Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
2 саны және цифры.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: математика Сынып: |
Мектеп |
|||||
Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
2 саны және цифры. |
|
||||
Ұзақмерзімдегіоқумақсаты |
1.1.1.1
-
санаубарысында натурал
сандардыңреттікномеріанықталатындығынтүсіну; |
|||||
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындайалады: Натурал сандарды санау барысында реттік номерін біледі Көпшілігі орындай алады: Бір таңбалы сандарды оқып жазып салыстыры алады Кейбір оқушылар орындай алады: Бір таңбалы сандардың құрамын ажырата алады |
|||||
Бағалау критерилері Ойлау дағдыларының деңгейі. (білу, түсіну,қолдану) |
Екі таңбалы сандан бір таңбалы санды ажыратуды біледі |
|||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады. Бір таңбалы сандарды анықтап екі таңбалы санды сәйкестендіруді жаза алады Пәнге қатысты лексика ментерминология Сан. Цифр. Қосу амалы. Плюс +. Азайту амалы. Минус-. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Бір таңбалы санның екі таңбалы сандың айырмашылығы неде? |
|||||
Құндылықтардыдарыту |
Мәңгілік Ел, бұл-ЗайырлыМемлекет. Азаматтықжәнеруханиқұндылықтардыңбірлігібізгеөзжолымыздытабуғажәнеөзіміздібүкіләлемгепашетугемүмкіндікетеді. Осы орайдабізбілімді, саналыұрпақтәрбиелеугеелбасымызкөпмүмкіндікберді. |
|||||
Денсаулықжәне техникақауіпсіз- дігініңсақталуы |
Сабақбарысындакездесетынқауіпсіздікережелерінүйрету,оқуқуралдарыменжұмысістеутуралытүсінікберу, партадатүзуотыруынескертіпотыру. |
|||||
Пәнаралықбайланыстар |
Сауаташу. Тапсырмалардыорындаубарысындасөздердіқатесізжазуғамашықтанаотырып, дүниетанупәнібойыншаайналадағы дүниелерді көруарқылы, заттардыңсанынайтады. |
|||||
АКТ қолданудағдысы |
Интербелсендітақтадантапсырмалардыкөрсетіп, орындайды. |
|||||
Алдыңғымеңгерілген білім |
Екі санын қалай алуға болатынын біледі. |
|||||
Сабақбарысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Ширату жаттығу. Қане балалар орнымыздан туріп,шеңбер бойында ширақ шаттығуын жасап алайық. Қолымызды жаямыз, Ұқсай қалып ұшаққа. Бір дейміз, екі дейміз, Қанатпен оң жақ, сол жаққа. 1+1, 1+1, Қолды жанға ұстаңдар, Бір-біріңе қараңдар, 2+2, 2+2 Түссін қолдар төменге, Отыра қал бір демде.
«Гүлмен тілек» әдісі бойынша топқа біріктіру.
(Оқушылар бір-бір гүлдердің саны бойынша бейнеленген суреттерді алып бір-біріне тілек тілейді. Сол гүлдері бойынша оқушыларды 3- шағын топқа біріктіремін)
|
Оқушылар бір-біріне кулімсіре қарап жаттығуны орындайды Гүлдің суреттері, қима қағаздар.
|
||||
Сабақ ортасы 7 минут. 4минут. 4 минут. 4минут. 2минут. 5 минут. |
Тақырыпты ашу: Білім алушылардың ойлау қабилетін арттыру мақсатында «Алтын сұрақ » әдісі арқылы өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыра отырып бүгінгі сабағымның тақырыбын ашамын (Ө) №1 тапсырма. «Қарқынды» тәсіл Оқушылардың білім білік дағдысын қалыптастыру мақсатында «Кім шапшаң» әдісі арқылы Суреттегі қайсысы жұбымен жұр? Тез табамыз. Суретте 2 қарлығаш, 2 қонжық, 2 елік, 2 саңырауқұлақ бар. Жарайсыңдар! -Неге бұл бұлар екеуден жүр? Бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар?
Демек, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы 2 саны және цифры.
Екі саны сандық сәуледе бір санынан кейін тұрады. Дескриптор:
Қ.Б. Оқушыларды алға ілгерлету мақсатында «Ұш шапалақ »әдісі арқылы бағалаймын
(Ж) №2 тапсырма. «Тапсырма тәсіл» Оқушылардың өз жұмысын жазбаша және ауызша түрде тапсырмаларды орындау және «Рөлдік жұмыс» әдісі арқылы сүреттен екі бірдей затты тап
Дескриптор:
Қ.Б. білім алушыларды жоғарыға көтеру мақсатында «Жұлдызша жинау » әдісі арқылы бағалаймын
(Ө) №3 тапсырма. (МК) « Нәтиже тәсіл» Білім алушылардың таным қажеттілігін арттыру мақсатында “ Имитациялық ойындар ” әдісі бойынша өз бетімен сүретте қандай заттар бейнеленгенін санайды және салыстырады Дескриптор:
Қ.Б. білім алушыларды алға ынталандыру мақсатында «Жұлдызша жинау »әдісі арқылы бағалаймын. Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуіқайыңастынан. Біреуітерекқасынан. Қаншаоларболмақесепте, Тоқылғансалсасебетке?
|
Интербелсенді тақта.
Оқулық, сурет
Оқулық. Сурет
«Ұш шапалақ »әдісі
Интербелсенді тақта
Сурет
«Жұлдызша жинау » әдісі
сурет
Жұмыс дәптері |
||||
Сабақтың соңы 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |