|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 16 |
20 көлеміндегі сандарды қосу жəне азайту кестесі. /Мен санағанды жақсы көремін |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.4.** Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу жəне қолдану |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу-азайтуды орындай алады. 20 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -19 санының көршілерін ата. -20 бірліктен тұратын қай сан? -2 онд.1 бірліктен тұратын санның алдындағы сан қайсысы? тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ендеше бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатын боламыз? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Кім көп теңдік құрастырады?
Ә) Қатар және баған бойынша қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстыр. Қорытынды жаса.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп жаттығады.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Жолақтарды өлше. Берілгеннен 2см артық кесінділер сыз. Ә) Сызба бойынша есеп құрастыып шығарады. Болды -12қ Сатылды-? Қ. Қалды-6 қ тсс . |
А) 14=7+7 14=9+5 14=6+8тсс 16=7+9тсс 15=9+6тсс 17=8+9тсс Ә) қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстырады. Дескриптор: - теңдік құрастырады. - қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстырады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады .А)Жолақтарды өлшейді. 2 см артық кесінділер сызады. Ә) Ш: 12-6=6 Ж: 6 қуырша сатылды. Дескриптор: - Жолақтарды өлшейді. 2 см артық кесінділер сызады. - Түсіндіре отырып есептің мәнін есептейді. - Кері есеп құрады, шығарады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Есепте. 4 + 2 + 8=14 4 + 8 + 8=20 3 + 6 + 9=18 17 + 6 + 2=25 18 + 4 + 3=25 29 + 3 + 5=37 |
20 көлеміндегі сандарды қосу және азайтуға байланысты есептер шығаруда тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 3-тапсырма. |
Өз оймен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту тақырыбына ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 16 |
20 көлеміндегі сандарды қосу жəне азайту кестесі. /Мен санағанды жақсы көремін |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.4.** Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу жəне қолдану |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу-азайтуды орындай алады. 20 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -19 санының көршілерін ата. -20 бірліктен тұратын қай сан? -2 онд.1 бірліктен тұратын санның алдындағы сан қайсысы? тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ендеше бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатын боламыз? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Кім көп теңдік құрастырады?
Ә) Қатар және баған бойынша қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстыр. Қорытынды жаса.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп жаттығады.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Жолақтарды өлше. Берілгеннен 2см артық кесінділер сыз. Ә) Сызба бойынша есеп құрастыып шығарады. Болды -12қ Сатылды-? Қ. Қалды-6 қ тсс . |
А) 14=7+7 14=9+5 14=6+8тсс 16=7+9тсс 15=9+6тсс 17=8+9тсс Ә) қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстырады. Дескриптор: - теңдік құрастырады. - қосылғыштар мен қосындылардың мәндерін салыстырады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады .А)Жолақтарды өлшейді. 2 см артық кесінділер сызады. Ә) Ш: 12-6=6 Ж: 6 қуырша сатылды. Дескриптор: - Жолақтарды өлшейді. 2 см артық кесінділер сызады. - Түсіндіре отырып есептің мәнін есептейді. - Кері есеп құрады, шығарады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Есепте. 4 + 2 + 8=14 4 + 8 + 8=20 3 + 6 + 9=18 17 + 6 + 2=25 18 + 4 + 3=25 29 + 3 + 5=37 |
20 көлеміндегі сандарды қосу және азайтуға байланысты есептер шығаруда тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 3-тапсырма. |
Өз оймен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


