Краснознаменное КГУ
Ашық сабақ
Тақрыбы: Сан және санау. 1-ден 10-ға
дейін санап үйрену.
Орындаған: Уразбаева Б.Ф.
2018-2019 жыл
Мектепалды даярлық тобы
ҰОҚ: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбы: Сан және санау (1-ден 10-ға дейінгі сандарды санау)
Сабақтың мақсаты: 1-ден 10-ға дейінгі тура кері санай білуге және «қанша», «сонша», «тең» деген ұғымдарды меңгертуді мақсат еткен сабақта балалардың зейінін, ой-өрісін дамыту, сөздік қорын молайту, дидактикалық ойындар арқылы балалардың ақыл ой белсенділігін тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс: Сұрақ –жауап, көрнекілікпен жұмыс, түсіндіру, ойын.
Көрнекілік: сандар, суреттер, қима қағазда, интерективтік тақта.
Сабақтаң барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Балалар орындарынан тұрып
Тәрбиеші:
Күндей жадырап,
Жұлдыздай жарқырап.
Судай мөлдір таза көңілмен,
Бүгінгі күнді бастайық!.
Бүгінгі сабаққа дайынбыз ба?
Өткен тапсырманы қайталап сұрау.
- Балалар! Біз сендермен 1-10 ға дейінгі сандарды өткен болатынбыз. Енді бүгінгі тақырыбымыз 1-ден 10-ға дейінгі сандарды санау.
№1 тапсырма
Сандарды ретімен және кері орналастыр (үш тілде санау)
Балалар, тура және кері санайды. Карточкалардағы цифрларды дұрыс орналастырады.
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 (1-ден 10-ға дейін тура)
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 (10- нан 1-ге дейін кері)
Тапсырманы дұрыс орындаған жағдайда үйдің шатыры қойылады.
№2 Тапсырма
Жоғалған сандарды тап.
|
2 |
|
4 |
|
6 |
7 |
|
9 |
|
|
|
1 |
|
3 |
|
5 |
6 |
|
8 |
|
10 |
Балалар жоғалған сандарды атап дұрыс орналастырады. Тапсырманы дұрыс орындағандықтан үйдің есігін орнына қояды.
Сергіту сәті.
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Бесті беске қоссақ,
Болады екен он саусақ.
Оңға қарай
иіліп,
Солға қарай
иіліп.
Алға қарай бір
адым,
Артқа қарай бір қадым.
Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызды табайық.
№3 Тапсырма
Көршісін тап. Карточкадағы жазылған сандардың алдыңғы артқы көршісін дұрыс табу.

Балалар, берілген карточкадағы тапсырманы дұрыс орындап үйдің терезесін орналастырады.
№ 4 Тапсырма
Карточкадағы заттарды санап шыққан сандарды салыстыр.

Балалар, заттарды санап оң және сол жағындағы заттардың сандарын дұрыс жазып, тиісті таңбасын қойып салыстырады.
5 тапсырма
Берілген сандардың құрамын толтырып жаз

Қорытынды:
- Балалар бүгінгі сабақ сендерген ұнадыма?
- Қандай ойындар ойнадық? 1-ден 10-ға дейін тура және кері санап үйрендік пе? Балалар, үй
Бағалау: Балалар, сендер бүгінгі оқу қызметіне барлығың белсене қатыстыңдар.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1ден 10 ға дейін санап үйрену
1ден 10 ға дейін санап үйрену
Краснознаменное КГУ
Ашық сабақ
Тақрыбы: Сан және санау. 1-ден 10-ға
дейін санап үйрену.
Орындаған: Уразбаева Б.Ф.
2018-2019 жыл
Мектепалды даярлық тобы
ҰОҚ: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбы: Сан және санау (1-ден 10-ға дейінгі сандарды санау)
Сабақтың мақсаты: 1-ден 10-ға дейінгі тура кері санай білуге және «қанша», «сонша», «тең» деген ұғымдарды меңгертуді мақсат еткен сабақта балалардың зейінін, ой-өрісін дамыту, сөздік қорын молайту, дидактикалық ойындар арқылы балалардың ақыл ой белсенділігін тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс: Сұрақ –жауап, көрнекілікпен жұмыс, түсіндіру, ойын.
Көрнекілік: сандар, суреттер, қима қағазда, интерективтік тақта.
Сабақтаң барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Балалар орындарынан тұрып
Тәрбиеші:
Күндей жадырап,
Жұлдыздай жарқырап.
Судай мөлдір таза көңілмен,
Бүгінгі күнді бастайық!.
Бүгінгі сабаққа дайынбыз ба?
Өткен тапсырманы қайталап сұрау.
- Балалар! Біз сендермен 1-10 ға дейінгі сандарды өткен болатынбыз. Енді бүгінгі тақырыбымыз 1-ден 10-ға дейінгі сандарды санау.
№1 тапсырма
Сандарды ретімен және кері орналастыр (үш тілде санау)
Балалар, тура және кері санайды. Карточкалардағы цифрларды дұрыс орналастырады.
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 (1-ден 10-ға дейін тура)
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 (10- нан 1-ге дейін кері)
Тапсырманы дұрыс орындаған жағдайда үйдің шатыры қойылады.
№2 Тапсырма
Жоғалған сандарды тап.
|
2 |
|
4 |
|
6 |
7 |
|
9 |
|
|
|
1 |
|
3 |
|
5 |
6 |
|
8 |
|
10 |
Балалар жоғалған сандарды атап дұрыс орналастырады. Тапсырманы дұрыс орындағандықтан үйдің есігін орнына қояды.
Сергіту сәті.
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Бесті беске қоссақ,
Болады екен он саусақ.
Оңға қарай
иіліп,
Солға қарай
иіліп.
Алға қарай бір
адым,
Артқа қарай бір қадым.
Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызды табайық.
№3 Тапсырма
Көршісін тап. Карточкадағы жазылған сандардың алдыңғы артқы көршісін дұрыс табу.

Балалар, берілген карточкадағы тапсырманы дұрыс орындап үйдің терезесін орналастырады.
№ 4 Тапсырма
Карточкадағы заттарды санап шыққан сандарды салыстыр.

Балалар, заттарды санап оң және сол жағындағы заттардың сандарын дұрыс жазып, тиісті таңбасын қойып салыстырады.
5 тапсырма
Берілген сандардың құрамын толтырып жаз

Қорытынды:
- Балалар бүгінгі сабақ сендерген ұнадыма?
- Қандай ойындар ойнадық? 1-ден 10-ға дейін тура және кері санап үйрендік пе? Балалар, үй
Бағалау: Балалар, сендер бүгінгі оқу қызметіне барлығың белсене қатыстыңдар.
шағым қалдыра аласыз













