|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Дауыссық дыбыстардың түрлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 3-жаттығу Суретке қара.Осы сурет бойынша не айтасың? Суретке сүйеніп, өз отбасыңның шежіре ағашын жаса. Тақырыпты ашу Дауыссыз дыбыстардың түрлерін ата Қатаң,ұяң, үнді дауыссыз дыбыстарды бөліп айт Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 5-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Анасының сөзі қыздарына қалай әсер етті? Қарамен жазылған сөздерді дыбыс түрлеріне ажырат Гүлім ауладан бақбақ пен раушан гүлін теріп,қоңыр құмыраға салды. 6-жаттығу Топтық жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Аспанда күн ыстық деген сөйлемге дыбыстық талдау жаса 1-топ Аспанда сөзін талда 2-топ Күн сөзін талда 3-топ Ыстықсөзін талда Бір, екі – еңкей, Бүгілмесін тізең. Үш – төрт шалқай Иілмесін тізең. Қолды көтер аспанға Саусақты соз, жасқанба. ФС тапсырмасы 8-жаттығу Торкөздерге жасырылған туыстық атауларды теріп жаз.Өзің қалаған бір сөзге дыбыстық талдау жаса Қарындас,сіңлі,шөбере,әке,ата,аға,әпке Аға-3дыбыс, 3әріп, 2буын А -дауысты жуан Ғ- дауыссыз үнді А- дауысты жуан Үй тапсырмасы 7-жаттығу Жұмбақ өлеңді оқып,шешуін тап Шешуі: татар,ата Қарт сөзіне мәндес сөзді тауып сөйлем құрап жаз Қарт-қария,ақсақал Ақсақал кісі ақыл айтты. ЕБҚ Өз есіміңе дыбыстық талдау жаса ҚЖ: Деңгейлік тапсырма 1-деңгей Сөздерді дыбыс санына қарай бағандарға топтап жаз. Өнер, ел, кітап, қасқыр, әке, дәптер, баян, ұя, ағаш, ерін, таяқ, ас. 2-деңгей Берілген сөздерге дыбыстық талдау жаса. Бақтияр ...әріп, ...дыбыс бар. Аялдама ...әріп, ...дыбыс бар. Оқулық ...әріп, ...дыбыс бар. Қоян ...әріп, ...дыбыс бар. 3-деңгей Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. Қа...ты жел тұрды. Тең...здің толқыны к...шейді. Асп...нды қара б...лт қор...ады. Біркезде с...л қ...йып ж...берді. Біз қайы...ты жағаға т...стай бердік. Панала...ға жеріздед...к. Ол күні жа...ын ашылмады. Балы... аула...ға шыға алма...ық.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын көрсетеді Дыбыс түрлерін естеріне түсіреді Дыбыс түрлеріне ажыратады Дыбыстық талдау жасайды Жаттығу жасайды Тапсырмалар ды орындайды Дыбыстық талдау жасайды Үй жұмысын алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Дыбыстық талдау жасап үйренеді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Тик Ток» әдісі Дескриптор: Суретке қарап,сурет бойынша өз ойын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: 1-топ Аспанда сөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б 2-топ Күн сөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б 3-топ Ыстықсөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б
Дескриптор: Торкөздерге жасырылған туыстық атауларды теріп жазады-1б Өзі қалаған бір сөзге дыбыстық талдау жасайды-1б Жарайсың
Дескриптор: 1-деңгей Сөздерді дыбыс санына қарай бағандарға топтап жазады-1б 2-деңгей Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды-1б 3-деңгей Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б «Үш сәт» әдісі |
суреттер Шежіре ағашы
оқулық Жұмыс дәптері Т Қимылдар Оқулық Дыбыстық талдау үлгісі Талдау үлгісі Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№20 сабақ. Дауыссық дыбыстардың түрлері 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Дауыссық дыбыстардың түрлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 3-жаттығу Суретке қара.Осы сурет бойынша не айтасың? Суретке сүйеніп, өз отбасыңның шежіре ағашын жаса. Тақырыпты ашу Дауыссыз дыбыстардың түрлерін ата Қатаң,ұяң, үнді дауыссыз дыбыстарды бөліп айт Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 5-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Анасының сөзі қыздарына қалай әсер етті? Қарамен жазылған сөздерді дыбыс түрлеріне ажырат Гүлім ауладан бақбақ пен раушан гүлін теріп,қоңыр құмыраға салды. 6-жаттығу Топтық жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Аспанда күн ыстық деген сөйлемге дыбыстық талдау жаса 1-топ Аспанда сөзін талда 2-топ Күн сөзін талда 3-топ Ыстықсөзін талда Бір, екі – еңкей, Бүгілмесін тізең. Үш – төрт шалқай Иілмесін тізең. Қолды көтер аспанға Саусақты соз, жасқанба. ФС тапсырмасы 8-жаттығу Торкөздерге жасырылған туыстық атауларды теріп жаз.Өзің қалаған бір сөзге дыбыстық талдау жаса Қарындас,сіңлі,шөбере,әке,ата,аға,әпке Аға-3дыбыс, 3әріп, 2буын А -дауысты жуан Ғ- дауыссыз үнді А- дауысты жуан Үй тапсырмасы 7-жаттығу Жұмбақ өлеңді оқып,шешуін тап Шешуі: татар,ата Қарт сөзіне мәндес сөзді тауып сөйлем құрап жаз Қарт-қария,ақсақал Ақсақал кісі ақыл айтты. ЕБҚ Өз есіміңе дыбыстық талдау жаса ҚЖ: Деңгейлік тапсырма 1-деңгей Сөздерді дыбыс санына қарай бағандарға топтап жаз. Өнер, ел, кітап, қасқыр, әке, дәптер, баян, ұя, ағаш, ерін, таяқ, ас. 2-деңгей Берілген сөздерге дыбыстық талдау жаса. Бақтияр ...әріп, ...дыбыс бар. Аялдама ...әріп, ...дыбыс бар. Оқулық ...әріп, ...дыбыс бар. Қоян ...әріп, ...дыбыс бар. 3-деңгей Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. Қа...ты жел тұрды. Тең...здің толқыны к...шейді. Асп...нды қара б...лт қор...ады. Біркезде с...л қ...йып ж...берді. Біз қайы...ты жағаға т...стай бердік. Панала...ға жеріздед...к. Ол күні жа...ын ашылмады. Балы... аула...ға шыға алма...ық.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын көрсетеді Дыбыс түрлерін естеріне түсіреді Дыбыс түрлеріне ажыратады Дыбыстық талдау жасайды Жаттығу жасайды Тапсырмалар ды орындайды Дыбыстық талдау жасайды Үй жұмысын алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Дыбыстық талдау жасап үйренеді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Тик Ток» әдісі Дескриптор: Суретке қарап,сурет бойынша өз ойын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: 1-топ Аспанда сөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б 2-топ Күн сөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б 3-топ Ыстықсөзіне дыбыстық талдау жасайды-1б
Дескриптор: Торкөздерге жасырылған туыстық атауларды теріп жазады-1б Өзі қалаған бір сөзге дыбыстық талдау жасайды-1б Жарайсың
Дескриптор: 1-деңгей Сөздерді дыбыс санына қарай бағандарға топтап жазады-1б 2-деңгей Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды-1б 3-деңгей Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б «Үш сәт» әдісі |
суреттер Шежіре ағашы
оқулық Жұмыс дәптері Т Қимылдар Оқулық Дыбыстық талдау үлгісі Талдау үлгісі Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз






алдау
үлгісі

