|
Пәні: Сауат ашу Мектеп: Рикен Римова атындағы мектеп-гиназиясы Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалім аты-жөні: Шарипбаева Сауле Минашевна 2 бөлім: Менің мектебім Бөлімше: Менің мектепке баратын жолым. Күні: 19.10.17 Қатысқандар саны: Сынып: 1 сынып Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің мектепке баратын жолым.О дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: О әрпімен оқушыларды танысады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар:. Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
сөйлеу, сөз, сөйлем, дыбыс, буын сызбаларын оқуға және жазуға дағдыландыру қарастырылады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, жаратылыстану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбері
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
«Менің мектепке баратын жолым» Оо дыбысы мен әрпі (Псикологиялық дайындық) Айналаңа қарасаң, Ғажайыптар қаншама. Сан жетпейді санасаң, «Сәлем» деймін баршаңа. —Қазір қай сабақ? Бүгін ерекше сабақ өйткені бізде қонақ тар көп.Бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді.Ойын ойнау арқылы мектепке баратын жолды біліп аламыз.Онда өткен әріп дыбыстарды еске түсірейік. Аа Лл Нн Рр
- Ал, балалар, ойнайық. Бірінші: Жолымызда не кездесті? «Азық түлік дүкені» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дүкен сатушысының қоятын сұрақтары бар екен Егер біз қойылған сұрақ немесе шарт тарды дұрыс орындасақ мектебімізге тез жетеміз. Жарайма? --Кім Оо дыбыспен мақал келтіреді?- --- Отан оттан да ыстық. —Отан үшін отқа түс, күймейсің Екінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Балабақша» Айгөлек ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге балабақша тәрбиешісінің қоятын сұрақтары бар екен Тыңдалым Мәтінді оқу –Балалар қандай кешірім сұрау сөздерін қолданды? -Арал мен Оралдың мұндай қылықтарына қалай қарайсың? Дәптермен жұмыс Үшінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Дәріхана» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дәріхіхана сатушысының қоятын шарты бар екен –сауат ашу дәптерде берілген Оо әріпін әдемі көркем жазу. Ауада жазу, дәптерге орындау сұрағын толық орындасақ «Сергіту сәтін орындаймыз» Сергіту сәті
Оң қолымда – бес саусақ, Төртінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Каспии мейрамханасы» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге тойхана қызметкерлерінің қоятын шарты бар екен Оқулықтағы №2 тапсырманы дауыстап оқу. (Оқылым.)
ОР ОЛ ОН Бесінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Мешіт» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мешіт молдаларының қоятын шарты бар екен Оқулықтағы .№3 Сыныптасыңмен ізденуді ұйымдастыр айдарын толық орындаңдар. Олар.........................әншілер Олар.....................бишілер Алақай!!! біз «Мектепке баратын жолды» толық біліп алдық. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Дәптер мен жұмыс
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Түрлі тапсырмалар
Оқулық, дәптерлер |
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеменің суреттері |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және кауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||




Сабақтың тақырыбы: Менің мектепке баратын жолым.О дыбысы мен әрпі.
Сабақтың етіп осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары алдым :
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру
(ұнайды/ ұнамайды)
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді
тұтас оқу, түсініп оқу
Себебі оның сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: О әрпімен оқушыларды танысады. Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады, деп анықтадым.
Бағалау критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Тілдік мақсаттар: сөйлеу, сөз, сөйлем, дыбыс, буын сызбаларын оқуға және жазуға дағдыландыру қарастырылады.
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар: Өнер, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдылары: Аудиожазба , таныстырылым
Сыныпта 21 оқушы бар.Сабаққа толық қатысты. Сабақ барысында мен айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады деген принципіне сүйендім.
Мақсатқа жету үшін , менің таңдауым ойын сабақ ретінде өткізуге түсті. Өйткені балалрдың жас ерекшеліктерін ескере отырып, ойын ретінде әр тапсырманы орындату болды. Әр кезеңде мен мына ой қозғау, тыңдау, ой шақыру әдістерді қолдандым, себебі: жұмабақ шешу, мақал-мәтел айту, сұраққа жауап беру беру арқылы айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігі дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.Тапсырмалар оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеуін дамытуға бағытталды.
Менің тапсырмаларды орындау барысындағы ролім бақылаушы болды. Оқушылардың тапсырмаларды орындауында еркін таңдауына мүмкіндік берілді.
Уақыт тапшылығын сезінбедімім , себебі дәптермен жұмыс кезінде оқушылар тапсырманы баяу болсада, сабақ темпі бір қарқынды өтті. Мені таңдандырды оқушыларды Отан туралы көп мақал-мәтел білетіндіктері, себебі о әріпінен басталатын мақал-мәтел «кім біледі?» дегенде, оқушылардың көбі Отан туралы айтып өтті. Мені таңдандырды оқылым кезінде ,себебі оқушылардың барлығы буынды қосып немесе сөзді толық оқып берді. Мені мұңайтты АКТ-ны толығымен пайдалана алмағандығым, себебі компьютердің істемеуі, бірақ оқылымды ұялы телефон арқылы жүзеге асырдым. Көрнекіліктер толығымен тиімді пайдаланды.
Жалпы алғанда , сабаққа өз бағам жақсы, себебі алдыма қойған мақсатыма жеттім деп есептеймін. Сабақтың мақсаты ойлаған дәрежеде іске асты. Сабақ ойлаған дәрежеде іске асты.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып сауат ашу О әрпі мен дыбысы
1 сынып сауат ашу О әрпі мен дыбысы
|
Пәні: Сауат ашу Мектеп: Рикен Римова атындағы мектеп-гиназиясы Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалім аты-жөні: Шарипбаева Сауле Минашевна 2 бөлім: Менің мектебім Бөлімше: Менің мектепке баратын жолым. Күні: 19.10.17 Қатысқандар саны: Сынып: 1 сынып Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің мектепке баратын жолым.О дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: О әрпімен оқушыларды танысады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар:. Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
сөйлеу, сөз, сөйлем, дыбыс, буын сызбаларын оқуға және жазуға дағдыландыру қарастырылады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, жаратылыстану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбері
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
«Менің мектепке баратын жолым» Оо дыбысы мен әрпі (Псикологиялық дайындық) Айналаңа қарасаң, Ғажайыптар қаншама. Сан жетпейді санасаң, «Сәлем» деймін баршаңа. —Қазір қай сабақ? Бүгін ерекше сабақ өйткені бізде қонақ тар көп.Бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді.Ойын ойнау арқылы мектепке баратын жолды біліп аламыз.Онда өткен әріп дыбыстарды еске түсірейік. Аа Лл Нн Рр
- Ал, балалар, ойнайық. Бірінші: Жолымызда не кездесті? «Азық түлік дүкені» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дүкен сатушысының қоятын сұрақтары бар екен Егер біз қойылған сұрақ немесе шарт тарды дұрыс орындасақ мектебімізге тез жетеміз. Жарайма? --Кім Оо дыбыспен мақал келтіреді?- --- Отан оттан да ыстық. —Отан үшін отқа түс, күймейсің Екінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Балабақша» Айгөлек ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге балабақша тәрбиешісінің қоятын сұрақтары бар екен Тыңдалым Мәтінді оқу –Балалар қандай кешірім сұрау сөздерін қолданды? -Арал мен Оралдың мұндай қылықтарына қалай қарайсың? Дәптермен жұмыс Үшінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Дәріхана» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дәріхіхана сатушысының қоятын шарты бар екен –сауат ашу дәптерде берілген Оо әріпін әдемі көркем жазу. Ауада жазу, дәптерге орындау сұрағын толық орындасақ «Сергіту сәтін орындаймыз» Сергіту сәті
Оң қолымда – бес саусақ, Төртінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Каспии мейрамханасы» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге тойхана қызметкерлерінің қоятын шарты бар екен Оқулықтағы №2 тапсырманы дауыстап оқу. (Оқылым.)
ОР ОЛ ОН Бесінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Мешіт» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мешіт молдаларының қоятын шарты бар екен Оқулықтағы .№3 Сыныптасыңмен ізденуді ұйымдастыр айдарын толық орындаңдар. Олар.........................әншілер Олар.....................бишілер Алақай!!! біз «Мектепке баратын жолды» толық біліп алдық. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Дәптер мен жұмыс
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Түрлі тапсырмалар
Оқулық, дәптерлер |
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеменің суреттері |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және кауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||




Сабақтың тақырыбы: Менің мектепке баратын жолым.О дыбысы мен әрпі.
Сабақтың етіп осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары алдым :
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру
(ұнайды/ ұнамайды)
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді
тұтас оқу, түсініп оқу
Себебі оның сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: О әрпімен оқушыларды танысады. Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады, деп анықтадым.
Бағалау критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Тілдік мақсаттар: сөйлеу, сөз, сөйлем, дыбыс, буын сызбаларын оқуға және жазуға дағдыландыру қарастырылады.
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар: Өнер, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдылары: Аудиожазба , таныстырылым
Сыныпта 21 оқушы бар.Сабаққа толық қатысты. Сабақ барысында мен айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады деген принципіне сүйендім.
Мақсатқа жету үшін , менің таңдауым ойын сабақ ретінде өткізуге түсті. Өйткені балалрдың жас ерекшеліктерін ескере отырып, ойын ретінде әр тапсырманы орындату болды. Әр кезеңде мен мына ой қозғау, тыңдау, ой шақыру әдістерді қолдандым, себебі: жұмабақ шешу, мақал-мәтел айту, сұраққа жауап беру беру арқылы айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігі дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.Тапсырмалар оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеуін дамытуға бағытталды.
Менің тапсырмаларды орындау барысындағы ролім бақылаушы болды. Оқушылардың тапсырмаларды орындауында еркін таңдауына мүмкіндік берілді.
Уақыт тапшылығын сезінбедімім , себебі дәптермен жұмыс кезінде оқушылар тапсырманы баяу болсада, сабақ темпі бір қарқынды өтті. Мені таңдандырды оқушыларды Отан туралы көп мақал-мәтел білетіндіктері, себебі о әріпінен басталатын мақал-мәтел «кім біледі?» дегенде, оқушылардың көбі Отан туралы айтып өтті. Мені таңдандырды оқылым кезінде ,себебі оқушылардың барлығы буынды қосып немесе сөзді толық оқып берді. Мені мұңайтты АКТ-ны толығымен пайдалана алмағандығым, себебі компьютердің істемеуі, бірақ оқылымды ұялы телефон арқылы жүзеге асырдым. Көрнекіліктер толығымен тиімді пайдаланды.
Жалпы алғанда , сабаққа өз бағам жақсы, себебі алдыма қойған мақсатыма жеттім деп есептеймін. Сабақтың мақсаты ойлаған дәрежеде іске асты. Сабақ ойлаған дәрежеде іске асты.
шағым қалдыра аласыз














