазартар жаныңды. «Артығын тап!» ойыны: 1 Қоян, түлкі, аю, ет, қасқыр 2 Қарлығаш, сүт, тырна, торғай, аққу 3 Сазан, шортан, алмұрт, итбалық, дельфин (Әр топ артық сөзді табу арқылы, өз топтарына ат қояды.) 1 топ: Ет өнімдері 2 топ: Сүт өнімдері 3 топ: Жеміс-көкөністер «Ойлан, жауап бер, құра, тап!»
1 топ: Қазақстанның рәміздерін ата. 2 топ: Ертедегі адамдардың негізгі Тағамдарының бірі 3 топ: Ертеде адамдар қалай тамақтанған? Қандай фигура шықты балалар? Бағалау: Әр топ бір-бірін бағалайды. «Қошемет» «Дұрыс тамақтану пирамидасы» туралы видео көрсетіледі. Хат. Русланнан келген хатты тыңдау. Балалар, Руслан неге ауырып қалған? Оған көмекетесеміз бе? Руслан неліктен ауырып қалды? Ол сауығып кету үшін қандай көмек бере аласын? Дәптермен жұмыс: 1 тапсырма: Кестемен жұмыс: Пайдалы және зиянды тағамдардың нөмірін жазу. Пайдалы тағамдар: 2, 4, 6, 7, 8 Зиянды тағамдар: 1, 3, 5, 2 тапсырма: Русланға пайдалы тағамдардың тізімін жасауға көмектесеміз. Бағалау: Смайлик арқылы «Суретті сөйлет»:
«Ұлттық тағамдар» 1 топ: Еттен жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. 2 топ: Сүттен жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. 3 топ. Дәнді дақылдардан жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. Бағалау: «От шашу» «Ойлан, жұптас, талқыла!» 1топ: Буындардан мақал құрастырады. 2 топ:Тамақтану ережесін айтады. 3 топ: «Сиқырлы шаршыда» жасырынған сөздерді табады. Бағалау: Смайлик арқылы «Жұбын тап!» Жаңғақ түрлерін сәйкестендіреді. Бағалау: «Бағдаршам» әдісі «Сен білесің бе?» Жаңғақтың пайдасы туралы мағлұмат беріледі. «Попс...» әдісі арқылы сабақты қорыту. 1.Менің ойымша.... 2 Себебі.... 3 Дәлелдеймін... 4 Қортындылай келе.... |
Топтық суреттер Пирамида Видео «Досқа көмек» Жұмыс дәптері Смайлик Слайд Сұрақтар Азық – түліктер Қимақағаздар, Суреттер Сиқырлы шаршы Смайлик А3 қағазы, жаңғақ суреттері Бағдаршам көздері |
||
|
Бағалау критерийлері: Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін біледі. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
Дескриптор Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсінеді. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып дүниетану Дәмді әрі пайдалы
1 сынып дүниетану Дәмді әрі пайдалы
|
|
|
|
Бекітемін: |
|
|
Пәні: |
Дүниетану |
|
Күні: |
11.04.2018 |
|
Сыныбы: |
1 «Б» |
|
Мұғалімі: |
Султангереева.М И. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәмді әрі пайдалы |
|
Оқу мақсаты |
1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
|
Бағалау критерийлері: |
Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін біледі. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: дұрыс тамақтану туралы біледі; Көптеген оқушылар: дұрыс тамақтану ережелерін құрастыруды үйренеді; Кейбір оқушылар: Қазақстандағы әртүрлі ұлт өкілдерін біріктіретін қонақжайлылық ұғымының мәнін түсінеді. |
|
Тірек сөздер: |
Дұрыс тамақтану, ұлттық тағам |
|||
|
Ресурстар: |
Мультимедиялық тақта, слайдтар, А3 плакаты, маркерлер, пайдалы, зиянды тағамдардың суреттері, бағалау түрлері, аудио, видео |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекет |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 15 минут Сабақтың соңы |
1 Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық ахуал туғызу: Ас – адамның арқауы, Аспен күш артады. Тағам іш жағымды, Тазартар жаныңды. «Артығын тап!» ойыны: 1 Қоян, түлкі, аю, ет, қасқыр 2 Қарлығаш, сүт, тырна, торғай, аққу 3 Сазан, шортан, алмұрт, итбалық, дельфин (Әр топ артық сөзді табу арқылы, өз топтарына ат қояды.) 1 топ: Ет өнімдері 2 топ: Сүт өнімдері 3 топ: Жеміс-көкөністер «Ойлан, жауап бер, құра, тап!»
1 топ: Қазақстанның рәміздерін ата. 2 топ: Ертедегі адамдардың негізгі Тағамдарының бірі 3 топ: Ертеде адамдар қалай тамақтанған? Қандай фигура шықты балалар? Бағалау: Әр топ бір-бірін бағалайды. «Қошемет» «Дұрыс тамақтану пирамидасы» туралы видео көрсетіледі. Хат. Русланнан келген хатты тыңдау. Балалар, Руслан неге ауырып қалған? Оған көмекетесеміз бе? Руслан неліктен ауырып қалды? Ол сауығып кету үшін қандай көмек бере аласын? Дәптермен жұмыс: 1 тапсырма: Кестемен жұмыс: Пайдалы және зиянды тағамдардың нөмірін жазу. Пайдалы тағамдар: 2, 4, 6, 7, 8 Зиянды тағамдар: 1, 3, 5, 2 тапсырма: Русланға пайдалы тағамдардың тізімін жасауға көмектесеміз. Бағалау: Смайлик арқылы «Суретті сөйлет»:
«Ұлттық тағамдар» 1 топ: Еттен жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. 2 топ: Сүттен жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. 3 топ. Дәнді дақылдардан жасалатын ұлттық тағамдарды айтады. Бағалау: «От шашу» «Ойлан, жұптас, талқыла!» 1топ: Буындардан мақал құрастырады. 2 топ:Тамақтану ережесін айтады. 3 топ: «Сиқырлы шаршыда» жасырынған сөздерді табады. Бағалау: Смайлик арқылы «Жұбын тап!» Жаңғақ түрлерін сәйкестендіреді. Бағалау: «Бағдаршам» әдісі «Сен білесің бе?» Жаңғақтың пайдасы туралы мағлұмат беріледі. «Попс...» әдісі арқылы сабақты қорыту. 1.Менің ойымша.... 2 Себебі.... 3 Дәлелдеймін... 4 Қортындылай келе.... |
Топтық суреттер Пирамида Видео «Досқа көмек» Жұмыс дәптері Смайлик Слайд Сұрақтар Азық – түліктер Қимақағаздар, Суреттер Сиқырлы шаршы Смайлик А3 қағазы, жаңғақ суреттері Бағдаршам көздері |
||
|
Бағалау критерийлері: Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін біледі. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
Дескриптор Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсінеді. Пайдалы,зиянды тағамдарды ажыратады. Дұрыс тамақтану ережесін біледі. Ұлттық тағамдарды айтады. |
|||
шағым қалдыра аласыз














