|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Алып ғаламшарлар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу тәртібін біледі Ғаламшарларға сипаттама жасайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Күн жүйесінің ғаламшарларының макетін қағаздан жасап келіңдер Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Ғарыш кемесінің траекториясын бақыла. Юпитерді тағы қалай атайтынын анықта. Ғаламшарларды неліктен осылай атайды? Ойлан. Тағы қандай ғаламшарлар алып ғаламшарлар деп аталады? ФС тапсырмасы 2-тапсырма «ТОптастыру» әдісі Күн жүйесінің ғаламшарларын екі топқа бөл. Күн жүйесінің ғаламшарлары екі топқа бөлінеді. Жер тобындағы ғаламшарлар – Жер, Марс (Қызылжұлдыз), Шолпан, Меркурий (Болпан). Олар үлкен емес, қатты қабатты және Күнге жақын орналасқан. Тығыз тау жыныстары мен металдардан құралған. Меркурий мен Шолпанның серіктері жоқ. Алып ғаламшарлар – Юпитер (Есекқырған), Сатурн (Қоңырқай), Уран, Нептун. Олардың бір ерекшелігі бар. Газды сақиналары тастан, мұз қиыршықтары мен ғарыш тозаңдарынан тұрады. Бұл ғаламшарлардың серіктері Сергіту сәті
3-тапсырма Түрлі ақпарат көздерін пайдаланып, әрбір ғаламшардың ерекшелігін біліп ал. Деректерді кестеге енгіз. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Өз ғаламшарыңды «ойлап тап». Оны сипатта. – Сенің ғаламшарың қалай аталады? – Ол несімен ерекше? – Оның үстіңгі беті қандай? – Сенің ғаламшарыңда тіршілік бар ма? Үй тапсырмасы Күн жүйесінің моделін жеміс-жидектерден жаса. Мысалы, жүзім – Меркурий. Басқа ғаламшарларды бейнелеу үшін қандай жемістерді таңдайсың? ҚЖ: Жер тобы ғаламшарларының суреттерін салып, олар туралы айт.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Жаңа тақырыпты түсініп алады Сұрақтарға жауап береді Мәліметтер айтады Ғаламшарларды екі топқа бөледі Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Бірлескен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ғаламшарлардың макетін қағаздан жасайды-1б ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Ғаламшардың жұлдыздан қандай айырмашылығы барын біледі-1б
Тамаша! Жарайсыңдар! Дескриптор: Түрлі ақпарат көздерін пайдаланып, әрбір ғаламшардың ерекшелігін біледі-1б
Дескриптор: Күн жүйесінің моделін жеміс-жидектерден жасайды-1б Дескриптор: Жер тобы ғаламшарларының суреттерін салып, олар туралы айтады-1б «Әуе шары» әдісі |
Суреттер Оқулық
оқулық Суреттер
Қимылдар
Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№22 сабақ. Алып ғаламшарлар 2 сынып жаратылыстану
№22 сабақ. Алып ғаламшарлар 2 сынып жаратылыстану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Алып ғаламшарлар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу тәртібін біледі Ғаламшарларға сипаттама жасайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Күн жүйесінің ғаламшарларының макетін қағаздан жасап келіңдер Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Ғарыш кемесінің траекториясын бақыла. Юпитерді тағы қалай атайтынын анықта. Ғаламшарларды неліктен осылай атайды? Ойлан. Тағы қандай ғаламшарлар алып ғаламшарлар деп аталады? ФС тапсырмасы 2-тапсырма «ТОптастыру» әдісі Күн жүйесінің ғаламшарларын екі топқа бөл. Күн жүйесінің ғаламшарлары екі топқа бөлінеді. Жер тобындағы ғаламшарлар – Жер, Марс (Қызылжұлдыз), Шолпан, Меркурий (Болпан). Олар үлкен емес, қатты қабатты және Күнге жақын орналасқан. Тығыз тау жыныстары мен металдардан құралған. Меркурий мен Шолпанның серіктері жоқ. Алып ғаламшарлар – Юпитер (Есекқырған), Сатурн (Қоңырқай), Уран, Нептун. Олардың бір ерекшелігі бар. Газды сақиналары тастан, мұз қиыршықтары мен ғарыш тозаңдарынан тұрады. Бұл ғаламшарлардың серіктері Сергіту сәті
3-тапсырма Түрлі ақпарат көздерін пайдаланып, әрбір ғаламшардың ерекшелігін біліп ал. Деректерді кестеге енгіз. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Өз ғаламшарыңды «ойлап тап». Оны сипатта. – Сенің ғаламшарың қалай аталады? – Ол несімен ерекше? – Оның үстіңгі беті қандай? – Сенің ғаламшарыңда тіршілік бар ма? Үй тапсырмасы Күн жүйесінің моделін жеміс-жидектерден жаса. Мысалы, жүзім – Меркурий. Басқа ғаламшарларды бейнелеу үшін қандай жемістерді таңдайсың? ҚЖ: Жер тобы ғаламшарларының суреттерін салып, олар туралы айт.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Жаңа тақырыпты түсініп алады Сұрақтарға жауап береді Мәліметтер айтады Ғаламшарларды екі топқа бөледі Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Бірлескен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ғаламшарлардың макетін қағаздан жасайды-1б ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Ғаламшардың жұлдыздан қандай айырмашылығы барын біледі-1б
Тамаша! Жарайсыңдар! Дескриптор: Түрлі ақпарат көздерін пайдаланып, әрбір ғаламшардың ерекшелігін біледі-1б
Дескриптор: Күн жүйесінің моделін жеміс-жидектерден жасайды-1б Дескриптор: Жер тобы ғаламшарларының суреттерін салып, олар туралы айтады-1б «Әуе шары» әдісі |
Суреттер Оқулық
оқулық Суреттер
Қимылдар
Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз





















